Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Sexy tělo za šest týdnů!

Letní dovolená se blíží, není čas ztrácet čas. Zacvičte si podle trenérky celebrit, osvojte si slovník depilace a namíchejte si všemocný vodní kefír. Tak šup, čas běží!

Markéta Vörös | 24. 05. 2019

1. Sexy křivky

Existují dva typy lidí s perfektní postavou. Ti, kteří mají bezchybné geny a prostě se tak narodili, a my ostatní, co si postavu musíme vymakat. Jak se do formy dostat co nejrychleji? Tutoriálů s fitness experty existuje spousta, ale nejlepší je vsadit na jistotu, konkrétně fitness trenérku Jillian Michaels. Pokud jste o ní ještě neslyšeli, doporučujeme vám okamžitě to napravit. Její celosvětově úspěšný program 30 Days Shred vám vykouzlí na břiše pekáč buchet. Žádné pauzy, žádné jednání v rukavičkách. Jillian je drsňák, takže na vás z obrazovky bude pořvávat „Nebuď slabá a makej!“ případně „Pokud jsi nezvracela, neomdlela nebo nezemřela, pokračuj!“ Cvičíte po dobu třiceti dnů, dvacet minut denně s tím, že cvičení se skládá ze tří levelů obtížnosti. Projdete si tak, jako v Danteho Božské komedii, peklem i očistcem, ale na konci vás bude čekat ráj. 

 

2. Do naha!

Chodíte pravidelně na pleťové kosmetické ošetření, ale péči o tělo zanedbáváte? Možná je načase změnit přístup. A protože se plavková sezona neúprosně blíží, doporučujeme zeštíhlující ošetření francouzské značky Institut Esthederm. Nejdřív vás čeká luxusní peeling a zábal celého těla, na který budou navazovat speciální modelovací techniky, které vám pomohou zbavit se celulitidy a vytvarovat postavu. Ošetření se zaměřuje všechny krizové partie, dokonce i kolena! Pokud z ošetření vyrazíte rovnou na cheeseburger, zázraky nečekejte. Výsledky samozřejmě uvidíte jen v případě, že budete dodržovat pravidla zdravého životního stylu a doplníte kúru cílenou péčí.

xjclkjdfjlkjs
Výživný zpevňující balzám na tělo, Institut Esthederm,
200 ml, 1350 Kč

3. Opálená za pár minut

Možná si ze seriálu Přátelé ještě pamatujete, jak vypadal po nástřiku chudák Ross Geller. Ale nebojte, doba pokročila. Třeba samoopalovací nástřik Vita Liberata, která je světovou jedničkou v organickém opalování, si nemůžeme vynachválit Opaluje totiž na bázi cukrové třtiny! Co čekat a jak se na nástřik připravit? Dva dny před aplikací si dopřejte celotělový peeling a přibližně osm hodin před samotným nástřikem byste se už neměla mazat žádnými krémy ani oleji. Provádí se ručně pomocí nástřikové pistole obsahující samoopalovací směs a bronzing, díky kterému uvidíte efekt okamžitě. Aby došlo k aktivaci vlastního pigmentu, nesmíte se ideálně dvanáct hodin po aplikaci mýt, koupat nebo jakkoli pobývat ve vodě. 

dnfkldsjgkj
Zdravé opalování

A jak dlouho se můžete těšit z efektu? Opálení vám vydrží minimálně týden a rozhodně je to zdravější varianta než samotný pobyt na slunci. 

Kam na to zajít? Po celé České republice najdete několik míst, která nástřik provádějí, najděte si salon v místě bydliště.

4. Bez chloupků

Na začátek trocha čísel, přibližně 70 % žen se v dnešní době pravidelně mučí, aby docílila hladké pokožky. Víte, jaké existují druhy depilace a jaká sedne právě vám?

• Depilace voskem Hodí se k odstranění chloupků na větších plochách, tedy ideálně na nohou a rukou. Vosk se natře po směru růstu chloupků, trhá se proti směru. 

