Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Spojte příjemné s užitečným – Relaxaci a gastronomické speciality v okouzlující Dubaji

Info ikona
Gastronomie v Dubaji

Památky, dobrodružství, historie, slunce a odpočinek. Napadá vás další cíl cestovatelů? No ano! Přece jídlo! Nedopřát si na cestách nějakou místní specialitu, to by byl přímo hřích.

Promotion | 18. 03. 2024

Dáváte přednost vyhlášeným restauracím, v jejichž čele stojí úspěšní šéfkuchaři, anebo si klidně dáte oběd na ulici u stánku a užíváte si naprostou autenticitu místa, na kterém se zrovna nacházíte? Pokud se chystáte na přelomu dubna a května do Dubaje, máte jedinečnou šanci vyzkoušet obojí – jeden den otestujete jídlo doslova za pár dirhamů, následující večer se hodíte do gala a dopřejete si menu o několika chodech v jedné z místních oslnivých restaurací.

Skryté poklady

Právě tohle totiž Dubaj nabízí, a to prostřednictvím každoročního Dubajského festivalu jídla. Naplánován je od 19. dubna do 12. května a půjde o velkolepou oslavu gastronomie. Věřte tomu, že ochutnáte dosud vámi skryté kulinářské poklady.

Festival je naplánován velmi pečlivě do posledního detailu tak, aby šlo opravdu o velký zážitek. Nachystány budou vedle limitovaných speciálních menu i například kurzy, které povedou samotní místní šéfkuchaři, chybět nebudou ani procházky za jídlem s průvodci. Každý, kdo se zapojí má jediný cíl: představit dubajskou gastronomii se vším, co k ní patří a hostům umožnit poznat různé chutě a tradiční i netradiční speciality.

Info ikona
Dubai Food festival

Dubajský týden restaurací

Všemi smysly se seznámíte s místní gastronomií během Dubajského týdne restaurací, který se uskuteční od 26. dubna do 12. května a bude vrcholem samotného festivalu. V průběhu těchto dní můžete navštívit 50 vybraných restaurací a ochutnat speciální pokrmy a menu za výhodnější ceny. Dojde jak na typické dobroty plné aromatického koření, které je pro arabskou kuchyni zcela nepostradatelné, tak i na mezinárodní kuchyni. Uspokojeny však nebudou jen vaše chuťové buňky, celý festival je totiž oslavou jak chutí, tak i kreativity a jde o jedinečnou šanci poznat město z úplně jiné stránky.

Info ikona
Tradiční pokrm

Venkovní karneval na pláži

Další zastávkou festivalu je oblíbený dubajský pop-up, místo rozmanité gastronomie. e& Beach Canteen je opravdová oslava jídla. Budete se bavit, budete oslavovat jídlo a život na venkovním karnevalu na pláži Jumeirah, užijete si obrovskou rozmanitost chutí v doprovodu živé hudby a dalších zábavných aktivit pro děti i dospělé.

Info ikona
Beach Canteen

Když se chuť snoubí s cenou

Dáváte-li přednost pouličnímu jídlu, protože právě tak nejraději poznáváte svět, je pro vás jako stvořená akce 10 Dirham Dish. Ochutnávejte to, co je pro Dubaj typické a u toho projděte jak rušná místa, tak i zajímavá zákoutí, kam byste se jako turisté možná ani nevydali. Ochutnejte nečekané kombinace a neznámé ingredience, za něž neutratíte více než (jak název akce napovídá) deset dirhamů.

Info ikona
Street food

Gurmánské zážitky

Dalším vrcholem Dubajského festivalu jídla je koncept Foodie Experiences, který potrvá po celou dobu festivalu. Můžete speciality nejen ochutnávat, ale sami se na jejich přípravě podílet. Uvařte pod vedením profíků čtyřchodové menu a proměňte vaši dubajskou cestu v nezapomenutelný zážitek. Témat bude hned několik a budou se měnit po týdnu - fine dining, rodinné vaření a vaření pro páry a přátele.

Info ikona
Gurmánské zážitky v Dubaji

To nejlepší od šéfkuchařů

Chef's Menu, to je v podstatě přestavení toho nejlepšího, co dubajští šéfkuchaři dovedou. Tento nový koncept se v rámci Dubajského festivalu jídla představí vůbec poprvé, od 1. do 12. května. V zapojených restauracích dostanete možnost ochutnat menu vytvořené z nejprodávanějších jídel těchto podniků, které pro vás mistři tamních kuchyní exkluzivně sestaví. A bude prostor i pro debatu s šéfkuchaři, kteří osobně dohlídnou na vaši spokojenost, a třeba se vám povede „vytáhnout“ z nich nějaké to tajemství jejich kuchyně…

Info ikona
Josette Gaon
Měření