Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Pro milovnice outdooru: Kam letos v Česku vyrazit s rodinou na aktivní dovolenou?

Česká republika nabízí nespočet míst, kde můžete zažít pravé dobrodružství a spojit se s přírodou. Ať už jste nadšená turistka, cyklistka, horolezkyně nebo milovnice vodních sportů, najdete zde mnoho příležitostí k objevování krás naší krajiny. Přinášíme vám přehled nejlepších destinací pro outdoorové aktivity, které stojí za návštěvu.

Veronika Zvonková | 3. 06. 2024

Krkonoše: Ráj milovníků hor i adrenalinu

Nejvyšší české pohoří nabízí pro outdoorové aktivity opravdu široké možnosti. Můžete se vydat na túru na Sněžku nebo objevovat krásné vodopády a ledovcová jezera. Za návštěvu stojí určitě i lanový park nebo bobová dráha v Peci pod Sněžkou či výšlap na Zlaté návrší, odkud dojdete přes Pančavský vodopád ke slavné Labské boudě a dále pak až k prameni Labe. Lanové parky najdete i ve Špindlerově Mlýně, v Harrachově nebo Rokytnici nad Jizerou. V prvním zmíněném se navíc můžete po horské túře svlažit v oblíbeném aquaparku nebo si zde můžete vypůjčit elektrokolo a vyrazit objevovat horskou krajinu přímo ze sedla.

Šumava: Panenská příroda, jezera i koloběžky

Každý, kdo Šumavu navštívil, uznává, že má své kouzlo. Taková procházka po okolí Kepelského Zhůří nebo podél Roklanského potoka nabídne neuvěřitelná panoramata, kde pořídíte i nádherné fotografie. Panenská příroda je tu vskutku nádherná. Pokud jde o turistiku, určitě vyrazte na Boubínskou rozhlednu nedaleko města Vimperk, která je zároveň nejvyšší rozhlednou Šumavy a nachází se ve výšce 1362 m. n. m.

Nezapomenutelné výhledy do krajiny vás čekají i kousek za hranicemi, a to z Třístoličníku. Tady se můžete těšit na celodenní výšlap, na jehož konci vám bude odměnou pohled z vrcholu Dreisessel a Hochstein. Stejně tak odsud můžete vyrazit na 6 km vzdálený nejvyšší vrchol Šumavy, Plechý. Pod ním se nachází nejvýše položené horské jezero na Šumavě – Plešné. Tato hřebenovka je výjimečná tím, že můžete pozorovat krajinu jak na české straně, tak i na rakouské a německé.

Za návštěvu určitě stojí též nedaleké město Sušice, kde najdete rozhlednu Na Sedle, odkud uvidíte krásný hrad Kašperk a rozhlednu Svatobor. V Sušici se i skvěle najíte a odpoledne můžete strávit s dětmi například v místním Offparku, což je outdoorové turistické centrum. Najdete zde lanový park nebo paintball, případně si můžete zapůjčit in-line brusle a terénní koloběžky. Pro velké odvážlivce zde nabízejí i kurz přežití.

Mohlo by se vám líbit

Kvíz: Dovolená se blíží! Jak dobře znáte oblíbené prázdninové destinace Čechů?

Už se nemůžete dočkat letní dovolené, na kterou vyrazíte za sluníčkem a mořem, za krásnou přírodou nebo za poznáním architektonických skvostů? Každý preferuje něco jiného, existují však destinace, pro které mají Češi slabost. Podívejte se na naše oblíbená prázdninová místa a zjistěte, jak dobře je znáte.
marianne.cz

Český ráj: Horolezectví i nezapomenutelné výhledy

Český ráj je oblast s jedinečnými skalními útvary, hrady a malebnými vesničkami. Pokud vás láká horolezectví, máte jedinečnou příležitost právě tady zkusit něco nového. Mimo známé Prachovské skály patří mezi symboly Českého ráje i zřícenina hradu Trosky.

Mezi oblíbená turistická místa se řadí také Drábské světničky, areál skalních útvarů nacházející se nedaleko Mnichova hradiště. Výhled do dalekého okolí je tu vskutku dechberoucí. V Turnově si zase můžete zapůjčit raft a brázdit divoké vody řeky Jizery. V obci Dolánky si navíc lze zapůjčit koloběžky, což je výhoda, pokud vyrazíte po vodě a nechce se vám šlapat zpátky pěšky.   

Dolní Morava: Procházka po nejdelším visutém mostě na světě

Pokud jste ještě nenavštívila Dolní Moravu, možná vás překvapí, jak široké možnosti vyžití nabízí. Dominantou je Sky Bridge 721, tedy nejdelší visutý most pro pěší na světě. Projdete se ve výšce 95 metrů nad hlubokým údolím z jednoho vrcholu na druhý, což vyžaduje trochu odvahy. Pro milovnice adrenalinu je tu i nezapomenutelná Mamutí bobová dráha nebo Stezka v oblacích. Okolní krásy si můžete s celou rodinou vychutnat i při jízdě na zapůjčené koloběžce. V adrenalinovém parku Dolní Morava vás navíc čeká rozsáhlý lanový park.

Mohlo by se vám líbit

Jak vypadá dovolená snů pro rodiny s dětmi?

Užít si letní dovolenou v obklopení dětí je sen, na který se těší většina maminek a tatínků. Přesto se všichni shodneme, že najít ideální destinaci, kde se děti dostatečně zabaví i vyřádí, je občas náročný úkol. O starost méně ale můžete mít ve chvíli, kdy si zamluvíte pokoj ve Falkensteiner Hotels & Residences, rodinných hotelech, které vynikají příjemnou atmosférou a jsou ideálním místem pro rodiny s dětmi všech věkových kategorií.
marianne.cz

České Švýcarsko: Skalní města a soutěsky

Ačkoli byla tato oblast kvůli rozsáhlému požáru v roce 2022 značně poničena, stále patří mezi oblíbené destinace, kam se turisté rádi vracejí. Jejím symbolem je Pravčická brána nebo rozhledna Děčínský Sněžník. Krásný výlet určitě zažijete i pokud se vydáte do Chráněné krajinné oblasti Labské pískovce, kde najdete skalní město Tiské stěny a načerpáte zde krásnou energii díky procházce mezi skalními útvary a jedinečnými okolními lesy. Je důležité si ale ověřit informace ohledně přístupnosti, jelikož některé oblasti bývají z důvodu hnízdění chráněného druhu ptactva uzavřeny.

České Švýcarsko je oblíbené především díky krásné přírodě, ale najdete tu i mnoho kulturních památek. Minou by vás neměla ani Mariina vyhlídka. Krásným zážitkem také bude výlet do Divoké soutěsky v Kamenici, která byla po požáru znovu zpřístupněna turistům. Pokud se ráda kocháte pohledem na krajinu, určitě vyrazte i na skalní vyhlídku Vilemínina stěna v Jetřichovicích.

Aktivní dovolená v Čechách: Podívejte se na krásná místa, kam můžete vyrazit na výlet s celou rodinou.
Zdroj článku

Související články

Zábava
Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Zábava
5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

Zábava
Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy

Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy