Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Jak se v létě nespálit

Komerční článek - Léto a hřejivé sluneční paprsky jsou tu. Nenechte se jimi ale obalamutit. Sluníčko dokáže být velice zrádné. Daylong nabízí spolehlivou a účinnou ochranu pro celou rodinu.

Redakce Marianne | 30. 06. 2014

Propagace firmy. Redakce neodpovídá za obsah sdělení.

Kdy si dát pozor

Slunce je mnohem agresivnější než dříve. Zvyšuje se totiž jeho aktivita a výrazně oslabuje ozonová vrstva. Týká se to i našich končin. Měli bychom se proto chránit nejen při cestách do exotických a přímořských krajů, ale i cestou do práce nebo při pobytu na oblíbené letní zahrádce. Sluneční paprsky dokážou být velice zrádné. Naše pokožka není na intenzivní působení letních paprsků vůbec připravena a to jí může způsobit šok. Je to podobné procesu otužování – tělo si také musí zvykat postupně.

Jak poznám sluneční alergii

Spousta lidí se nově setkává na vlastní kůži se sluneční alergií. Objeví se například svědivé zarudnutí, tzv. krupička či kopřivka, nebo dokonce mokvající puchýřky, a to na místech, která nebyla kryta oděvem. Tyto reakce jsou způsobeny zvýšenou citlivostí kůže vůči UV záření. Často vznikají i v kombinaci s užíváním některých léků. Vyvolavateli jsou například i místně používané protizánětlivé gely a krémy, ale mohou to být také rostlinné šťávy, či dokonce parfémy. „Pokud víte, že trpíte sluneční alergií, je potřeba citlivou pokožku na slunce zvykat. Alergická reakce totiž bývá nejvýraznější právě na začátku léta, na podzim je už kůže otužená. Na začátku léta faktor zvyšte – na oblast dekoltu přes kosmetický krém aplikujte ještě krém s UV faktorem a noste například šálu či šátek,“ radí MUDr. Alena Machovcová, primářka oddělení dermatovenerologie FN Motol.

DAY_39L_EXTREME_50_GEL_50ml_EAST_rgb_copy

NOVINKA Daylong extreme SPF 50+ Gel

Neobsahuje tuky ani emulgátory, a poskytuje tak vynikající ochranu, pokud vás trápí alergie na sluníčko. Snadno se roztírá a zanechává na kůži příjemný pocit.

Tipy, jak chránit kůži a nemít vrásky ze sluníčka

• Používejte ochranné přípravky bez tuků a emulgátorů

• Dbejte na ochranu před UVA zářením, které proniká hluboko do kůže, a v důsledku toho se snižuje i elasticita kůže a vznikají vrásky

• Vyhýbejte se slunci mezi 11. a 15. hodinou a překryjte nejnáchylnější místa jako krk, dekolt a ruce

• Pravidelně a v dostatečném množství nanášejte přípravek s vysokým ochranným faktorem

DAY_39L_DL_extreme_Stick_2013_rgb

Spolehlivá ochrana pro celou rodinu

Produkty Daylong spolehlivě ochrání před nežádoucími vlivy sluníčka celou rodinu. Produkty najdete ve třech barevných řadách – oranžovou pro sluneční ochranu dospělých, žlutou pro naše nejmenší už od narození a modrou řadu pro péči o pokožku po opalování.

ExoPic_Kids_spray

Staňte se pro komáry i klíšťata neviditelnými

Pokud se chcete ochránit před komáry a klíšťaty, kteří dokážou letní pohodu pořádně znepříjemnit, používejte repelentní spreje. Společnost Galderma-Spirig nově nabízí dlouhotrvající spreje ExoPic, které vás i vaše děti před hmyzem udělají neviditelnými. Pro děti od 1 roku je určen šetrnější přípravek ExoPic Kids (193 Kč) a pro dospělé ExoPic forte (172 Kč).

Více informací na www.daylong.cz

Související články