Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

S kůží na trh: Čas na peelingy, scruby a kartáče

Info ikona
peeling

Konečně se blíží dny, kdy se rtuť teploměru definitivně vyšplhá k číslům, která nám dovolí svléknout dlouhé kalhoty, bundy a punčochy. Jinými slovy: nejvyšší čas povolat do akce peelingy a „vyleštit“ pokožku těla.

Karolína Demelová | 22. 03. 2023

Pokožka celého těla si pochopitelně zaslouží naši pozornost a péči celoročně, jenže ruku na srdce: málokdo se jí věnuje tak důsledně, když je schovaná pod vrstvami oblečení. Teď když jarní paprsky konečně nabírají na síle a naše kůže bude všem na očích, je tedy nejvyšší čas vyžehlit zimní prohřešky a věnovat jí víc času.

Zaostřeno na exfoliaci

Pokud ve sprše nemáte vedle sprchového gelu i tubu tělového peelingu nebo scrubu, radíme to urychleně napravit. Exfoliace celého těla by měla být pravidelnou součástí pečující rutiny, zbavíte se tak totiž odumřelých kožních buněk i suchých šupinek, předejdete zarůstání chloupků a mimo jiné tím perfektně připravíte pokožku na případnou aplikaci samoopalovacího přípravku. Kůže pak také snáze vstřebává následnou péči v podobě mlék a gelů, krémů či olejů a bude nádherně hladká a zářivá. (Tenhle krok opravdu nepřeskakujte, hydratace a výživa by měla být pevnou součástí každodenní péče!)

Suché kartáčování

Podle typu, aktuálního stavu a potřeb pokožky můžete peeling zařadit jednou až dvakrát týdně – nepřehánějte to ale s tlakem a intenzitou tření, ať kůži nepodráždíte. Alternativou ke klasickému scrubu s jemnými částečkami může být i suché kartáčování, které kromě odstranění odumřelých kožních buněk zlepší i krevní oběh a podpoří odtok lymfy. Pokud ovšem máte pokožku hodně citlivou nebo vás trápí nějaký kožní problém, poraďte se napřed se svým dermatologem, jestli a případně čím kůži exfoliovat.

S kůží na trh: Čas na peelingy, scruby a kartáče
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku