Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Palác reaguje na spekulace ohledně zdravotního stavu princezny Kate Middleton

Info ikona
Co se děje s Kate Middleton?

Rozhodnutí prince Williama, který zrušil plánované veřejné vystoupení v uplynulém týdnu, rozvířilo velkou vlnu spekulací ohledně zdravotního stavu princezny Kate Middleton, která se od loňských Vánoc neukázala na veřejnosti. O jejím zdravotním stavu se toho také moc neví a kvůli sílícímu tlaku vydává britská královská rodina prohlášení.

Klára Novotná | 2. 03. 2024

Pokračující spekulace o zdravotním stavu Kate, princezny z Walesu – které se tento týden objevily na sociálních sítích poté, co princ William zrušil plánované vystoupení na vzpomínkové bohoslužbě za svého kmotra, krále Konstantina Helénského, znovu způsobily, že se Kensingtonský palác rozhodl prolomit své mlčení.

 

Mohlo by se vám líbit

Královská dlouhověkost: Tajemství vysokého věku Alžběty II. a jejích předkyň

Britská královna Alžběta II. se dožila úctyhodných 96 let. Její odchod do královského nebe i tak zaskočil celý svět, vyvolávala totiž dojem, že snad musí být nesmrtelná. Britská panovnice se i na sklonku života těšila poměrně dobrému zdraví. S přispěním klobouků a kostýmků v pastelových barvách navíc působila velmi svěže. Ani královna ale neměla záviděníhodnou kondici zadarmo.
marianne.cz

Jak se daří milované princezně Kate? 

V prohlášení mluvčí pro ABC News ve čtvrtek řekl: „Kensingtonský palác dal v lednu jasně najevo časové osy princeznina zotavení a my budeme poskytovat pouze významné aktualizace. To stále platí." Mluvčí také zopakoval, že se princezně „vede dobře“.

Na Štědrý den se Kate zúčastnila bohoslužby v kostele sv. Máří Magdalény v Sandringhamu v Norfolku v Anglii oblečena v královské modři od hlavy až k patě. Šla do kostela se svým manželem princem Williamem a jejich třemi dětmi, princem Georgem, princeznou Charlotte a princem Louisem, podobně jako v minulých letech. Od té doby se princezna na veřejnosti neobjevila.

O tři týdny později, 17. ledna, Kensingtonský palác oznámil, že Kate Middleton, byla přijata na londýnskou kliniku, aby podstoupila „plánovanou operaci břicha“. Překvapivé zprávy o zdraví Kate umocnila skutečnost, že jen o hodinu později palác oznámil, že král Karel III. (75) bude podstupovat léčbu kvůli zvětšené prostatě. Dva z nejvyšších členů britské královské rodiny tak nyní čelí zdravotním zkouškám.

Mohlo by se vám líbit

6 situací, kdy členové královské rodiny porušili pravidla

Je jedno, jestli jste hlavou britské monarchie nebo švédskou princeznou. Pokud se jednou narodíte do královské rodiny, pak chtě nechtě musíte dodržovat královský protokol i mnoho nepsaných, leč velmi důležitých, pravidel. A ruku na srdce, i mistr tesař se někdy utne.
marianne.cz

To zůstává pro veřejnost záhadou. Operace břicha může být cokoli. 17. ledna Kensingtonský palác uvedl, že operace byla úspěšná. Nenabízel podrobnosti o diagnóze nebo prognóze, kromě toho, že její stav „nemá nic společného s rakovinou“.

Palác dodal: „Princezna z Walesu oceňuje zájem, který toto prohlášení vzbudí. Doufá, že veřejnost pochopí její touhu zachovat pro své děti co nejvíce normálnosti; a její přání, aby její osobní lékařské informace zůstaly soukromé.“

Palác vydal na konci měsíce další prohlášení, ve kterém řekl veřejnosti, že Kate byla propuštěna z londýnské kliniky do domácího léčení. Palác rovněž prozradil, že se princezna zotaví v Adelaide Cottage ve Windsor Home Park a její kancelář dodala, že „je nepravděpodobné, že se vrátí k veřejným povinnostem dříve než po Velikonocích“.

Princ William navštívil svou manželku krátce po její operaci a nechal se vyfotit při odchodu z nemocnice. Podle magazínu People ale královské děti svojí matku v nemocnici neviděly, kvůli přísným pravidlům londýnské kliniky. 

Spekulace jsou označeny za "směšné"

Nedostatek informací o Kate vyvolal divoké spekulace o jejím zdraví. Ve svém původním prohlášení Kensingtonský palác uvedl, že bude poskytovat aktualizace o princezně pouze v případě, že budou „nové významné informace, které lze sdílet“. Různé konspirační teorie označil za „totální nesmysl“ a „směšné“. Všichni fanoušci především doufají, že je Kate v pořádku a brzy ji uvidí na veřejnosti. 

Kate Middleton
Zdroj článku