Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

(Ne)známý život Meryl Streep: Tragická ztráta partnera i darování tučného honoráře!

Herečka Meryl Streep patří ke stálicím Hollywoodu. Na rozdíl od ostatních hvězd ale není její život opředen skandály, divokými rozvody nebo jinými démony. Přesto najdeme několik informací, které o Meryl Streep nejsou příliš známé.

Nikdo nemá více nominací na Oscara

Všimli jste si toho, že Meryl Streep jenom málokdy chybí v nominacích na Oscara? Podle Variety dokonce neexistuje jiný herec nebo herečka, která by na svém kontě měla takto vysoký počet nominací. V roce 2018 Meryl Streep překonala vlastní rekord, a to když získala jednadvacátou nominaci na Oscara za nejlepší herečku v hlavní roli. Nutno ale dodat, že Meryl Streep nezáří jenom na Oscarech. Nespočet nominací získala také v rámci udílení cen BAFTA, Emmy, SAG nebo na Zlatých glóbech. I když je to téměř neuvěřitelné, podle IMBD, získala Meryl Streep už 374 nominací a 178 vítězství.

Chtěla být zpěvačkou

Nechybělo mnoho a Meryl Streep mohla namísto filmových cen sklízet ceny hudební! Od útlého věku navštěvovala hodiny hudby a věřila, že se jednou stane operní hvězdou. „Když jsem byla dítě, moje matka mě brala na všechny možné kulturní akce. Viděla jsem Ethel Merman, Carol Channing nebo Georgii Brown. Určitě to na mě mělo vliv,“ řekla Streep pro Good Housekeeping.

Změna vysněného povolání přišla až s nástupem na vysokou školu, kde se Streep začala naplno věnovat právě herectví. „Od té doby jsem dlouhá léta nezpívala,“ dodala Streep. Pravdou ale zůstává, že zpěv se Meryl Streep opět vrátil do života, a to díky roli ve filmovém muzikálu Mamma Mia.

Tragická ztráta

Málokdo ví, že Meryl Streep přišla o svou první velkou lásku. V roce 1976 se při natáčení filmu Něco za něco seznámila s hercem Johnem Cazalem. Netrvalo dlouho a herecká dvojice začala tvořit oficiální pár. Bohužel, v následujícím roce byla Johnu Cazalovi diagnostikována rakovina, které v roce 1978 podlehl. „Bylo to velmi těžké období. Ale alespoň jsem si srovnala v hlavě i v srdci to, na čem v životě doopravdy záleží,“ řekla herečka v rozhovoru pro NPR.

Info ikona
Meryl

Herecké geny

Meryl Streep se svým manželem Donem Gummerem vychovala čtyři děti. Zajímavé je, že dvě dcery šly v maminčiných šlépějích. Hereckou kariéru si zvolila dcera Mamie i Grace. „Jsem hrdá na to, že mé dcery chtějí dělat herectví. Na druhou stranu se ale také trochu bojím. Protože když herec čelí kritice, tak pochopí, že lidé nekritizují jeho psaní, obraz nebo dílo, nýbrž kritizují přímo jeho osobu,“ prozradila Streep v rozhovoru pro The Talks. Naopak nejmladší dcera Louisa pracuje jako modelka a syn Henry je hudebník.

Přijímá stárnutí

Život v záři reflektorů není žádné peříčko. Obzvláště to platí herečky, na které je vyvíjen neustálý tlak. Přesto se Meryl Streep rozhodla, že nepůjde proti přírodě a přijala skutečnost, že stárne s grácií. Žádné plastické operace ani botox. „A nejsou to jenom ženy. Byli byste překvapeni, kolik mužů v této branži se vydalo touto cestou. Já to ale nechápu, každý by se měl smířit se stárnutím,“ řekla pro Good Housekeeping. Navíc Meryl Streep přiznala, že díky přirozenému stárnutí přichází i zajímavé herecké nabídky.

Darovala svůj plat

V roce 2011 si Meryl Streep střihla roli Margaret Thatcherové v životopisném snímku Železná Lady. Nikoho zřejmě nepřekvapí, že odměna byla vskutku královská. „Vydělala jsem milion dolarů, ale nenechala jsem si ho. Honorář jsem věnovala Národnímu muzeu historie žen,“ nechala se slyšet herečka. A důvod? Podle Meryl Streep existuje mnoho žen v americké historii, které jsou přehlíženy.

Zdroj: Good Housekeeping, IMBD, The Talks, NPR

Mohlo by se vám líbit

EVOLUCE STYLU: Hvězdná Meryl Streep

Často říkává, že o módě neví vůbec nic, jednou dokonce prohlásila, že by ji móda snad nemohla zajímat méně. Přesto Meryl Streep ztvárnila hlavní roli v jednom z nejoblíbenějších filmů z módního průmyslu a kromě toho se stala stylovou ikonou jak na červeném koberci, tak i mimo něj.
marianne.cz

Související články

Životní styl
Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku

Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku

Životní styl
Jak si v práci vyjednat lepší plat a podmínky: Klíčem jsou důkladný průzkum a realistická očekávání

Jak si v práci vyjednat lepší plat a podmínky: Klíčem jsou důkladný průzkum a realistická očekávání

Životní styl
Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Životní styl
Lelí Hnidáková z Lelí's Cupcakes: Nápad na sladké podnikání se zrodil na svatební cestě

Lelí Hnidáková z Lelí's Cupcakes: Nápad na sladké podnikání se zrodil na svatební cestě