• Depilace cukrovou pastou Jedná se o šetrnější způsob depilace s tím, že se pasta aplikuje proti směru růstu chloupků a trhá se po směru růstu. Hodí se na místa, která jsou citlivější, tedy obličej, podpaží a depilace intimních partií. S pastou může kosmetička pracovat tak, že si z ní vytvoří malou kuličku, kterou odepiluje dané místo a následně ji znovu použije (s tím se setkáte asi nejčastěji) nebo odstraňuje chloupky pomocí pásek. 

Extra tip: Cukrovou pastu dneska pořídíte běžně v drogeriích, naše oblíbená je BioEpil od Purity Vision. Vosk mají ve specializovaných prodejnách, doporučujeme italský Italwax s příchutí bílé čokolády. Jen se před samotnou aplikací raději poraďte s profesionálem nebo tutoriálem na internetu.

• Depilace laserem Je jednou z nejúčinnějších metod pro trvalé odstranění chloupků. Spočívá v takzvané selektivní fototermolýze, tedy cíleném zasažení vlasové cibulky. Jak funguje? Světelná energie je pohlcena barvivem melaninem a přeměněna na teplo. Vlasová cibulka se prohřeje až na teplotu okolo sedmdesáti stupňů Celsia a pak je tepelně poškozena nebo zcela zničena.

• IPL světlo – působí na principu světelného výboje, nikoli laserového paprsku. Hlavní rozdíl mezi laserem a IPL světlem je ten, že IPL necílí na konkrétní chloupky, ale světelná energie je rozptýlena v podkoží okolo místa aplikace. Účinnost je tedy nižší než u laseru, ale neznamená to, že výsledek neuvidíte. Nám se osvědčil IPL přístroj Lumea od Philips, díky kterému rostly chloupky pomaleji a v menší míře. Zaměřily jsme se hlavně na podpaží a oblast bikin. Pokud ale na pár měsíců vynecháte, chloupek je je schopen regenerovat a růst stejně jako před použitím přístroje. 

lcjdskjfkdjs
Philips Lumea Prestige BRI956/00, 12999 Kč

Upozornění: Po každém odstranění chloupků byste se neměla alespoň 48 hodin vystavovat přímému slunečnímu záření.

5. Ingredience,co vládne všem

Jednou je to květák, jindy kadeřávek a letos vyhrává vodní kefír! Nejen že je zdraví prospěšný, obsahuje totiž silnou dávku probiotik a zlepšuje celkovou imunitu, ale navrch zpomaluje růst rakovinotvorných buněk a v létě slouží jako osvěžující nápoj. Je také skvělou alternativou pro ty z vás, kteří nemohou mléčné výrobky, a o klasickém kefíru si tak mohou nechat jen zdát. Jak vyrobit přírodní vodní kefír doma? Je to snadné. Jediná věc, kterou budete potřebovat, jsou vodní kefírové kultury, které seženete například od značky Wugi. Ostatní je na vaší fantazii.

fjdkgjdjsgk
Vodní kefír

 

Související články

Krása
Nejsladší letní parfémy roku 2024 podle Marianne: Zamilujte si vůně svěžích květin a čerstvého ovoce

Nejsladší letní parfémy roku 2024 podle Marianne: Zamilujte si vůně svěžích květin a čerstvého ovoce

Krása
3 snadné a okouzlující plážové účesy: Odolají dovádění ve vlnách i teplému počasí

3 snadné a okouzlující plážové účesy: Odolají dovádění ve vlnách i teplému počasí

Krása
Nejkrásnější manikúra léta 2024: Vedou netradiční barvy i motiv šťavnatého ovoce

Nejkrásnější manikúra léta 2024: Vedou netradiční barvy i motiv šťavnatého ovoce

Krása
Nejen pro ženy 50+: Nejlepší neinvazivní omlazovací metody, které konkurují i klasickému botoxu

Nejen pro ženy 50+: Nejlepší neinvazivní omlazovací metody, které konkurují i klasickému botoxu