Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Je čas si odpočinout: Kam v Čechách vyrazit na dámskou jízdu?

Občas je potřeba známé prostředí a každodenní starosti odstavit na druhou kolej a vydat se načerpat novou energii a pořádně si odpočinout. A co takhle vyrazit na pořádnou dámskou jízdu a užít si prodloužený víkend společně? Přinášíme vám několik tipů na místa, která stojí za to!

Veronika Zvonková | 24. 05. 2024

Špindlerův Mlýn: Ráj wellnessu i vysokohorské turistiky

Krkonoše jsou skvělou volbou pro milovnice přírody. Špindlerův Mlýn navíc nabízí skvělé vyžití, ať už jde o adrenalinové zážitky, gastronomii nebo hotely zaměřené na wellness. Takový účel skvěle plní třeba hotel Adam, který nabízí i úchvatný výhled na okolní kopcovitou krajinu, hotel Clarion nebo wellness hotel Astra.

Příroda je v Krkonoších kouzelná a pokud se na to cítíte, můžete přímo ze Špindlerova Mlýna vyrazit na pořádnou horskou túru přes Kozí hřbety okolo Luční boudy až na samotnou Sněžku. Za návštěvu stojí i Labská bouda a Pančavský vodopád.

Za wellnessem i vínem na Jižní Moravu

Co takhle víkend plný cyklistiky, procházek a večerního konverzování nad sklenkou kvalitního vína? Morava je perfektní destinací pro hromadné zážitky s přáteli, takže v tomto případě určitě nešlápnete vedle. Výborná volba pro ubytování je třeba wellness hotel Savannah ve Znojmě, vinařství Thaya v Havraníkách nebo hotel Šlechtitelka ve Velkých Pavlovicích. Pokud se vydáte právě sem, určitě doporučujeme navštívit město vína Valtice, pohádkový Lednicko-valtický areál, netradiční rozhlednu na vinicích v Kobylí nebo Levandulovou farmu.

Mohlo by se vám líbit

Příroda, wellness a saunové rituály: máme tip, kde si skvěle odpočinete

Plánujete vyrazit za odpočinkem? Někam, kde si užijete hýčkání s prvotřídním wellness a skvělým jídlem? Máme pro vás tip: zajeďte si do Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích. Tady najdete vše pro vyčištění hlavy a načerpání energie.
marianne.cz

Mariánské lázně: Panenská příroda, historické město i lázeňské procedury

Další oblíbenou lázeňskou destinací jsou Mariánské Lázně, které jsou známé svým klidným prostředím a krásnými parky. Falkensteiner Hotel Grand MedSpa Marienbad je skvělou volbou pro wellness pobyt, stejně tak například hotel St. Moritz. Za návštěvu určitě stojí jak vyhlášená zpívající fontána, tak i nedaleká osada Kladská. Příroda a panoramatické výhledy jsou v této lokalitě krásné, proto by vás neměly minou ani rozhledna Hamelika nebo Krásenský vrch – obojí je balzámem na duši.

Krásy jižních Čech a nejhezčí české město: Český Krumlov

Pro ty, které hledají kombinaci kultury a relaxace, je Český Krumlov ideálním místem. Toto malebné město zapsané na seznamu UNESCO nabízí bohatou historii a krásné prostředí. Doporučujeme ubytování v Hotelu Růže, který se nachází přímo v centru města a nabízí elegantní wellness služby. Prozkoumejte zámek, projděte se po historických uličkách a užijte si večer v jedné z útulných restaurací.

Vyžití v okolí Českého Krumlova je opravdu rozmanité. Můžete se vydat na Lipno a pokochat se úchvatnými výhledy ze Stezky v korunách stromů, projít se v klidné atmosféře po nádherné naučné stezce Olšina ve stejnojmenné obci, nebo pokud preferujete vysokohorskou krajinu, skvělou volbou bude výšlap na Trojmeznou až k Plechýmu a Plešnému jezeru.

Mohlo by se vám líbit

Cestujeme po Česku: Užijte si podzimní víkend v Českém Krumlově

Užijte si podzimem zbarvený Český Krumlov. Kromě renesančních skvostů na vás čekají skvělé gastronomické podniky a výborné kavárny s bohatou nabídkou zákusků. Kdo už se nemůže dočkat?
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Zábava
Horoskop od 17. června: Berani se mají vrhnout do neznáma, Panny naslouchat intuici

Horoskop od 17. června: Berani se mají vrhnout do neznáma, Panny naslouchat intuici

Zábava
Kvíz: Milujete seriály? Zkuste poznat kultovní pořady z 90. a nultých let podle jediné fotky

Kvíz: Milujete seriály? Zkuste poznat kultovní pořady z 90. a nultých let podle jediné fotky

Zábava
Nejočekávanější filmy léta 2024: Těšit se můžete na novou Marvelovku i policejní komedii s Willem Smithem

Nejočekávanější filmy léta 2024: Těšit se můžete na novou Marvelovku i policejní komedii s Willem Smithem

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte pořádkumilovnou Monicu ze seriálu Přátelé? Otestujte své znalosti

Kvíz: Jak dobře znáte pořádkumilovnou Monicu ze seriálu Přátelé? Otestujte své znalosti