Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

RETRO NOUVEAU - Nová kolekce podzim–zima 2012/13 od L’Oréal Professionnel

Tuto sezonu se kolekce barev a střihů od L’Oréal Professionnel inspirovala retro stylem hollywoodských ikon Liz Taylor, Twiggy a Brigitte Bardot.

Redakce Marianne | 10. 09. 2012

Je to nový pohled na klasický retro styl 50. a 60. let, proto i název RETRO NOUVEAU, v překladu NOVÉ RETRO. Uměleckou ředitelkou byla i tentokrát světoznámá francouzská kadeřnice Odile GILBERT, pod jejíž taktovkou se zrodily tři hlavní účesy kolekce – Siren Copper, Ingenu Blond a Vixen Violet. Při tvorbě kolekce RETRO NOUVEAU, která je výsledkem spolupráce více než 20 kadeřníků a koloristů z různých koutů světa, byla použita nejnovější technika barvení od L’Oréal Professionnel – Světlo & Stín.

Kolekce RETRO NOUVEAU podzim–zima 2012/13

Tato pohádka se zrodila v Hollywoodu před více než padesáti lety. Naši umělci se vydali právě do této doby, do 50. a 60. let, aby zde načerpali inspiraci pro svou novou kolekci podzim–zima 2012/13. V této zlaté době se zrodily veliké ikony jako Liz, Twiggy nebo Brigitte, které nikdy nepřestanou inspirovat budoucí generace. Jejich styl a krása, které byly tak odlišné, se dnes znovuzrodily. Přicházejí jako múzy šarmu, smyslnosti a elegance. Umělci znovuobjevili 50. a 60. léta a vdechli jim nový život. To platí také pro účesy, které buď nabyly na objemu, nebo naopak zvýraznily chlapecký, rošťácký vzhled. Dalo by se říct, že to není nic nového, ale neuvěřitelné barevné efekty těchto účesů nám přinášejí opět jiný, nový pohled na tuto dobu. Retro Nouveau představuje minulost v současném, moderním podání.

Barvy se vracejí v novém retro stylu

V jedné linii s módou vytváří L’Oréal Professionnel každou sezonu novou kolekci barev a přináší nové, stále intenzivnější odstíny a inovativní techniky barvení.
I tentokrát, pro podzim–zimu, následovala Odile Gilbert trendy z přehlídkových mol. „Cítím, že dnešní ženy touží po návratu k ženskosti, svůdnosti a eleganci padesátých a šedesátých let. Kolekce RETRO NOUVEAU se pokouší nastínit nový, moderní pohled na účesy této doby,“ vysvětluje kadeřnice.

„KDO Z NÁS BY NECHTĚL VYPADAT JAKO FILMOVÁ HVĚZDA, KTERÁ DOKÁŽE OKOUZLIT CELÝ SVĚT…?“

SIREN COPPER

Ohnivá, okouzlující, nespoutaná... To jsou slova, která dokonale vystihují Brigitte Bardot, která čerpala svoji moc také ze své bohaté, rozcuchané hřívy. Ta se dnes vrací v oslňujících měděných odstínech.

01-siren-copper

INGENU BLOND

Když se řekne retro a krátké vlasy, okamžitě nás napadne jméno Twiggy. Tato štíhlounká dívka
s chlapeckým a zároveň nevinným vzhledem vnesla do 60. let závan roztomilé provokace. Její reinkarnace je i tuto sezonu spojená s typicky britskou studenou blond.

02-ingenu-blond

VIXEN VIOLET

Liz Taylor, jež byla ztělesněním amerického snu, určila kódy svůdnosti a šarmu, které se navždy zapsaly do dějin Hollywoodu – smyslné rty, bohaté vlny a hluboký pohled. Záhadná svůdnost je zvýrazněna fialovým odstínem vlasů.

03-vixen-violet

ODILE GILBERT

Odile Gilbert představuje určité pojítko mezi módou a kadeřnickým uměním. Studovala u známého Bruna Pittiniho a později v New Yorku, kde se stala oblíbenou vlasovou stylistkou módních návrhářů. Spolupracovala na módních přehlídkách s návrháři jako Jean Paul Gaultier, Karl Lagerfeld, Giorgio Armani, Moschino či Cacharel. Vytvořila také všechny účesy Marie Antoinetty ve stejnojmenném filmu od Sofie Coppoly. Kadeřnice zákulisí módy a celého Hollywoodu Odile Gilbert nám představuje novou kolekci RETRO NOUVEAU, jíž je uměleckou ředitelkou.

odile-gilbert

Co nám řeknete o kolekci Retro Nouveau?

Dnešní tendencí je návrat k sofistikovaným, elegantním střihům s moderním nádechem. Myslím si, že všechny ženy touží být moderní a zároveň svůdné a sexy.

Tuto tendenci jste zpozorovala během módních přehlídek podzim–zima 2012/13?

Ano. V poslední době byly oblíbené spíše přirozené, jednoduché a rychle proveditelné účesy. Ale mám pocit, že se znovu vracíme ke svůdnosti a propracované eleganci. Toužíme po moderním vzhledu a zároveň se chceme cítit svůdně. Make-up a účesy jsou inspirované stylem retro, ale zároveň mu přinášejí větší svěžest.

Proč právě Twiggy?

Je mnoho hereček a modelek, které mají krátké vlasy, ale my jsme si vybrali právě Twiggy a její stále moderní střih. Zaměřila jsem se hlavně na variaci barevných odstínů a odraz světla, abych se vyhnula jednotné barvě bez hloubky.

Inspirace Brigitte Bardot vznikla při nějaké módní přehlídce?

