Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Život je ples! Jak se s úsměvem připravit na plesovou sezonu?

Už od rána nesměle pohlížíte na dva lístky na ples a koketujete s myšlenkou, že byste je nejraději někam nenápadně zašantročili? Máme pro vás pár triků, díky kterým si letošní bálovou sezonu užijete na výbornou.

Nákup vstupenek většinou provází jedno velké nadšení, které však postupem času vyprchá a minusové hodnoty dosáhne zpravidla dva dny před plesem. V reálném životě totiž ples může pěkně pozlobit. Své drápky vytahuje ve chvíli, kdy si zkoušíme šaty z loňského roku. Zatímco vloni jsme šaty dopnuly bez problému, letos máme pocit, že bychom nejméně dva týdny musely držet půst, abychom je zapnuly alespoň do půlky zad. Výborně, první problém je na světě! Představa toho, že ještě zdaleka není večer a už se objevil první zádrhel, nás přivádí k myšlence, zda lze plesovou sezonu prožít bez úhony či alespoň bez drobného hysterického poklesku. Ano, lze! Sepsali jsme pro vás několik rad ze života, díky kterým si ples doopravdy užijete a po zbytek roku budete odpočítávat dny do další plesové sezony.

Nákup šatů

Zapomeňte na zkoušení šatů z loňských let a raději se na ples vybavte kouskem z aktuální kolekce. Nejen, že se ušetříte pohledu na to, že vám starší model nelichotí, ale především si uděláte radost a na ples se budete těšit o ždibec více. A pokud objevíte nějaký opravdu úžasný kousek, nezapomeňte ho doplnit i o vhodné doplňky.

Škola tance

Určitě to známe všichni. Od tanečních uběhla už pěkná řádka let a v myslích jsme dokázali udržet pouze krok na blues či mazurku. Během plesu se tedy snažíme o smyslný ploužák či polku v tempu hlemýždě. Tento rok už bohužel taneční pro dospělé nestihnete, ale podzim 2019 je přímo stvořený pro pokračovačky. Společný koníček s partnerem posílí váš vztah a navíc budete na příštím plese tančit jako Tatiana Drexler se Zdeňkem Chlopčíkem.

Tanec

Žádné experimentování

Mnoho z nás považuje ples za výjimečnou událost, během které chceme vypadat také výjimečně. Bohužel tato myšlenka se občas mine účinkem, a tak v den velké akce odcházíme od kadeřnice s příšernou foukanou a na obličeji máme ještě příšernější make-up od „nejlepší kosmetičky ve městě“. Pokud nemáte kolem sebe opravdu prověřené profesionály, pak před plesem příliš neexperimentujete. Namalujte se tak, abyste se po celý večer cítila příjemně a nemusela každých pět minut kontrolovat, zda vám make-up neslezl z obličeje.

Kvalitní výbava

Klíčem ke zvládnutému plesu je vaše psaníčko! Jeho vybavování tedy neberte na lehkou váhu a vložte do něj všechny potřebné pomocníky. V první řadě myslete na náplasti. Pokud nepatříte k milovnicím podpatků, pak se vám zaručeně budou hodit. Dále myslete na drobné na šatnu a kapesníček, který poskytnete vašemu milému, až se po tanci zapotí. Kabelka by také měla obsahovat malý parfém, matující ubrousky, rtěnku, zrcátko a náhradní silonky.

Správná parta

Už teď víme, že ten nejlepší ples zažijete pouze v obklopení nejlepších přátel, se kterými se nikdy nenudíte. Navíc vám prozradíme zajímavý nepoměr. Tento bod je natolik důležitý, že dokáže trumfnout i předešlé čtyři. Obklopte se skvělými lidmi a uvidíte, že se z vás během plesu stane párty zvíře.

ČTĚTE TAKÉ: Plesová sezóna je tu! Poradíme vám, co na sebe

Související články

Životní styl
Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Životní styl
Lelí Hnidáková z Lelí's Cupcakes: Nápad na sladké podnikání se zrodil na svatební cestě

Lelí Hnidáková z Lelí's Cupcakes: Nápad na sladké podnikání se zrodil na svatební cestě

Životní styl
Jarní Apetit piknik v Grébovce: Připravte se na nezapomenutelný kulinářský zážitek

Jarní Apetit piknik v Grébovce: Připravte se na nezapomenutelný kulinářský zážitek

Životní styl
Zdravě, chutně a zároveň rychle? Zkuste tyto 4 recepty a uvařte výborný oběd pro celou rodinu

Zdravě, chutně a zároveň rychle? Zkuste tyto 4 recepty a uvařte výborný oběd pro celou rodinu