Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Chcete se cítit dobře? Obklopte se příjemnými vůněmi

Vůně umí ovlivňovat naše chování, náladu i emoční rozpoložení. Napomáhají snížení stresu, zlepšení spánku či zvýšení sebevědomí. Věděli jste, že čich je nejcitlivější a nejpoužívanější lidský smysl?

Promotion | 20. 06. 2019

Ne všichni si uvědomují, jak jsou v životě důležité vůně. Přitom jejich existence je takřka nenahraditelná. Mají roli estetickou, kdy nám přinášejí potěšení, tak i varovnou, kdy upozorňují na nebezpečné látky nebo nemoci. Příjemné vůně dokáží ovlivnit naší náladu, působí proti stresu, evokují emoce a dokonce mohou být spouštěčem léčebných procesů. „O pozitivních vlivech příjemných vůní na psychiku člověka věděli už staří Římané a Řekové. Dnes je vůně z velké míry prostředkem estetického vyjadřování, dodává nám pocit lepší kvality života. Přirozeně vyhledáváme příjemné vůně a spojujeme si je s příjemnými asociacemi, které pozitivně ovlivňují naše emoce a pocity,“ dodává psycholožka PhDr. Daniela Mináčová.

Vůně mohou být součástí vašeho nejbližšího okolí i domova zcela přirozeně, jednak z květin nebo přírodních materiálů, ale také z výrobků, které vám v domácnosti pomáhají udržet čistotu a svěžest. Velmi intenzivně je vnímaná například vůně prádla.

S příchodem léta přináší Lenor na trh s pracími prostředky tři okouzlující a svěží vůně, které prádlu dodají čistotu, svěžest a měkkost. Každá z vůní Spring Awakening, Gold Orchid nebo Amethyst & Floral bouquet dodává pocit čistoty a svěžesti. Rychlé a účinné praní s kapslemi ocení zejména ti, kteří mají rádi dlouhotrvající svěžest svého prádla a efektivní trávení času domácími pracemi.

lenorlenorlenor

Prací prostředek Lenor Spring Awakening, ideální na bílé prádlo, je plný vůně jarních květů a závanu přírodní pačuly s bílým cedrem. Další dva druhy jsou vhodné na praní barevného prádla. Vůně Gold Orchid od Lenoru vás bude lákat svůdnými tóny vzácné vanilky, mimózy, medové růže a krémové broskve. Lenor Amethyst & Floral bouquet přinese do vaší domácnosti koktejl oslnivého bergamotu spolu se vzdušnou vůní jemné frézie a nádherného jasmínu. Uspokojující odstíny spodních tónů této vůně vás zahalí do sametového tepla a díky tomu se budete cítit sebevědomě a pohodlně po celý den.