Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Jak zařídit, aby vaše pleť stále zrála do krásy (i když se padesátka blíží)?

Info ikona
Krásná pleť i ve vyšším věku není sci-fi

S vaší tváří je to stejně jako s jakoukoliv jinou částí těla – když se jí budete dostatečně věnovat, vrátí vám to na svém vzhledu i kondici. Bohužel to tedy neznamená, že se jednou denně namažete zázračnou vodičkou a máte vyhráno. Chce to trpělivost, vhodnou péči a trochu toho štěstí v podobě dobrých genů.

Promotion | 30. 11. 2022

Obyčejné kroky k neobyčejným výsledkům

I když jde o stále omílanou radu, je potřeba ji zmínit – jděte na to nejprve zevnitř. Pijte hodně vody kvůli hydrataci, která představuje naprostý základ pro pevnost a zářivost pleti. A v neposlední řadě jezte dostatečné množství ovoce a zeleniny, ze kterých vaše kůže i celé tělo načerpá spoustu důležitých prospívajících látek. Ve dvaceti vypadá pleť jinak také díky vyšší hladině kyseliny hyaluronové, vitaminu C, retinolu a dalších složek. S přibývajícími roky tato hladina přirozeně klesá, takže se vyplatí zmiňovavné látky doplňovat.

Jídlem ke kráse

Jak? Kyselina hyaluronová se přirozeně vyskytuje například v banánech, sóje, vnitřnostech nebo kloubech a šlachách – to si říká o poctivý masový vývar několikrát týdně, co myslíte? Vitamin A neboli retinol hledejte v mléčných produktech, játrech nebo třeba rajčatech, špenátu či meruňkách. Vitaminu C získáte nejvíce z čerstvé zeleniny a ovoce jako je třeba brokolice, paprika nebo papája či kiwi.

Info ikona
Aktivní látky obsažené v krému Revitalift

Svatá trojice

Co přesně ale tyto látky dokážou s vaší pletí? Kyselina hyaluronová na sebe umí navázat vodu až v tisícinásobku své hmotnosti, což se na pleti projevuje plnějším vzhledem, intenzivní hyratací a vyplněním vrásek. Retinol umí obnovovat texturu pleti a sjednocovat její odstín. Vitamin C zase zařídí sjednocení a především rozjasnění, takže díky němu vypadáte rozzářeně a svěže.

Ještě o kus lepší

Všechny tyto výše zmíněné zázraky obsahuje vylepšená řada péče o pleť Revitalift Laser X3 od L’Oréal Paris. Noční a denní krém mají lehkou a snadno vstřebatelnou konzistenci bez nepříjemných mastných stop. Krém tedy stačí nanést a můžete se téměř okamžitě obléci bez obav, že si znečistíte svůj oblíbený svetr. V denním krému najdete i velmi důležitou SPF ochranu, která je nejúčinnější zbraní proti něčemu, co velmi přidává na věku – pigmentovým skvrnám. Že máte SPF používat i v zimě, když je zataženo, už určitě víte, že?

Info ikona
Denní a noční krém L'Oréal Paris Revitalift

Jednoduché obaly

I jejich balení prošlo inovací. Díky vylepšenému designu jsou skleněné dózy o 14 g lehčí a materiál je vyroben z 20 % z recyklovaného skla. A protože se každý vstřícný krok vůči naší planetě počítá, nezapomeňte po spotřebování krémů obal odložit do kontejneru na sklo k další recyklaci.

Tip na závěr: V péči o pleť představuje zásadní krok také každodenní čištění. Nezdráhejte se tedy ráno i večer použít šetrné odličovací a čisticí přípravky. A to i když se ten den nelíčíte. Jen potom může následná péče, jako krémy a séra, správně fungovat.

Měření