Ano, při módní přehlídce Moschino. Chtěli jsme tehdy zdůraznit bohatost vlasů dívek a jejich přirozenou svůdnost natupírovaným účesem ve stylu Brigitte Bardot. Zdá se mi, že ještě i dnes vyvolávají u žen její vlasy velký obdiv.

A co se týče vaší inspirace pro tmavé vlasy?

Tu jsem našla u Liz Taylor. Pracovali jsme na postupném stínování po celé délce vlasů a na jejich zvlnění, abychom dosáhli velkého objemu.

V čem spočívá spojení kolekce s L’Oréal Professionnel?

La Maison Parisienne de la Coiffure byla odjakživa nerozlučně spjatá se světem módy. I naše kolekce je vlastně odrazem módních přehlídek kolekcí podzim–zima 2012/13.

Proč myslíte, že tato kolekce osloví ženy a kadeřníky ve světě?

Protože krása je nesmrtelná a každý z nás touží stát se alespoň na chvíli filmovou hvězdou.

Světlo & Stín

Pod tímto termínem se skrývá poslední inovace v barvení vlasů od L’Oréal Professionnel, kterou pro tento podzim navrhl známý francouzský kadeřník Jean-Jacques Doolaeghe. Vytvořením efektu stínu u kořínků vlasů nabere účes na reliéfu, a tím i na šarmu. Toto stínování použili módní návrháři Hussein Chalayan a Jean Paul Gaultier při svých posledních přehlídkách.

„JDE O VYTVOŘENÍ HLOUBKY, KTERÉ SE DOSÁHNE TÍM, ŽE KOŘÍNKY JSOU TMAVŠÍ NEŽ DÉLKY VLASŮ.“

JEAN-JACQUES DOOLAEGHE

Ambasador L’Oréal Professionnel, tvůrce nové techniky barvení Světlo & Stín, držitel L’Oréal

Color Trophy Francie z roku 2007

Jak byste popsal techniku Světlo & Stín?

Jde o vytvoření hloubky, které se dosáhne tím, že kořínky jsou tmavší než délky vlasů.

Jaké jsou její výhody?

Tato technika vytváří iluzi objemu tím, že překrýváním tmavých a světlých odstínů dosáhneme větší hloubky. Je to také způsob, jak rozjasnit obličej.

Jak dlouho efekt na vlasech vydrží?

Tato technika umožňuje vytvářet barvení, které velmi dobře ‚stárne‘, bez nežádoucího efektu odrůstajících kořínků.

Je tato technika určená pro všechny ženy?

Ano, váš kadeřník může přizpůsobit tuto techniku každému typu vlasů.

Jak to technicky probíhá?

Samozřejmě je třeba profesionálního koloristy! S ním vyberete dva nebo tři odstíny, které spolu pěkně ladí. Pak se aplikuje tmavší směs na kořínky, která vytvoří jakousi hvězdu okolo obličeje. Ta tvoří podklad pro světlejší barvu, jež se aplikuje na délky vlasů.

V čem spočívá inovace této techniky?

Nejde tady pouze o techniku, ale spíše o ‚filozofii‘ barvení vlasů a určitý důkaz expertizy v oboru.

Které celebritě by podle vás barvení Světlo & Stín velmi slušelo?

Podle mě smyslné zrzce Christine Hedricksové z Mad Men.

FRÉDÉRIC MENNETRIER

Známý francouzský kolorista, jehož práce se objevily v nejprodávanějších módních časopisech, jakými jsou L’Officiel, Vogue, Madame Figaro, 10 Homme, Elle, Marie-Claire či Purple.

Co podle vás nejlépe vystihuje techniku Světlo & Stín?

Podle mě jsou to tyto tři prvky:

Móda: světlo umožní vyzdvihnout různé odstíny vlasů, ukázat jejich hloubku a reliéf.

Přirozenost: samozřejmě s evidentním rozdílem mezi kořínky a konečky vlasů.

Modernost: post-grunge, post-tye & dye, mnoho kontrastů dodává moderní efekt.

Jaké barvy jste při focení použil?

Použil jsem dvě naše barvicí řady bez amoniaku, INOA 2 a Dialight, které respektují vlasové vlákno. Barvení je, dá se říci, na míru a lehce se udržuje. A to je vskutku něco nového!

Je tato technika vhodná pro všechny ženy?

Ano, samozřejmě, to je pro nás velice důležité. Každá žena si přijde na své.

Je něco, nač si musíme při této technice dávat pozor?

Mezi kořínky a délkami vlasů musí být rozdíl alespoň dvou tónů, abychom dosáhli žádoucího efektu a získali skutečnou plastičnost.

retro-nouveau

Book mezinárodní kolekce RETRO NOUVEAU najdete ve všech salonech L’Oréal Professionnel v České republice i na Slovensku už začátkem září.

Související články

Krása
Nejkrásnější manikúra léta 2024: Vedou netradiční barvy i motiv šťavnatého ovoce

Nejkrásnější manikúra léta 2024: Vedou netradiční barvy i motiv šťavnatého ovoce

Krása
Nejen pro ženy 50+: Nejlepší neinvazivní omlazovací metody, které konkurují i klasickému botoxu

Nejen pro ženy 50+: Nejlepší neinvazivní omlazovací metody, které konkurují i klasickému botoxu

Krása
Jak se v létě nalíčit k vodě: Zjistěte, jaký make-up zvolit a čeho se rozhodně vyvarovat

Jak se v létě nalíčit k vodě: Zjistěte, jaký make-up zvolit a čeho se rozhodně vyvarovat

Krása
Vlasové trendy 2024: Jak se učesat do horkého počasí? Inspirujte se retro stylem Brigitte Bardot nebo baletkami

Vlasové trendy 2024: Jak se učesat do horkého počasí? Inspirujte se retro stylem Brigitte Bardot nebo baletkami