Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Nejlepší evropské země, kam se přemístit na důchod

Ať už je pro vás odchod do důchodu hudbou daleké budoucnosti, nebo už netrpělivě počítáte poslední dny v práci, možná vám přijde vhod seznam ideálních důchodových destinací. Vždyť není na škodu vědět, v jakých zemích si lidé v penzi můžou pískat.

Ve dvaceti nám důchod přišel daleko, ve čtyřiceti jsme (tiše) záviděli svým rodičům, kteří do důchodu odcházeli, a dnes – dnes už mnozí netrpělivě vyhlíží i svůj důchodový věk. Není divu, po letech tvrdé práce a pěti týdnech dovolené za rok se zdá, že důchod je časem zalitým slunce. A co víc, někteří penzisté skutečně mohou nabýt dojmu, že důchod je ráj! Obzvláště, pokud žijí v zemích, které jsou pro stáří jako dělané. A přesně na takové státy se zaměřila nezisková organizace World Economic Forum (WEF), která zveřejnila nejlepší místa pro důchodový život. My vám přinášíme výběr evropských států, které se do žebříčku WEF dostaly. Nutno dodat, že žebříček ovlivňují faktory, jako je kvalita zdravotní péče, průměrná cena životních nákladů, dostupnost důchodových víz, klima nebo bezpečnost.

Mohlo by se vám líbit

Kdy půjdete do důchodu a kolik peněz dostanete? Existuje jednoduchý způsob, jak to zjistit

Podmínky odchodu do důchodu se v posledních letech výrazně proměnily. Není jednotně stanoveno, v kolika letech všichni lidé odchází do důchodu a jak vysokou mzdu dostanou. Hodně záleží na tom, který rok jste se narodili, jelikož každý ročník má trochu jiné podmínky. Zjistěte, jak jste na tom s důchodem vy pomocí jednoduché aplikace.
marianne.cz

Portugalsko

Kdo někdy navštívil Portugalsko, pravděpodobně souhlasí, že jde o krásnou zemi s širokými plážemi, výborným jídlem a prosluněným počasím. Nikoho tedy nepřekvapí, že Portugalsko zabodovalo také v žebříčku WEF a stává se nejlepší evropskou zemí pro život v důchodu. Do žebříčku promluvil fakt, že v Portugalsku panují nízké životní náklady, vysoká úroveň zdravotního systému a v neposlední řadě nízká úroveň kriminality. Navíc platí, že se v Portugalsku bez problému domluvíte anglicky, případně můžete využít bezplatných kurzů portugalštiny, které nabízí vláda. Viva Portugal!

Francie

Možná vás překvapí, že druhou evropskou zemí, která se do žebříčku probojovala, je Francie. Ano, země galského kohouta je podle WEF ideálním místem pro život v důchodu. Velkou roli v tomto ohledu hraje špičkový zdravotnický systém, rozumné náklady na bydlení (pokud nežijete v Paříži), uvolněný životní styl a bohaté kulturní dědictví. Francii nahrává i její kvalitní gastronomie a lahodné víno. Na Francii je navíc výborné to, že si každý najde místo, které mu je příjemné. Chcete do hor? Žijte poblíž francouzských Alp. Toužíte po moři? Odstěhujte se na Francouzskou riviéru! Nebo si chcete užívat poklidný důchod? Francouzský venkov vás uvítá s otevřenou náručí. Nezapomeňte, že Francie není Paříž a Paříž není Francie.

Mohlo by se vám líbit

5 míst, která musíte navštívit na jihu Francie

Léto se sice chýlí ke konci, to ale neznamená, že nemůžete vyrazit ještě na nějakou dovolenou, ať už jen na pár dní nebo třeba na dva týdny. Takovou skvělou destinací by mohla být třeba jižní Francie, nebo chcete-li Provence. My jsme pro vás vybrali pět míst, která byste při návštěvě tohoto rozmanitého francouzského regionu neměla vynechat.
marianne.cz

Španělsko

Zdá se, že i druhá země Pyrenejské poloostrova je pro penzisty zemí zaslíbenou. Španělsko podle WEF vyniká krásnými plážemi, nízkými životními náklady a uvolněným životním stylem. Opomenout nemůžeme ani vysokou úroveň zdravotnictví – očekávaná délka života ve Španělsku dokonce činí 83,13 let. Výhodou Španělska je také tzv. důchodové vízum, díky kterému je mnohem snazší se ve Španělsku usadit. Mimochodem, nejčastěji španělských důchodových víz využívají Britové a lidé ze Spojených států amerických.

Mohlo by se vám líbit

KVÍZ: Znáte hlavní města států světa?

Vraťte se zpátky do školních let a zavzpomínejte na hodiny zeměpisu. Orientujete se v hlavních městech evropských států? A jak obstojíte, když se vás zeptáme na zámořská hlavní města? Vyzkoušejte si kvíz, který potrápí vaše šedé buňky mozkové.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Životní styl
Jak si v práci vyjednat lepší plat a podmínky: Klíčem jsou důkladný průzkum a realistická očekávání

Jak si v práci vyjednat lepší plat a podmínky: Klíčem jsou důkladný průzkum a realistická očekávání

Životní styl
Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Životní styl
Lelí Hnidáková z Lelí's Cupcakes: Nápad na sladké podnikání se zrodil na svatební cestě

Lelí Hnidáková z Lelí's Cupcakes: Nápad na sladké podnikání se zrodil na svatební cestě

Životní styl
Jarní Apetit piknik v Grébovce: Připravte se na nezapomenutelný kulinářský zážitek

Jarní Apetit piknik v Grébovce: Připravte se na nezapomenutelný kulinářský zážitek