Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Královna Camilla se zapíše do historie provedením starověkého obřadu

Královna Camilla (76) měla nějakou chvíli pauzu od královských povinností, aby se věnovala svému manželovi, britskému králi Karlu III., který prožívá náročné období po zdravotní stránce. Nejnovější informace z Buckinghamského paláce mluví o nadcházející výjimečné chvíli, díky které se Camilla zapíše do historie.

Klára Novotná | 7. 03. 2024

Zdravotní komplikace v královské rodině

Po oznámení, že ​​králi Karlu III. byla diagnostikována rakovina, se očekávalo, že princ William zastane otcovy závazky, které by jeho léčba mohla znemožnit. William ale řeší zdravotní problémy ve své vlastní rodině, protože jeho manželka Kate Middleton se nadále zotavuje z plánované operace břicha provedené v lednu. 

Mohlo by se Vám líbit: Královské děti udělaly po operaci jejich maminky krásné gesto, které dokazuje jejich pouto

Královna Camilla převzala zodpovědnost za krále Karla III.

Královna Camilla v posledních dnech tvrdě pracovala, aby nahradila svého manžela, krále Karla III., který podstoupil léčbu neznámého typu rakoviny a ustoupil od mnoha svých povinností a závazků, které jako panovník vůči veřejností měl. Zatímco ona je v současné době na krátké přestávce od veřejných královských povinností po náročném měsíci, událost na konci března bude pro monarchii naprosto výjimečná. 

Mohlo by se vám líbit

Palác reaguje na spekulace ohledně zdravotního stavu princezny Kate Middleton

Rozhodnutí prince Williama, který zrušil plánované veřejné vystoupení v uplynulém týdnu, rozvířilo velkou vlnu spekulací ohledně zdravotního stavu princezny Kate Middleton, která se od loňských Vánoc neukázala na veřejnosti. O jejím zdravotním stavu se toho také moc neví a kvůli sílícímu tlaku vydává britská královská rodina prohlášení.
marianne.cz

Historický okamžik: Královna Camilla povede tradiční předvelikonoční obřad

V pondělí Worcesterská katedrála prostřednictvím X (dříve Twitter) oznámila , že královna dorazí na bohoslužbu na Zelený čtvrtek 28. března a bude vůbec poprvé v historii rozdávat tradiční Maundy Gifts jménem Karla III. "Jsme TAK nadšeni, že můžeme oznámit, že na Zelený čtvrtek (28. března) přivítáme Její Veličenstvo královnu v katedrále, když pořádáme bohoslužbu Royal Maundy," stojí v příspěvku vedle fotografie kostela a některých darů.

Ačkoli se Camilla zúčastnila bohoslužby s Charlesem již dříve, je to poprvé, co bude dary rozdávat manželka, nikoli panovník. Tradiční bohoslužba se podle oficiálních stránek královské rodiny datuje do roku 600 našeho letopočtu, kdy panovník rozdává dary farníkům paralelně s tím, jak Ježíš umyl nohy apoštolům při poslední večeři. V moderní době panovník rozdává mince rovnající se počtu let, v nichž žili; Camilla daruje mince 75 mužům a 75 ženám na památku dosavadních 75 let Charlesova života. Každému příjemci budou předány dvě peněženky, jedna červená a jedna bílá. Jedna peněženka obsahuje normální mince a druhá má peníze Maundy, které jsou stále zákonným platidlem, ale mají jiný design a obvykle se uchovávají na památku.

Královna Alžběta II. vynechala během 70 let vlády pouze 5 bohoslužeb

Tradice je pro panovníka důležitá: Podle jednoho sčítání se královna Alžběta během své vlády neúčastnila pouze pěti bohoslužeb, s výjimkou let 2020 a 2021, kdy byly zrušeny bohoslužby kvůli COVID-19. Dvě z těchto čtyř absencí byly podle webu kvůli tomu, že v té době byla po porodu.

Podle listu The Daily Mail bude předvelikonoční bohoslužba „nejvýznamnější královskou událostí, na které se král dosud nezúčastnil“.

Zdroj článku

Související články

Zábava
Kvíz: Poznáte slavné módní kousky a návrháře podle jediného obrázku?

Kvíz: Poznáte slavné módní kousky a návrháře podle jediného obrázku?

Zábava
Horoskop od 27. května: Ryby mají vyhledat samotu, Váhy přehodnotit záměr

Horoskop od 27. května: Ryby mají vyhledat samotu, Váhy přehodnotit záměr

Zábava
Kvíz: Od Přátel po Big Bang Theory. Jak dobře znáte slavné sitcomy?

Kvíz: Od Přátel po Big Bang Theory. Jak dobře znáte slavné sitcomy?

Zábava
Toužíte po dovolené v přírodě? Tohle je 5 nejkrásnějších míst v Bavorských Alpách

Toužíte po dovolené v přírodě? Tohle je 5 nejkrásnějších míst v Bavorských Alpách