Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Mobilní aplikace, které vám zaručeně usnadní cestování a pomohou ušetřit nemalé peníze

Cestování v různých podobách je s ohledem na počasí zase zpátky na scéně. Díky moderním technologiím je objevování nových míst daleko snazší, než tomu bylo dřív. V dnešním článku se s vámi podělíme o aplikace, které vám cestování nejen usnadní, ale pomohou ušetřit i dost peněz.

Veronika Zvonková | 29. 06. 2024

Mapy.cz

Mapy.cz je česká aplikace od společnosti Seznam.cz, která nabízí detailní mapy České republiky i celého světa. Aplikace je skvělá pro pěší turisty, cyklisty i řidiče. Umožňuje plánovat trasy, ukládat body zájmu a využívat mapy offline. Obsahuje také turistické trasy a doporučená místa k návštěvě. Aplikace je opravdu flexibilní. Kromě tipů na výlety v okolí si můžete v dané oblasti vyhledat i restaurace, bankomaty, ubytování, benzinu, supermarket, nebo třeba kino a dětské hřiště.

Google Translator

Překladač od Googlu je zdarma a nabízí naprosto skvělé funkce, které vám skvěle usnadní komunikaci v zahraničí, pokud vaše slovní zásoba cizích jazyků není zrovna na vysoké úrovni. Překladač umí přeložit nejen vámi napsaný text, ale také si poradí s překladem textu na fotografii. Stačí jednoduše třeba v restauraci vyfotit jídelní lístek a hotovo. Ještě lepší funkce je ale překlad mluveného slova. Namluvíte do překladače to, co chcete v daném jazyce sdělit, a překlad je na světě během pár vteřin. Stejně tak Google Translator umí překládat i samotnou konverzaci.

Jízdní řády IDOS

IDOS je nezbytná aplikace pro cestování po České republice. Nabízí informace o jízdních řádech vlaků, autobusů, tramvají a dalších prostředků veřejné dopravy. Můžete snadno vyhledávat spojení, kontrolovat aktuální odjezdy a příjezdy a sledovat zpoždění. Pokud se nevyznáte například ve velkých městech a potřebujete se díky MHD někam dostat, aplikace vám umí podle zadání výchozího a cílového bodu vyhledat spoje tak, aby vám vše časově navazovalo. Stačí tedy jen nastoupit s platnou jízdenkou a víc řešit nemusíte.

 

Mohlo by se vám líbit

Cestovatelské aplikace, které vám usnadní tuzemskou i zahraniční dovolenou

Nedočkavě odškrtáváte dny do dovolené? Pokud už máte sbalený loďák, pak byste neměli zapomenout ani na vybavení svého mobilu. Některé aplikace vám totiž mohou výrazně usnadnit cestování.
marianne.cz

Vlakem na výlet

Tato aplikace od Českých drah je skvělá pro plánování výletů vlakem. Auto vůbec není potřeba, takže parkování nebo průjezdy mýtnými branami při cestě do zahraničí řešit nemusíte. V aplikaci si jednoduše navolíte, zda chcete vyrazit na výlet s rodinou či partou, případně zda chcete zohlednit i cestování s dětmi. Aplikace vám vyhledá různé tipy kam vyrazit včetně časové náročnosti a stačí si jen vyhledat spojení podle vašich časových možností.

PackPoint

PackPoint je praktická aplikace pro plánování balení. Na základě destinace, délky pobytu a plánovaných aktivit vám vytvoří seznam věcí, které byste si měla zabalit. Ušetří vám čas a pomůže vám nezapomenout na žádnou důležitou věc. Aplikace je pouze v anglickém jazyce.

Airbnb

Airbnb nabízí širokou škálu možností ubytování, včetně jedinečných a netradičních míst, jako jsou domečky na stromech nebo plovoucí domy. Aplikace umožňuje snadno rezervovat ubytování a komunikovat s hostiteli. Nabízí také zážitky a aktivity, které můžete během své cesty zažít. Výhodou je, že lze zabookovat ubytování formou pronájmu celého domu, bytu, pokoje či pouze postele. Pokud cestujete low-cost, takto aplikace je pro hledání ubytování nejlepší volbou.

Mohlo by se vám líbit

Cestovatelské aplikace, které vám pomohou na výletě

Proměňte svůj mobilní telefon ve studnici chytrých aplikací, které vás nenechají ve štychu.
marianne.cz

Skyscanner

Skyscanner je vynikající aplikace pro hledání a porovnávání letů. Umožňuje vám najít nejlevnější letenky, sledovat ceny a nastavit upozornění na změny cen. Kromě letenek můžete pomocí Skyscanneru vyhledávat i ubytování a pronájem aut.

Booking.com

Booking.com je populární aplikace pro rezervaci ubytování. Nabízí širokou škálu možností od hotelů přes apartmány až po penziony. S funkcí hodnocení a recenzí od ostatních cestovatelů snadno najdete ideální místo k pobytu. Aplikace také nabízí výhodné ceny a speciální nabídky pro své uživatele.

Czech.cz

Czech.cz je oficiální turistická aplikace České republiky, která nabízí informace o turistických atrakcích, kulturních akcích a doporučených výletech. Můžete si zde najít zajímavá místa, plánovat trasy a získávat tipy na výlety po celé republice.

Mohlo by se vám líbit

Jak cestovat nalehko? 5 tipů

Přemýšlíte nad tím, jak se sbalit a nedostat se do situace, kdy bude kufr vážit 30 kg? V dnešním článku vám prozradíme pár triků, jak si sbalit minimalisticky a přesto na nic nezapomenout.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Dům
Navštivte s námi jeden z nekrásnějších domů v Anglii: Rustikální poklad ze 17. století má stále čím inspirovat

Navštivte s námi jeden z nekrásnějších domů v Anglii: Rustikální poklad ze 17. století má stále čím inspirovat

Móda
Letní trendy 2024: Milované i nenáviděné kalhoty se vracejí. Poradíme vám, jaký typ si letos pořídit

Letní trendy 2024: Milované i nenáviděné kalhoty se vracejí. Poradíme vám, jaký typ si letos pořídit

Životní styl
Single cestování pro ženy: 5 nejbezpečnějších destinací, kde si užijete krásnou přírodu, kulturu i jídlo

Single cestování pro ženy: 5 nejbezpečnějších destinací, kde si užijete krásnou přírodu, kulturu i jídlo

Móda
Tanečnice Veronika Lálová radí: Jak nosit výrazné barvy a vzory během léta 2024

Tanečnice Veronika Lálová radí: Jak nosit výrazné barvy a vzory během léta 2024