Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

7 tipů na nejkrásnější železniční trasy v Evropě: Auto nechte doma a zažijte cestování z nového úhlu

Cestování vlakem po Čechách je čím dál oblíbenější. Ovšem nejen po Čechách, v poslední době železnice zažívá nárůst cestovatelů i do zahraničí. V dnešním článku se podíváme trochu dál a seznámíme vás s nejzajímavějšími a nejoblíbenějšími železničními trasami v celé Evropě, které rozhodně stojí za zkoušku.

Veronika Zvonková | 3. 07. 2024

Přes vysoké viadukty a alpskou krajinu s Bernina Express

Trasa Bernina Express je považována za jedno z nejmalebnějších železničních spojení na světě, které propojuje švýcarské město Chur s italským městem Tirano. Celá cesta je nezapomenutelnou jízdou přes alpské krajiny plné úchvatných výhledů na horské štíty, horské pastviny a malebné švýcarské vesnice.Trasa prochází pohádkovými místy jako je Landwasser – viadukt nedaleko Filisuru, který se tyčí vysoko nad údolím, a Berninským průsmykem, nejvyšším bodem trasy ve výšce 2253 m. n. m., odkud se naskýtají panoramatické výhledy na alpské scenérie. Po cestě můžete obdivovat také slavné středisko St. Moritz a poklidné městečko Poschiavo. Trasa končí v historickém městě Tirano v Itálii, které je známé svou kulturou, architekturou a vynikající italskou kuchyní.

Mohlo by se vám líbit

Cestujte po severní Itálii: 5 míst, která by vám neměla uniknout v Benátkách, Florencii a Miláně

Když s rodinou přemýšlíte nad tím, kam letos v létě vyrazíte na zaslouženou dovolenou, obvykle se rozhodujete na základě několika aspektů. Pokud zrovna nepatříte k typickým plážovým povalečům a raději obdivujete krásy historických měst a uměleckých galerií, návštěva severní Itálie pro vás bude jedinečným zážitkem. Udělejte si parádní roadtrip. Přinášíme 5 věcí, které si při návštěvě Benátek, Florencie a Milána nesmíte nechat ujít.
marianne.cz

Anglický venkov a skotská krajina jako na dlani

Trasa z Londýna do Edinburghu patří mezi nejoblíbenější železniční spojení ve Velké Británii, propojující dvě ikonická města s bohatou historií a kulturou. Po odjezdu z Londýna vlak projíždí zelenými pastvinami anglického venkova s úrodnými poli a malebnými vesnicemi. Jakmile překročí hranici do Skotska, terén se mění na drsnější a divočejší krajinu s úchvatnými výhledy na skotské vrcholky, poklidná údolí a jezera. Čtyři a půl hodiny dlouhá jízda vám umožní vychutnat si prostředí vlaku a obdivovat historické památky, jako je například edinburgský hrad, hlavní symbol města.

Od Eiffelovky až do italských Benátek

Pokud chcete zažít opravdovou romantiku, vydejte se po železnici právě tudy. Trasa z Paříže do Benátek je další z fascinujících cest přes Evropu, propojující francouzskou metropoli s italskými vodními kanály a romantickými uličkami. Na začátku projíždíte francouzským venkovem a jeho vinicemi a kopci, následně se krajina po příjezdu do Alp začne měnit a vám se otevřou panoramatické výhledy na horské vrcholy a průsmyky. Po překročení hranice se můžete těšit na pohledy na italské jezera a malebné vesnice než dorazíte do Benátek, kde můžete prozkoumat historická místa, jako je náměstí svatého Marka a Benátský kanál. Na této trase můžete nejen obdivovat kulturní a přírodní krásy obou zemí, ale také si užít pohodlí a jedinečný zážitek.

Mohlo by se vám líbit

10 míst, která musíte navštívit v Benátkách

Na prodloužený podzimní víkend není nikdy pozdě a na výlet do Benátek už vůbec ne. Město dá se říct jediné svého druhu na světě má kouzelnou atmosféru a jeho uličkám a zákoutím propadne nejedna romantická duše. My vám přinášíme tipy na deset míst, ať už památek, hotelů či restaurací, která byste při návštěvě hlavního města benátského kraje určitě neměla vynechat.
marianne.cz

Rychlovlakem nerušeně a pohodlně napříč Španělskem

Trasa z Madridu do Barcelony je jedním z nejrušnějších a nejžádanějších železničních spojení ve Španělsku, propojující dvě klíčová města s bohatou historií a živou atmosférou. Cestující se mohou těšit na rychlou a pohodlnou jízdu v rychlovlaku AVE, který dosahuje rychlosti až 300 km/h, což umožňuje zkrácení cestovní doby na zhruba dvě a půl hodiny. Během cesty si můžete užít úchvatné výhledy na španělské krajiny, jako jsou pestrá pole, rozsáhlé vinice a majestátní horské oblasti, které oddělují obě metropole.

Za norskými fjordy na divoký sever

Trasa z Osla do Bergenu, známá jako Bergensbanen, je jednou z nejkrásnějších železničních tras na světě Prochází přes úchvatné norské fjordy a horské vrcholy. Vydejte se na dobrodružnou cestu skrze národní parky, kde se rozkládají divoké a neporušené přírodní scenérie. Vlaky překonávají vysokohorské přechody a údolí, kde se otevírají pohledy na ledovce a vodopády, které dodávají této trase jedinečný charakter. Mezi vrcholky hor se vine železniční trať, což vám umožní užívat si nádherné výhledy přímo z okna vlaku. Celá cesta trvá přibližně sedm hodin.

Mohlo by se vám líbit

Norsko, Itálie nebo Portugalsko: Země, které jsou jako stvořené pro letní road trip

Přemýšlíte o tom, že letos vynecháte válení na pláži a místo toho raději vyrazíte poznávat dálavy na vlastní pěst? Zkuste si pronajmout obytný vůz, sbalte s sebou jen to nejnutnější a zažijte dobrodružný road trip.
marianne.cz

Pohádkové Švýcarsko i gastronomický zážitek s Glacier Express

Trasa z Zermattu do St. Moritz, známá jako Glacier Express, je považována za jeden z vrcholů švýcarské železniční sítě. Tato ikonická trasa propojuje dvě slavná horská letoviska a nabízí vám úžasné výhledy na švýcarské Alpy. Během cesty vlaky projíždějí malebnými horskými vesnicemi, kde se střídají zasněžené vrcholky hor s hlubokými údolími a majestátními ledovci. Trasa je známá svými panoramatickými okny a luxusním interiérem vlaku, což vám umožňuje pohodlně relaxovat a současně si užívat krásy jedinečné švýcarské krajiny. Jízda trvá přibližně osm hodin, během nichž si můžete vychutnat lahodné švýcarské speciality a ochutnat místní vína, což činí tuto trasu nezapomenutelným zážitkem.

Trasa z Nice do Monte Carla

Trasa z Nice do Monte Carla podél francouzské riviéry je nejen jedním z nejkrásnějších, ale i nejexkluzivnějších železničních spojení ve Francii. Těšit se můžete na úchvatné výhledy na Středozemní moře, romantické zátoky a luxusní jachty, které lemují pobřeží. Vlaky projíždějí kolem malebných vesnic a měst, jako je Menton a Eze, které jsou známé svým historickým a kulturním dědictvím. Po příjezdu do Monte Carla si můžete prohlédnout slavná casina, královský palác a okouzlující zahrady.

Mohlo by se vám líbit

5 míst, která musíte navštívit na jihu Francie

Léto se sice chýlí ke konci, to ale neznamená, že nemůžete vyrazit ještě na nějakou dovolenou, ať už jen na pár dní nebo třeba na dva týdny. Takovou skvělou destinací by mohla být třeba jižní Francie, nebo chcete-li Provence. My jsme pro vás vybrali pět míst, která byste při návštěvě tohoto rozmanitého francouzského regionu neměla vynechat.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Zábava
Kvíz: Princ George slaví narozeniny! Co víte o budoucím britském královi? Otestujte se

Kvíz: Princ George slaví narozeniny! Co víte o budoucím britském královi? Otestujte se

Zábava
Horoskop od 22. července 2024: Býci by si měli ověřovat informace, Blíženci se soustředit na úspěch

Horoskop od 22. července 2024: Býci by si měli ověřovat informace, Blíženci se soustředit na úspěch

Zábava
Úplněk 21. července 2024 podle čísel a hvězd: Nenechte se vyprovokovat a věnujte se svému tělu

Úplněk 21. července 2024 podle čísel a hvězd: Nenechte se vyprovokovat a věnujte se svému tělu

Zábava
Kvíz: Víte, co patří do Cosmopolitanu a co nikdy nenajdete v Mojitu? Ověřte si, jak dobře znáte letní drinky

Kvíz: Víte, co patří do Cosmopolitanu a co nikdy nenajdete v Mojitu? Ověřte si, jak dobře znáte letní drinky