Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Meryl Streep s manželem slaví safírovou svatbu. Jejich příběh lásky je lepší jak z filmu

Na Meryl Streep toho lze obdivovat spoustu a dnes vám na seznam vedle krásy, charakteru či hereckého talentu přidáme i schopnost partnerství. Se svým manželem Donem Gummerem letos oslavila 45. výročí svatby a stále vedle sebe září.

Tereza Čaladi | 20. 09. 2023

Meryl Streep zná každý. Její ikonické role, mezi něž se řadí šéfredaktorka módního časopisu ve filmu Ďábel nosí Pradu či Donna v Mamma Mia, ji předchází. Slyšíme o ní přitom neustále, v současnosti hraje již nějakou dobu v seriálu Jen vraždy v budově a předloni si zahrála v hvězdně obsazeném filmu K zemi hleď! po boku Leonarda DiCApria, Cate Blanchett či Jennifer Lawrence. O jejím soukromém životě se toho ale ví poměrně málo. Něco ale přece – například to, že letos slavila safírovou svatbu. Příběh, jak se poznala se svým manželem a jaký je jejich návod na dlouhodobé partnerství, přitom rozhodně stojí za vyprávění.

Všechno, nebo nic

Pár se setkal v roce 1978, když je představil bratr Meryl Streep. Bylo to zhruba půl roku potom, co její bývalý přítel a účinkující z filmu Lovec jelenů, John Cazale, zemřel na rakovinu plic. Byli spolu asi dva roky.

Jak je podrobně popsáno v biografii Michaela Schulmana Her Again: Becoming Meryl Streep, herečka se potřebovala odstěhovat z bytu, který sdílela s Cazale, a tak se objevil její bratr, aby pomohl, a přivedl s sebou svého kamaráda: Gummera. Ten jí nakonec pronajal byt v New Yorku, zatímco cestoval, a ona tam točila snímek Kramerová versus Kramer, který jí přinesl prvního Oscara. Stali se blízkými přáteli, kteří si v této době vypisovali dlouhé dopisy. Když se vrátil do města, rychle se do sebe zamilovali.

O pouhých šest měsíců později se Streep a Gummer v září 1978 vzali. Svatba se uskutečnila v domě jejích rodičů v Connecticutu. V té době jí bylo 29 let.

Kdo je vlastně Don Gummer?

Don Gummer je o tři roky starší jak Meryl Streep a působí jako sochař. Vystudoval School of the Museum of Fine Arts v Bostonu a později získal titul MFA na Yale University. Vytváří rozsáhlé abstraktní sochy a od roku 1973 pravidelně vystavuje samostatné i skupinové výstavy v galeriích po celém světě.

Mohlo by se vám líbit

Blake Lively a Ryan Reynolds: Nedávno přivítali čtvrtého potomka a jsou šťastně zadaní už více jak dekádu. Jak to dělají?

Blake Lively a Ryan Reynolds jsou živoucím důkazem toho, že jiskra dokáže vydržet i v dlouhodobých vztazích. V září totiž oslaví 11. výročí svatby. Za tu dobu se jejich rodina přitom rozrostla o čtyři další členy. Podívejte se s námi, jak to celé začalo i na to, jaký je podle nás jejich recept na šťastné manželství.
marianne.cz

Mají spolu čtyři děti

Streep a Gummer mají čtyři potomky. Henry Wolfe Gummer se narodil již v roce 1979, následovala Mary Willa "Mamie" Gummer v roce 1983, Grace Gummer v roce 1986 a Louisa Jacobson Gummer v roce 1991. Děti vyrostly na venkově v Connecticutu, daleko od veřejnosti.

Všechny z jejich dětí se přitom vydaly kreativním směrem – očekávané vlohy se tak potvrdily. Mamie, Grace a Louisa působí jako herečky a modelky, dokonce spolu vystupují v některých kampaních, zatímco Henry je hudebník.

A všichni jsou tak trochu propojeni. Některé z Henryho písní byly uvedeny v soundtracku k filmům Streepové, včetně Julie & Julia a Nikdy není pozdě. Streep a dcera Mamie si také zahrály vedle sebe. Když byla Mamie batole, objevila se jako dcera její postavy ve filmu Hořkost . V dospělosti sdílely Mamie a Streep obrazovku také ve filmu Nikdy není pozdě a i ve snímku Ten večer. Grace si rovněž zahrála po boku své slavné matky, když ztvárnila mladší verzi postavy Streep ve filmu Dům duchů. Nejmladší dítě páru Louisa v současnosti hraje v dobovém dramatu HBO Pozlacený věk.

Kromě toho jsou Streep a Gummer dnes i trojnásobní prarodiče. A chvíle s rodinou si jednoznačně užívají. Znamená to pro ně mnoho.

Spolu silnější

Říkáte si, jak zvládli vychovat čtyři děti a k tomu mít úspěšné kariéry? Podle Streep je to zejména z toho důvodu, že považují manželství za partnerství, v němž je komunikace základ. Jejich tajemstvím je „dobrá vůle a ochota sklonit se – jednou za čas zmlknout,“ jak řekla Streep v roce 2002 Vogue. Dává přitom najevo, že si tohoto partnetsví velmi váží, což zdůraznila například při přebírání třetího Oscara v roce 2012, kdy zahájila svůj projev poděkováním Gummerovi. „Nejprve poděkuji Donovi, protože když poděkujete svému manželovi na konci řeči, už hraje hudba a já chci, aby věděl, že všeho, čeho si v našich životech cením nejvíce, mi dal on," oznámila.

Svůj rodinný a celkově osobní život drží z velké části v soukromí, mimo dosah kamer. Objevili se spolu ale několikrát na červeném koberci. Jak se za ta společná léta proměnili, si můžete prohlédnout v naší galerii.

Meryl Streep a Don Gummer za 45 let manželství
Mohlo by se vám líbit

Ohlédnutí za dlouhodobým přátelstvím Julie Roberts a George Clooneyho

Dnes slaví Julia Roberts pětapadesáté narozeniny a my jsme si jisti, že kdyby se rozhodla uspořádat oslavu, rozhodně by na ni pozvala George Clooneyho. Jelikož jsou již 22 let blízkými přáteli.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Zábava
Blíží se kinopremiéra filmu Priscilla: Připomeňte si ikonické líčení a styl manželky krále rock’n’rollu

Blíží se kinopremiéra filmu Priscilla: Připomeňte si ikonické líčení a styl manželky krále rock’n’rollu

Zábava
Filmové tipy podle redakce: Kterých 5 snímků by vám letos nemělo uniknout na filmovém festivalu v Karlových Varech?

Filmové tipy podle redakce: Kterých 5 snímků by vám letos nemělo uniknout na filmovém festivalu v Karlových Varech?

Zábava
Cestujte nalehko a neplaťte za zavazadlo navíc. Poradíme vám, jak se efektivně sbalit do batůžku

Cestujte nalehko a neplaťte za zavazadlo navíc. Poradíme vám, jak se efektivně sbalit do batůžku

Zábava
Zážitek na celý život. Soutěžte o setkání s fotbalovými superstar

Zážitek na celý život. Soutěžte o setkání s fotbalovými superstar