Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Toužíte po dovolené v přírodě? Tohle je 5 nejkrásnějších míst v Bavorských Alpách

Chystáte se letos na dovolenou, ale ještě nevíte přesně kam? Bavorské Alpy v německé oblasti Bertesgaden nejsou daleko a nabízejí bezpočet míst, které stojí za návštěvu. Přinášíme vám několik tipů, která rozhodně zanechají stopy ve vašem srdci.

Veronika Zvonková | 25. 05. 2024

Jezero Königssee

Jedná se o nejčistší jezero v Evropě a zároveň o nejvýše položené jezero v Německu. Výlet k tomuto místu je ideálním plánem na celý den, jelikož zde můžete též vyšplhat hned na několik vyhlídkových míst, která vám poskytnout mimořádný výhled na tyrkysově modrou vodu obklopenou skalnatými horami.

Pokud jste milovnicí romantiky, jistě vás nadchne vyhlídková plavba lodí až ke vzdálenému průzračnému jezeru Obersee, kam se jinak než právě lodí nedostanete. Odměnou vám bude nejen samotný zážitek z plavby spolu s muzikanty na střeše lodi, ale také samotný cíl v podobě rozlehlé pastviny u Obersee s volně pasoucími se krávami a občerstvením z volného chovu.

Mohlo by se vám líbit

Objevte nejkrásnější německá města

Ať už zamíříte do sousedního Bavorska, nebo až na sever do Šlesvicka-Holštýnska, mezi historickými městy, staletí starými katedrálami a dalšími architektonickými skvosty si každý vybere svého favorita. Seznam německých památek světového dědictví UNESCO je velmi rozmanitý. Tak který cíl bude ten váš?
marianne.cz

Der Hintersee bei Ramsau

Další nádherné jezero s křišťálově čistou vodou najdete tři kilometry od městečka Ramsau v oblasti Berchtesgadenland. V blízkosti jezera se nachází parkoviště, které je zároveň i skvělým místem pro nocování pod vrcholky hor.

Okolí jezera je malebné a procházka okolo něj je vhodná i pro rodiny s dětmi, jelikož zde najdete velké množství laviček a odpočívadel. Pokud se ale vydáte spíše za vysokohorskou turistikou, od jezera lze vystoupat po několika turistických stezkách vzhůru, například k jezeru Plattachsee nebo k chatě St. Pöltner Hütte.

Orlí hnízdo

Poblíž městečka Obersalzberg se nachází poměrně známý turistický cíl Orlí hnízdo. Jde o horskou chatu na vrcholu hory Kehlstein, která za druhé světové války sloužila jako jedno ze sídel Adolfa Hitlera. Vrchol se nachází ve výšce 1834 m.n.m. a lze se k němu dostat buď pěšky, nebo autobusem.

Nahoře vás kromě restaurace čeká nejen nezapomenutelný panoramatický výhled na okolní krajinu a jezero Königssee, ale také možnost pokračovat dále na vyhlídkové místo k velkému dřevěnému kříži vyznačující samotný vrchol Kehlsteinu. Za návštěvu určitě stojí také nedaleké městečko Bertesgaden.

Mohlo by se vám líbit

Nevíte, kam na dovolenou? Inspirujte se knižními cestopisy

Cestovat můžete i z vašeho obýváku! Stačí, když si k ruce vezmete povedený cestopis, díky kterému objevíte dálné krajiny i blízká města.
marianne.cz

Vysokohorská silnice Rossfeld PanoramaStrasse

Na pomezí Rakouska a Německa najdete ve výšce 1600 m. n. m. horskou silnici, při jejímž průjezdu můžete pozorovat údolí Salzachtal, Salzburské Alpy a za dobré viditelnosti i samotný Salzburg. Silnice je dlouhá 15 kilometrů a díky své nadmořské výšce patří mezi nejvýše položené vysokohorské trasy v Evropě a zároveň také mezi ty nejkrásnější. Projet se po ní je opravdový zážitek, zejména pokud využijete odpočívadel k pikniku nebo výstupu na vrchol Hennenköpfl, odkud si vychutnáte pohled na Berchtesgadenské a Salzburské Alpy.

Soutěska Almbachklamm

Za návštěvu určitě stojí i nádherná soutěska Ambachklamm, která se od Rossfeld PanoramaStrasse nachází jen pár kilometrů. Měří necelé tři kilometry a čeká vás zde 29 mostů přes křišťálově čistou řeku. Stezka je obousměrná, takže ji lze koncipovat jako vycházkový okruh, který zabere tři až čtyři hodiny. Návštěva ale rozhodně stojí za to, protože na pohled na vodopády a průzračné tůně jen tak nezapomenete.

Podívejte se na nejkrásnější místa Bavorských Alp.
Zdroj článku

Související články

Zábava
Červnový úplněk podle čísel a hvězd: Dopoledne pozor na agresivitu, večer raději zůstaňte doma

Červnový úplněk podle čísel a hvězd: Dopoledne pozor na agresivitu, večer raději zůstaňte doma

Zábava
Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Zábava
5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne