Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Cestování

CESTOVÁNÍ: 6 tipů na pohádkovou dovolenou ve francouzských zámcích

Francouzský venkov nemá daleko k tomu, abychom si mysleli, že jsme se ocitli v pohádce. Romantická a klidná krajina, dokonalé hory a pěstěné zahrady vypadají ještě lépe na pozadí velkolepých, starobylých, ale přesto udržovaných zámků. Až příště pojedete do Francie, zapomeňte tedy na hotely a raději se ubytujte v nějakém francouzském sídle s historií. Díky tomu, že jsou tyto zámky převážně v soukromých rukou, není dovolená v typickém „château“ nic neuskutečnitelného.

Eliška Vrbová | 10. 11. 2016

Château de Villers-Bocage

MG 0785 Modifier 1000x600

V tomhle zámku, původně z roku 1637, se může ubytovat až třicet hostů. Nachází se nedaleko Caen v Normadii a i přes jeho dávný původ je jeho zařízení vskutku moderní a luxusní. Nabízí promítací sál, venkovní i vnitřní bazény a výhodou je i výtah. Příjemným plusem je i to, že zde vaří několik kuchařů oceněných michelinskou hvězdou.

ČTĚTE TAKÉ: CESTOVÁNÍ: 4 místa, která stojí za návštěvu v severní Itálii


Villa René Lalique

02 french chateaux you can stay in

Tato vila byla otevřena teprve nedávno – na konci minulého roku. Leží ve Wingen-sur-Moder nedaleko německých hranic na francouzském severovýchodě. Původní sídlo postavil v roce 1920 René Lalique, hlavní představitel francouzského Art Nouveau v oblasti designu šperků a stylu Art Deco ve sklářství. Dnes vila nabízí šest luxusních, honosných apartmánů. Místní restaurace už získala dvě michelinské hvězdy a vinný sklípek zde skýtá více než dvacet tisíc lahví vína. Nedaleko můžete navštívit Lalique muzeum skla.

ČTĚTE TAKÉ: CESTOVÁNÍ: 5 míst, která rozhodně musíte navštívit v Miláně


 

Château Lenvege

03 french chateaux you can stay in

Zámek ze třináctého století v Saussignac na cestě mezi Bordeaux a Bergeracem nabízí pět ložnic a zároveň perfektní únik z města do místa obklopeného třiceti akry soukromých zahrad. Zajímavé je, že většina tamního vybavení je uchovávána v původním stylu, ale některé věci jsou stylizovány do dnešní doby – například wifi nebo některé moderní spotřebiče. I tak ale budete mít pocit, že jste se ocitla v jiné době. Už i kvůli typické zámecké jídelně nebo vstupní hale.

ČTĚTE TAKÉ: 5 aplikací, které vám usnadní cestování


 

Domaine des Etangs

04 french chateaux you can stay in

Luxusní hotel situovaný do sídla, které dřív patřilo Didieru Primatovi, jednomu z nejbohatších francouzských byznysmenů. Najdete ho v Massignacu u Limoges a můžete si vybrat, jestli chcete strávit dovolenou v jedné ze sedmi ložnic v hlavní budově nebo si pronajmout jeden ze šesti farmářských domků, což by zážitek z francouzského venkova ještě umocnilo. Kromě toho Domaine des Etangs nabízí lázně a různé lázeňské procedury. Pro nás je tohle sídlo naprostým favoritem.

ČTĚTE TAKÉ: CESTOVÁNÍ: 5 nejbizarnějších muzeí světa


 

La Bastide de Gordes

05 french chateaux you can stay in

Co je víc francouzské než Provence? A kdo by nechtěl prožít dovolenou jako Russell Crowe a Marion Cotillard v Dobrém ročníku? Může se vám to poštěstit právě v tomto majestátním domě ležícím na kopci, z něhož lze krásně vidět provensálské vesnice v pohoří Luberon. V La Bastide je 34 pokojů, šest apartmánů, restaurace a lázně. Původní budova byla postavena už ve 12. století, minulý rok ale hotel prošel rozsáhlou velmi nákladnou rekonstrukcí.

ČTĚTE TAKÉ: 6 nejzajímavějších i nejpodivnějších kaváren na světě


 

Château Ventoux

06 french chateaux you can stay in

Opět v Provence, tentokrát sídlo z 18. století nabízí ubytování pro patnáct hostů. Tento „château“ obklopují vinice a ovocné sady na sedmnáct akrů rozlehlé ploše. Vyžití ale poskytuje i v podobě dvou bazénů a tenisového kurtu přímo před hlavní budovou. 

ČTĚTE TAKÉ: JAK BÝT ŠTASTNĚJŠÍ: Utrácejte za to, co vám přinese nejdelší pocit radosti