Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Cestování

CESTOVÁNÍ: 6 tipů na pohádkovou dovolenou ve francouzských zámcích

Francouzský venkov nemá daleko k tomu, abychom si mysleli, že jsme se ocitli v pohádce. Romantická a klidná krajina, dokonalé hory a pěstěné zahrady vypadají ještě lépe na pozadí velkolepých, starobylých, ale přesto udržovaných zámků. Až příště pojedete do Francie, zapomeňte tedy na hotely a raději se ubytujte v nějakém francouzském sídle s historií. Díky tomu, že jsou tyto zámky převážně v soukromých rukou, není dovolená v typickém „château“ nic neuskutečnitelného.

Eliška Vrbová | 10. 11. 2016

Château de Villers-Bocage

MG 0785 Modifier 1000x600

V tomhle zámku, původně z roku 1637, se může ubytovat až třicet hostů. Nachází se nedaleko Caen v Normadii a i přes jeho dávný původ je jeho zařízení vskutku moderní a luxusní. Nabízí promítací sál, venkovní i vnitřní bazény a výhodou je i výtah. Příjemným plusem je i to, že zde vaří několik kuchařů oceněných michelinskou hvězdou.

ČTĚTE TAKÉ: CESTOVÁNÍ: 4 místa, která stojí za návštěvu v severní Itálii


Villa René Lalique

02 french chateaux you can stay in

Tato vila byla otevřena teprve nedávno – na konci minulého roku. Leží ve Wingen-sur-Moder nedaleko německých hranic na francouzském severovýchodě. Původní sídlo postavil v roce 1920 René Lalique, hlavní představitel francouzského Art Nouveau v oblasti designu šperků a stylu Art Deco ve sklářství. Dnes vila nabízí šest luxusních, honosných apartmánů. Místní restaurace už získala dvě michelinské hvězdy a vinný sklípek zde skýtá více než dvacet tisíc lahví vína. Nedaleko můžete navštívit Lalique muzeum skla.

ČTĚTE TAKÉ: CESTOVÁNÍ: 5 míst, která rozhodně musíte navštívit v Miláně


 

Château Lenvege

03 french chateaux you can stay in

Zámek ze třináctého století v Saussignac na cestě mezi Bordeaux a Bergeracem nabízí pět ložnic a zároveň perfektní únik z města do místa obklopeného třiceti akry soukromých zahrad. Zajímavé je, že většina tamního vybavení je uchovávána v původním stylu, ale některé věci jsou stylizovány do dnešní doby – například wifi nebo některé moderní spotřebiče. I tak ale budete mít pocit, že jste se ocitla v jiné době. Už i kvůli typické zámecké jídelně nebo vstupní hale.

ČTĚTE TAKÉ: 5 aplikací, které vám usnadní cestování


 

Domaine des Etangs

04 french chateaux you can stay in

Luxusní hotel situovaný do sídla, které dřív patřilo Didieru Primatovi, jednomu z nejbohatších francouzských byznysmenů. Najdete ho v Massignacu u Limoges a můžete si vybrat, jestli chcete strávit dovolenou v jedné ze sedmi ložnic v hlavní budově nebo si pronajmout jeden ze šesti farmářských domků, což by zážitek z francouzského venkova ještě umocnilo. Kromě toho Domaine des Etangs nabízí lázně a různé lázeňské procedury. Pro nás je tohle sídlo naprostým favoritem.

ČTĚTE TAKÉ: CESTOVÁNÍ: 5 nejbizarnějších muzeí světa


 

La Bastide de Gordes

05 french chateaux you can stay in

Co je víc francouzské než Provence? A kdo by nechtěl prožít dovolenou jako Russell Crowe a Marion Cotillard v Dobrém ročníku? Může se vám to poštěstit právě v tomto majestátním domě ležícím na kopci, z něhož lze krásně vidět provensálské vesnice v pohoří Luberon. V La Bastide je 34 pokojů, šest apartmánů, restaurace a lázně. Původní budova byla postavena už ve 12. století, minulý rok ale hotel prošel rozsáhlou velmi nákladnou rekonstrukcí.

ČTĚTE TAKÉ: 6 nejzajímavějších i nejpodivnějších kaváren na světě


 

Château Ventoux

06 french chateaux you can stay in

Opět v Provence, tentokrát sídlo z 18. století nabízí ubytování pro patnáct hostů. Tento „château“ obklopují vinice a ovocné sady na sedmnáct akrů rozlehlé ploše. Vyžití ale poskytuje i v podobě dvou bazénů a tenisového kurtu přímo před hlavní budovou. 

ČTĚTE TAKÉ: JAK BÝT ŠTASTNĚJŠÍ: Utrácejte za to, co vám přinese nejdelší pocit radosti

Související články

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte české filmy s letní atmosférou? Otestujte se a nalaďte se na prázdniny

Kvíz: Jak dobře znáte české filmy s letní atmosférou? Otestujte se a nalaďte se na prázdniny

Cestování
Užijte si aktivní odpočinek na biofarmě. Sběr bylinek vás pohladí po duši

Užijte si aktivní odpočinek na biofarmě. Sběr bylinek vás pohladí po duši

Byt
Je libo trochu pařížského stylu? Račte vstoupit!

Je libo trochu pařížského stylu? Račte vstoupit!

Proměny
Proměna pokojíku pro malého raubíře, aby už v noci necestoval do postele rodičů, zafungovala dokonale

Proměna pokojíku pro malého raubíře, aby už v noci necestoval do postele rodičů, zafungovala dokonale