Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zdraví

Obutá, a přesto neobutá? Vsaďte na barefootovou obuv

Info ikona

Není žádným tajemstvím, že nevhodně zvolená obuv má neblahý dopad na naše zdraví. Problémům s oslabenou klenbou nohy, zkrácenými Achillovými šlachami nebo oslabenými lýtkovými svaly lze ale předejít. Stačí, když nekvalitní boty vyměníte za barefootovou obuv, která simuluje chůzi naboso.

Promotion | 22. 06. 2020

Chůze naboso je nejpřirozenější pohyb, který si člověk může naordinovat. Není tedy divu, že mnoho lidí, obzvláště v letních měsících, zouvá boty a užívá si svobodnou chůzi. Problém ale přichází v momentě, kdy chce člověk vystrčit paty z přírody. Rozpálené ulice, střepy nebo jiné nečistoty způsobují, že se chůze naboso stává rizikem, který chce málokdo podstoupit. Naštěstí existuje kompromis, díky kterému se bosé chůze nemusíte vzdát. Seznamte se s barefootovou obuví, jejímž smyslem je simulovat chůzi naboso.

Barefootová obuv má anatomický tvar chodidla, nulovou podporu nožní klenby a nulový sklon mezi patou a špičkou, a tak se mohou chodidla svobodně pohybovat tak, jak je jim přirozené. Ultratenká oděruodolná podrážka navíc zaručí maximální smyslovou zpětnou vazbu a díky tvaru a dokonalé ohebnosti poskytnou modely svobodu pro vaše chodidla po celý den. No není to sen? 

Britská kvalita v zeleném hávu

Barefootovou obuv vyrábí například značka VIVOBAREFOOT, kterou v roce 2004 založili bratranci Galahad a Asher Clarkovi. Jedním z hlavních pilířů této britské inovátorské obuvnické společnosti je udržitelnost. Na ni klade důraz nejen ve vybavení svých obchodů, ale především ve výrobě. Boty jsou tak vyrobeny z recyklovaných i recyklovatelných materiálů, jako jsou bavlněné plátno nebo PET lahve, kvalitních přírodních materiálů, z nichž nejzajímavější je prvotřídní kůže Pittards® Wild Hide z volně chovaného skotu, který se na obuvi projevuje přirozeným zjizvením. Dále si zákazníci mohou vybrat modely z pěny BLOOM z vodních řas a jiných rostlinných složek. Výrobní procesy probíhají s minimálním dopadem na životní prostředí s důrazem na funkčnost, komfort a kvalitu.

Společnost se také angažuje v charitativní činnosti. Spolupracuje s organizací Soul of Africa, neziskovou organizací zaměstnávající komunity v Etiopii, jimž dává možnost přivýdělku a zlepšení životních podmínek. Znevýhodněné etiopské rodiny mají díky spolupráci organizace a VIVOBAREFOOT možnost, se naučit řemeslu a vydělat si šitím bot na živobytí. Zároveň se část výtěžku z kolekce VIVOBAREFOOT Soul of Africa vrací zpět do Afriky na podporu sirotků a stavbu škol a nemocnic.
 

Vyberte si svou barefootovou obuv

Vhodná i do českého terénu

Barefootová obuv značky VIVOBAREFOOT působí na českém trhu už od roku 2009, kdy jí začal distribuovat, po domluvě se zakladateli, současný výhradní distributor Kamil Vedral. Obuv pro každodenní nošení, na běh, do přírody či pro děti si v České republice pořídíte v pěti kamenných concept storech, v Praze, Brně, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Plzni a v Ostravě, kde společnost nový obchod otevřela počátkem června. Interiéry poboček jsou tvořeny maximálně udržitelně a otiskují se v nich tak hodnoty společnosti.

Více informací o značce VIVOBAREFOOT naleznete zde.

Titulka

Časopis Marianne si nyní můžete, bez nutnosti platit poštovné, objednat až domů. Více informací se dozvíte zde.