Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Hi-tech krása

Chytré telefony ani hlasově ovládaná domácnost už nás nepřekvapí. Jak se ale postavit k chytrým pomůckám v kosmetickém průmyslu? Skutečně umějí ubrat roky?

Markéta Vörös | 15. 11. 2019

Už když jsem byla malá holka, neustále jsem zkoumala kosmetické vymoženosti, které se daly na trhu (rozumějte v nejbližší drogerii) koupit. Taky jsem asi od patnácti poctivě docházela na kosmetiku, kde jsem podstupovala nekonečné nípaní obličeje završené zapudrováním univerzálním pudrem, který kosmetička používala bez výjimky na všechny zákaznice. Jednu takovou beauty vychytávku jsem si pořídila právě tady. Šlo o expresor neboli kovové kosmetické očko na černé tečky. Nutno dodat, že mi na pubertální pleť opravdu nepomohlo, právě naopak. 

To dnes jsou možnosti úplně jinde. S kosmetickými přístroji, které slibují lifting, zvýšenou produkci kolagenu a elastinu nebo třeba hojivou světelnou terapii, se roztrhl pytel. Možná si už ani neuvědomujeme, jak moc jsme obklopeni technikou. Hned ráno nám zvoní budík na chytrém telefonu, který okamžitě zahlásí, jaké bude počasí a co je nového ve světě. Jdeme do koupelny, kde bereme do ruky chytrý sonický kartáček. Pomocí aplikace v mobilu zkontrolujeme poctivost čištění, a než odejdeme do práce, stihneme třeba i super rychlý lifting pleti hi-tech přístrojem.

dlwkjdjwldj
Galvanická žehlička doslova vyžehlí všechny vrásky z obličeje. ageLOC Edition Nu Skin Galvanic Spa System II, 11 097 Kč

Doba uspěchaná

Technologie známé z kosmetických salonů se do našich koupelen přenesly opravdu ve velkém. Důvod? Na nic nemáme čas, a na sebe už vůbec ne. Někdy je problém zajít do salonu a na hodinu vypnout. Nejen telefon, ale i mysl. Navíc na nás odevšad vyskakují dokonale vypadající celebrity, které, jak se zdá, zastavily čas. A my chceme to samé. Já také, i když mi je „jen“ třicet jedna let. A tak čím dál více spoléháme na hi-tech cestu, která nám nahradí oblíbená kosmetická ošetření. 

Co vše se dá pořídit?

Všichni víme, že nejkrásnější pleť je zdravá pleť.  Docílíte jí buď skvělými geny, nebo pravidelným čištěním. A když jde o čištění, tak nejlépe se značkou Foreo

ldjjdsajdlkajskld
Zleva: Mini Facial Toning Device, NuFace, 4850 Kč, Cult Beauty; Luna 3, Foreo, 5499 Kč, Notino; DRx Spectra Lite FaceWare Pro, Dr. Dennis Gross, 12 500 Kč, Cult Beauty

Nejprodávanější přístroj na trhu momentálně nabízí novinku Luna 3, která pleť vyčistí opravdu bezchybně. Luna je velmi praktická, díky speciálnímu antibakteriálnímu silikonu ji pak jednoduše umyjete pod horkou vodou a můžete znovu používat, takže je skvělým parťákem na cesty, stejně jako do fitka. Navíc je opatřená masážními programy, které kůži zpevňují, prokrvují a rozjasňují.
Hledáte-li pomocníka na domácí lifting, doporučuji NuFace, miláčka celebrit i kosmetických guru po celém světě. Pomocí extrémně nízkého napětí podporuje produkci kolagenu a elastinu, následkem čehož budete mít za pouhých pět minut denně kontury o pár let mladší. Bílo-zlatá maska, za kterou stojí uznávaný newyorský dermatolog, doktor Dennis Gross, vás přenese do světa sci-fi. Co dokáže? Přístroj využívající síly světelné terapie posouvá domácí péči zase o něco výš. Modré světlo bojuje proti akné, zatímco to červené podporuje tvorbu kolagenu, rozjasňuje a regeneruje pleť. Od stejného výrobce si můžete pořídit i tříminutovou masku na oči, která vypadá jako extravagantní brýle. Jak funguje? Využívá síly 72 červených a žlutých LED diod, po deseti týdnech pravidelného denního používání jsou vrásky redukovány a kruhy pod očima mizí. To sprej od Mother Dirt možná nevypadá v porovnání s ostatními přístroji příliš hi-tech, ale počítá se, co se skrývá uvnitř. Je doslova nabitý aktivními probiotiky, které pleť čistí, zlepšují její strukturu, a navíc ji viditelně projasňují. Výsledek? Vaše pokožka bude natolik perfektní, že už nebudete potřebovat ani make-up!

Na závěr máme jedno malé doporučení: raději to s technikou nepřežeňte a berte ji jen jako doplněk běžné, a hlavně pravidelné kosmetické péče u profesionála. Takové masáži obličeje, jakou dělá moje kosmetička Martinka, se stejně nic nevyrovná

Související články

Krása
3 snadné a okouzlující plážové účesy: Odolají dovádění ve vlnách i teplému počasí

3 snadné a okouzlující plážové účesy: Odolají dovádění ve vlnách i teplému počasí

Krása
Nejkrásnější manikúra léta 2024: Vedou netradiční barvy i motiv šťavnatého ovoce

Nejkrásnější manikúra léta 2024: Vedou netradiční barvy i motiv šťavnatého ovoce

Krása
Nejen pro ženy 50+: Nejlepší neinvazivní omlazovací metody, které konkurují i klasickému botoxu

Nejen pro ženy 50+: Nejlepší neinvazivní omlazovací metody, které konkurují i klasickému botoxu

Krása
Jak se v létě nalíčit k vodě: Zjistěte, jaký make-up zvolit a čeho se rozhodně vyvarovat

Jak se v létě nalíčit k vodě: Zjistěte, jaký make-up zvolit a čeho se rozhodně vyvarovat