Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Péče o odbarvené vlasy: Poradíme vám, jak na překrásnou zlatou hřívu!

Info ikona
Blond

Pokud si myslíte, že mít zlatou hřívu jako hvězdy stříbrných pláten je nemožné, jste na omylu! Následující řádky přinášejí několik jednoduchých tipů, díky kterým bude váš účes zářit za každé situace!

Promotion | 18. 09. 2016

Starost o blond vlasy vyžaduje pečlivost a trpělivost: právě blondýnky nejčastěji bojují proti suchosti, křehkosti a lámavosti vlasů. Aby byly zesvětlené vlasy zdravé a lesklé, vyžadují řádnou péči jak v salonech krásy, tak i doma.
 

Každodenní péče je klíčem k úspěchu 

Vše začíná šamponem https://makeup.cz/categorys/22806/:ten, který hledáte, musí být speciálně navržený pro zesvětlené vlasy. Trendem v péči o vlasy jsou přírodní šampony: mají příznivý vliv na vlasy, jemně čistí pokožku hlavy, v některých případech mají silný antibakteriální účinek a především neobsahují nešetrné a mnohdy škodlivé chemikálie. Upřednostňujte produkty s obsahem keratinu a vitamínů.

Častým hříchem v péči o překrásné vlasy je zanedbávání kondicionérů pro blond vlasy. Právě pravidelné zvlhčování je to, co odbarvená hříva nejvíce potřebuje: suché a porézní vlasy jsou totiž pro blondýnky často problémem číslo jedna. Proto vždy po šamponu nezapomeňte použít ten správný kondicionér (tedy opět s péči o blond). Uzavřete tak vlasové kutikuly a obnovíte keratinové vazby ve struktuře blond vlasů.

PR
Foto: Archiv

Tepelná ochrana vlasů

Před každým stylingem nezapomínejte na přípravky s vysokou úrovní tepelné ochrany. Ty vytváří na vlasech tenký ochranný film, který zajišťuje ochranu před vysokými teplotami při žehlení. Přípravek s pečujícími vlastnostmi je nezbytným pomocníkem pro každou blondýnku!

Co nesmí chybět ve složení? Antioxidanty (obsahuje je například bobule acai nebo hrozny) chrání strukturu vlasů před vnějším poškozením a zpomalují ztratu barevných pigmentů po barvení nebo tónování. Druhou důležitou složkou jsou filtry SPF: pokud vás trápí blednutí vlasů na sluníčku, přípravky se slunečními filtry vám určitě prospějí.
 

Jak být hvězdou ve vlastní koupelně

Blondýnky by měly mít na paměti pravidlo doporučované odborníky: jednou týdně si vyhradit 15 až 20 minut na pečující proceduru, kterou kdokoliv zvládne přímo ve své koupelně. Domácí čtvrthodinka zabrání suchosti a křehkosti vlasů, pro intenzivní výživu a obnovu vlasové kutikuly jsou vhodné masky (nezapomeňte, není třeba nanášet pečující přípravky na kořeny). Dodání lesku, neutralizace žlutého pigmentu a obnovení přirozené vlhkosti - to jsou výsledky péče o vlasy v salonech krásy. Chcete-li se tomuto výsledku přiblížit i doma, vyberte si domácí péči s aminokyselinami, rostlinnými oleji a keratinem.