Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Cestování

CESTOVÁNÍ: 5 míst, která rozhodně musíte navštívit v Miláně

Milánu se často ne nadarmo přezdívá město módy. Často se ale také říká, že Milán není moc hezké město a není to ta pravá Itálie jako třeba Řím, Benátky nebo Florencie. Ano, tohle druhé největší město v Itálii ležící v kraji Lombardie je svým způsobem života i architekturou trochu jiné, právě to je na něm ale tak fascinující. A která místa tedy v Miláně rozhodně stojí za návštěvu?

Eliška Vrbová | 4. 10. 2016
Piazza del Duomo
galleria vittorio emanuele ii night time
 
Kdo si z Milána neodveze fotku před katedrálou Duomo, jako by nebyl. Jelikož se jedná o pátou největší gotickou katedrálu na světě, je pohled na ni zkrátka úchvatný, ať už v ranním úsvitu nebo v noci. Když vyjdete po schodech z metra a máte tuto ohromnou katedrálu před sebou, teprve pak až uvěříte, že jste doopravdy v Miláně. V katedrále se dá navštívit nejen její interiér, ale také terasa a muzeum, ceny vstupenek se pohybují kolem 15 euro. Je však moudré si ráno přivstat, protože fronty zde dosahují obrovských rozměrů.
 
Hned vedle katedrály se nachází Galleria Vittorio Emanuelle II, což je luxusní obchodní pasáž s prosklenou střechou, kde mají své obchody módní domy jako Prada, Louis Vuitton nebo Versace. Už jen samotná procházka touto galerií stojí za to v kteroukoliv denní dobu.
 
 

 
Navigli
14479750 10207061123142845 1608235375022584358 n
 
Zajímavé na Miláně je to, že zde neprotéká žádná velká řeka, jako tomu bývá u ostatních metropolí, ale nachází se zde jenom vodní kanál ve čtvrti Navigli. A protože návštěva Itálie je o požitcích nejen kulturních, ale také gastronomických, je třeba navštívit nějaké dobré místní podniky. Většinu takových najdete právě v Navigli po obou stranách kanálu. Restaurace, kavárny, zmrzlinárny, zkrátka všechno, co k italské gastronomii patří. Opravdu kvalitní je třeba restaurace Maya, kde si za 10 euro dáte skutečně vydatnou večeři. O víkendech je pak Navigli centrem bleších i jiných trhů. Každou poslední neděli v měsíci se zde koná obrovský bleší trh se sběratelskými kousky, každou sobotu je to pak menší bleší trh s naprosto vším, co si dokážete představit.
 
 

 
Quadrilatero della moda
14390937 10206983575604205 1266193225523792335 n
 
V této čtvrti nedaleko Duomo di Milano mají své obchody ti nejznámější návrháři světa. Dior, Gucci, Salvatore Ferragamo, Dolce & Gabbana, Chanel, Armani, Saint Laurent, Valentino a mnoho a mnoho dalších. I kdybyste si zde nic nepořídila, čtvrť módy stojí i za pouhou procházku s prohlížením výloh. Zejména v období fashion weeku se totiž každá výloha mění v jakési samostatné umělecké dílo a obchody se mezi sebou předhánějí, kdo zaujme více. Kromě obchodů zde najdete i ty nejluxusnější hotely, mezi nimi třeba Armani Hotel nebo Grand Hotel et de Milan.
 
 

 
Corso di Porta Ticinese a Via Torino
foto di copertina
 
Pokud budete v Miláně chtít přeci jen nakupovat a nesáhnout si u toho tak hluboko do kapsy jako u světových návrhářů, ale ani vás nelákají klasické módní řetězce typu Zara, Mango, H&M, projděte se po Corso di Porta Ticinese z Navigli směrem k Duomo di Milano. Najdete zde jak butiky lokálních nezávislých designérů, tak i vintage obchody a různé další butiky s takovými kousky, které v Praze rozhodně na každém rohu neuvidíte. Čím více se budete přibližovat k Via Torino, tím více módních řetězců potkáte, nutno ale říct, že i zde je sortiment poněkud širší než u nás.
 
 

 
Parco Sempione
parc sempione
 
Největší zelenou plochou v centru Milána je bezpochyby Parco Sempione. Najdete ho hned za hradem Sforzesco, na který je úžasný pohled zejména po setmění, kdy hrad ozařuje svítící fontána stojící před ním. Jedná se vlastně o zahrady, jež patří právě k hradu Sforzesco a Vítěznému oblouku. Kromě toho se v parku nachází ještě akvárium, spoustu soch od významných italských sochařů, muzeum designu a umění Triennale nebo rozhledna Torre Branca. Za hezkého počasí je tedy Parco Sempione ideálním místem, kde strávit celý den třeba s rodinou.
 

Související články

Móda
5 trendy plavek, které by vám v létě 2024 neměly chybět na dovolené: Letí elegantní retro i zvířecí vzory

5 trendy plavek, které by vám v létě 2024 neměly chybět na dovolené: Letí elegantní retro i zvířecí vzory

Psychologie
Učitelka Pavlína Ledvayová o moderní výchově v mateřské škole: Podporujte emocionální vývoj a spolupracujte s rodiči

Učitelka Pavlína Ledvayová o moderní výchově v mateřské škole: Podporujte emocionální vývoj a spolupracujte s rodiči

Zahrada
Vypěstujte si malinoostružinu a vychutnejte si lahodné spojení dvou druhů ovoce

Vypěstujte si malinoostružinu a vychutnejte si lahodné spojení dvou druhů ovoce

Byt
Úžasná proměna malého bytu: Architekti odhalili skrytý potenciál a přidali úchvatné mezipatro

Úžasná proměna malého bytu: Architekti odhalili skrytý potenciál a přidali úchvatné mezipatro