Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Atmosféra francouzského stylu Provence v košickém bytě

Info ikona
Špetka Francie v košickém bytě

Interiér, kterému dominují přírodní materiály a kvalitní látky, najdeme v cihlovém bytě v Košicích. Jeho majitelka toužila přinést na Slovensko trochu francouzské atmosféry.

Terezie Benoni | 5. 11. 2022

Dvoupokojovému bytu dominují cihlové zdi, které zůstaly odhalené. Skvěle tak doplňují interiér, který je laděný do provensálského stylu s rustikálními prvky. Tvůrcem interiéru je slovenská interiérová designérka Odette Kmeť Fedorová, tvořící pod značkou Odette Design studio. Byt je řešený vcelku jednoduše a díky na míru vyrobenému nebo pečlivě vybranému nábytku působí vzdušným dojmem. Tomuto pocitu pomáhají vysoké stropy. Atmosféru sladké Francie navozují dvoukřídlé prosklené dveře vedoucí na balkón s bílým kovovým zábradlím a subtilním kavárenským nábytkem.

Galerie: Špetka Francie v košickém bytě
Mohlo by se vám líbit

DIY dekorace z podzimního listí pro malé i velké

Než se naše domovy ponoří do adventní výzdoby, vyrobte si podzimní dekorace z barevného listí. Hotovo budete mít raz dva a tvořit můžete společně s dětmi.
mariannebydleni.cz

Pastelové tóny a všudypřítomné dřevo

V hlavní obytné místnosti jsou na podlaze položené nové parkety vyskládané do stromečkového tvaru, v koupelně je dlažba v dekoru dřeva, v kuchyni zase dlaždice ve vintage stylu. Kuchyně je stranou obytného prostoru. Jedná se o praktickou místnost ve tvaru úzkého obdélníku, kdy je po obou stranách umístěná kuchyňská linka v šedém dekoru s dlouhou pracovní deskou. Hlavní obytný prostor tvoří obývací pokoj spojený s jídelnou. Jídelní část lemuje na míru vyrobená nábytková stěna s velkorysým úložným prostorem. Nejvíc francouzské v tomto bytě je posezení v obývací části, kterému kralují sedačky v pastelových tónech, vintage zrcadlo, nebo zdobený konferenční stolek. Všudypřítomné těžké závěsy ve smetanových tónech jen podtrhují útulnou atmosféru s nádechem Provence.

Mohlo by se vám líbit

Barev v interiéru se bát nemusíme

Barevný a hravý rodinný dům v Londýně navrhla švédská designérka Beata Heuman, která nyní žije a pracuje v Anglii. Její návrhy jsou charakteristické promyšlenými detaily a netradičními kombinacemi.
mariannebydleni.cz
Zdroj článku