Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Meryl Streep s manželem slaví safírovou svatbu. Jejich příběh lásky je lepší jak z filmu

Info ikona
Meryl Streep a Don Gummer

Na Meryl Streep toho lze obdivovat spoustu a dnes vám na seznam vedle krásy, charakteru či hereckého talentu přidáme i schopnost partnerství. Se svým manželem Donem Gummerem letos oslavila 45. výročí svatby a stále vedle sebe září.

Tereza Čaladi | 20. 09. 2023

Meryl Streep zná každý. Její ikonické role, mezi něž se řadí šéfredaktorka módního časopisu ve filmu Ďábel nosí Pradu či Donna v Mamma Mia, ji předchází. Slyšíme o ní přitom neustále, v současnosti hraje již nějakou dobu v seriálu Jen vraždy v budově a předloni si zahrála v hvězdně obsazeném filmu K zemi hleď! po boku Leonarda DiCApria, Cate Blanchett či Jennifer Lawrence. O jejím soukromém životě se toho ale ví poměrně málo. Něco ale přece – například to, že letos slavila safírovou svatbu. Příběh, jak se poznala se svým manželem a jaký je jejich návod na dlouhodobé partnerství, přitom rozhodně stojí za vyprávění.

Všechno, nebo nic

Pár se setkal v roce 1978, když je představil bratr Meryl Streep. Bylo to zhruba půl roku potom, co její bývalý přítel a účinkující z filmu Lovec jelenů, John Cazale, zemřel na rakovinu plic. Byli spolu asi dva roky.

Jak je podrobně popsáno v biografii Michaela Schulmana Her Again: Becoming Meryl Streep, herečka se potřebovala odstěhovat z bytu, který sdílela s Cazale, a tak se objevil její bratr, aby pomohl, a přivedl s sebou svého kamaráda: Gummera. Ten jí nakonec pronajal byt v New Yorku, zatímco cestoval, a ona tam točila snímek Kramerová versus Kramer, který jí přinesl prvního Oscara. Stali se blízkými přáteli, kteří si v této době vypisovali dlouhé dopisy. Když se vrátil do města, rychle se do sebe zamilovali.

O pouhých šest měsíců později se Streep a Gummer v září 1978 vzali. Svatba se uskutečnila v domě jejích rodičů v Connecticutu. V té době jí bylo 29 let.

Kdo je vlastně Don Gummer?

Don Gummer je o tři roky starší jak Meryl Streep a působí jako sochař. Vystudoval School of the Museum of Fine Arts v Bostonu a později získal titul MFA na Yale University. Vytváří rozsáhlé abstraktní sochy a od roku 1973 pravidelně vystavuje samostatné i skupinové výstavy v galeriích po celém světě.

Mohlo by se vám líbit

Mají spolu čtyři děti

Streep a Gummer mají čtyři potomky. Henry Wolfe Gummer se narodil již v roce 1979, následovala Mary Willa "Mamie" Gummer v roce 1983, Grace Gummer v roce 1986 a Louisa Jacobson Gummer v roce 1991. Děti vyrostly na venkově v Connecticutu, daleko od veřejnosti.

Všechny z jejich dětí se přitom vydaly kreativním směrem – očekávané vlohy se tak potvrdily. Mamie, Grace a Louisa působí jako herečky a modelky, dokonce spolu vystupují v některých kampaních, zatímco Henry je hudebník.

A všichni jsou tak trochu propojeni. Některé z Henryho písní byly uvedeny v soundtracku k filmům Streepové, včetně Julie & Julia a Nikdy není pozdě. Streep a dcera Mamie si také zahrály vedle sebe. Když byla Mamie batole, objevila se jako dcera její postavy ve filmu Hořkost . V dospělosti sdílely Mamie a Streep obrazovku také ve filmu Nikdy není pozdě a i ve snímku Ten večer. Grace si rovněž zahrála po boku své slavné matky, když ztvárnila mladší verzi postavy Streep ve filmu Dům duchů. Nejmladší dítě páru Louisa v současnosti hraje v dobovém dramatu HBO Pozlacený věk.

Kromě toho jsou Streep a Gummer dnes i trojnásobní prarodiče. A chvíle s rodinou si jednoznačně užívají. Znamená to pro ně mnoho.

Spolu silnější

Říkáte si, jak zvládli vychovat čtyři děti a k tomu mít úspěšné kariéry? Podle Streep je to zejména z toho důvodu, že považují manželství za partnerství, v němž je komunikace základ. Jejich tajemstvím je „dobrá vůle a ochota sklonit se – jednou za čas zmlknout,“ jak řekla Streep v roce 2002 Vogue. Dává přitom najevo, že si tohoto partnetsví velmi váží, což zdůraznila například při přebírání třetího Oscara v roce 2012, kdy zahájila svůj projev poděkováním Gummerovi. „Nejprve poděkuji Donovi, protože když poděkujete svému manželovi na konci řeči, už hraje hudba a já chci, aby věděl, že všeho, čeho si v našich životech cením nejvíce, mi dal on," oznámila.

Svůj rodinný a celkově osobní život drží z velké části v soukromí, mimo dosah kamer. Objevili se spolu ale několikrát na červeném koberci. Jak se za ta společná léta proměnili, si můžete prohlédnout v naší galerii.

Meryl Streep a Don Gummer za 45 let manželství
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku