Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Jednorázové masky pod oči pomůžou od otoků i tmavých kruhů

Info ikona
Oční maska

Ať už jste aktivním uživatelem sociálních sítí, nebo s nadšením čtete kosmetické články, jistě vaší pozornosti neunikly tzv. eye patches, jednorázové masky pod oči, které slibují téměř nemožné. Jak to ale s maskami pod oči doopravdy je? A stojí za to, abyste jim vyhradily místo na své kosmetické poličce?

Doba masková nabírá na obrátkách. Zatímco před pár lety jsme nemohly odolat textilním maskám na celý obličej, v posledních měsících sociálním sítím dominují spíše jednorázové masky pod oči. Tzv. eye patches připomínají svým tvarem půlměsíc a patří těsně pod spodní víčko. Jejich účinnost se samozřejmě odvíjí od složení. Na trhu naleznete desítky masek pod oči, které se od sebe zásadně liší. Pokud ale složení obsahuje aktivní ingredience a účinná séra, pak maska pod oči dokáže opravdové zázraky.

Zaostřeno na otoky i tmavé kruhy

Jednorázové oční masky jsou proto ideální pro všechny ženy, které se probudí s otoky pod očima nebo tmavými kruhy. Kombinace chladivé textury a účinných složek totiž dokáže otoky zpacifikovat, a zároveň si poradí i s tmavými kruhy. Nutno dodat, že s tmavými kruhy nejlépe bojují masky, které obsahují kofein a niacinamid. Pokud naopak potřebujete „vyživit“ oční okolí, vsaďte na masky, ve kterých hraje prim kyselina hyaluronová a ceramidy. Naopak oční masky s retinolem jsou vhodné pro ženy, které chtějí zamezit prvním známkám stárnutí v očním okolí. O účinnosti očních masek hovoří také dermatoložka Dendy Engelman, která vyzdvihuje jejich schopnosti rychle vpravit účinné složky do pokožky.

Info ikona
eye patch

Jak masku pod oči aplikovat?

Také patříte k ženám, které s maskou na obličeji stráví klidně i hodinu? V případě očních masek si ale raději nastavte budíček. Vzhledem k tomu, že aktivní látky jsou v očních maskách ve vyšší koncentraci, bohatě postačí, když vám budou dělat společnost zhruba deset až dvacet minut. Nezapomeňte na to, že oblast okolo očí je velmi citlivá. I proto si před aplikací přečtěte pokyny na obalu vámi zvolené masky. Pokud nechcete během dne chodit s maskou pod očima, můžete se poohlédnout také po maskách, které můžete pod očima nechat po celou noc.

Zdroj: nbcnews.com, womanshealthmag.com