Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zdraví

Klíč k odstranění pomerančové kůže: Odbornice doporučují 4 konkrétní způsoby

Pomerančová kůže, která je eufemismem pro děsivý výraz celulitida, trápí mnoho žen. Nejedná se o žádné závažné onemocnění a je naprosto normální ji mít. Ale trochu to otravuje život. A je to o to trpčí, když víte, že existují způsoby, jak ji odstranit, jen jste ještě nenašly pro vás ten pravý. To se ale teď změní.

Tereza Čaladi | 8. 03. 2024

Celulitida je běžným kosmetickým problémem, se kterým se potýkají především ženy, a to až v 80 %, mezi muži postihuje okolo 10 %. „Souvisí s hormonalními změnami, často se objevuje v období dospívání, těhotenství nebo ve vyšším věku, kdy tuková tkáň prosvítá ztenčenou kůži,“ objasňuje větší postih žen dermatoložka Lucia Mansfeldová. „Roli při jejím vzniku hrají metabolické změny podkožní tukové tkáně a nedostatečná funkce lymfatického systému. Tuková tkáň se v podstatě protlačí mezi vazivové pruhy v kůži,“ doplňuje. To potom na kůži způsobuje nesrovnalosti a dolíčky, které připomínají právě kůru pomeranče a které se objevují zejména na stehnech, hýždích a bocích.

4 způsoby, které vám pomohou s odstraněním pomerančové kůže

Ke vzniku celulitidy přispívá zejména nedostatečná funkce krevního a lymfatického systému, nesprávná životospráva a nedostatek pohybu,“ uvádí výše zmíněná odbornice. A právě v tom tkví klíč k jejímu odstranění. Lze na to jít přitom hned několika cestami:

  • Masáže

Vzhledem k tomu, že celulitida vzniká nahromaděním tuku v podkoží a zadržováním vody v přilehlých oblastech, souvisí s prouděním lymfy. Podle doktorky Mansfeldové mohou pomoci pravidelné masáže s cílem podpořit lymfatický a krevní tok.

Výsledky přístrojových masáží, jako je lymfodrenáž, jsou přitom znát téměř okamžitě – po jednom či prvních pár využitích. A existuje jich větší množství. Lze doporučit například Endosphères therapy, která pracuje na nízkofrekvenčních mechanických tlakových mikrovibracích, které redukují výskyt pomerančové kůže a dokáží snížit obvod stehen až o 2,5 cm (dostupná například v Miracle Esthetic Clinic and Spa nebo v Aesther Clinic Praha); dále přístroje pracující s radiofrekvencí či mikrojehličkovými radiofrekvencemi (poskytuje například Perfect Clinic); či dokonce i rázovou vlnu, kterou poskytuje většina fyzioterapeutických ordinací. Všechny reaktivují krevní oběh, čímž zrychlují metabolismus a tvorbu kolagenu a elastenu, což vede k většímu vyhlazení hrbolaté kůže a i snížení objemu daných partií.

Pokud vás tedy trápí pomerančová kůže již delší dobu, je optimální začít výše zmíněnými přístrojovými ošetřenímipotom pokračovat v udržení hladké kůže masážemi doma. Pomoci mohou pravidelné masáže rizikových oblastí stehen, hýždí a boků s přípravkami s obsahem vitamínu E, kyseliny hyaluronové nebo kofeinu,“ vysvětluje dermatoložka Mansfeldová. Ty mohou ale pomoci samy o sobě při vznikající celulitidě.

Mohlo by se vám líbit

Tip pro ženy nad 40 let: Vyčištění lymfy je levnější než botox a má stejné účinky

Poud chcete mít hladkou pleť, ale i zhubnout do plavek, máme pro vás na to kouzelný návod. Klíčem k tomu je čistý lymfatický systém. A my máme pár tipů, jak ho dosáhnout co nejdříve.
marianne.cz
  • Podpora krevního oběhu

Dále k lepšímu proudění lymfy, které vede k odstranění celulitidy, pomáhá větší prokrvení pomocí různých kartáčů a hub. Pomoci může také další podpora krevního oběhu, k níž si nemusíte vůbec nic pořizovat. Partie postižené celulitidou mají významné omezení průtoku lymfatickým i cévním řečištěm, proto je i v rámci prevence žádoucí zvyšovat jejich prokrvení například denním sprchováním střídavě teplou a studenou vodou,“ uvádí hlavní fyzioterapeutka FYZIOkliniky Iva Bílková.

  • Správná strava a bohatý pitný režim

Nedílnou součástí vlivu na naše zdraví je samozřejmě i to, co si dáváme do těla. Roli tedy hraje samozřejmě i pitný režim, přičemž by se mělo pít vše bez cukru, a důležitá je i kvalitní a správná vyvážená strava s omezením jednoduchých cukrů, mouky a živočiších tuků. „Celulitida je často mylně spojována s hromaděním tuku, jedná se ale o ukládání škodlivin v tukových buňkách v důsledku jejich nadbytku v organizmu a jejich nedostatečného odstranění v lymfatickém systému,“ uvádí na pravou míru doktorka Mansfeldová.

  • Specifický typ sportu

Nakonec může pomoci i pohyb. Doporučuje se ale především pomalá vytrvalostní a posilovací zátěž. Ideální je tak například pilates či klasický silový trénink.

Mohlo by se vám líbit

Bez plavek a výhradně pro dospělé! Nejčastější mýty o saunování

Někdo ho miluje, jiný nenávidí. Saunování je opředeno spoustou pravidel a tradic, ale také mýtů. Co dodržovat, a na čem naopak nelpět?
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Zdraví
Oprah Winfrey nestačilo jen držet dietu a cvičit. Zhubnout jí pomohla jedna překvapivá věc

Oprah Winfrey nestačilo jen držet dietu a cvičit. Zhubnout jí pomohla jedna překvapivá věc

Zdraví
Jak zlepšit sexuální život po porodu? Odborníci doporučují jeden účinný trik

Jak zlepšit sexuální život po porodu? Odborníci doporučují jeden účinný trik

Zdraví
Pro lepší hubnutí a pevné zdraví: 5 benefitů kokosové vody, kvůli kterým byste ji měla pít každý den

Pro lepší hubnutí a pevné zdraví: 5 benefitů kokosové vody, kvůli kterým byste ji měla pít každý den

Zdraví
Proč stres ovlivňuje přibírání na váze? Výživový poradce vysvětluje příčinu

Proč stres ovlivňuje přibírání na váze? Výživový poradce vysvětluje příčinu