Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Bydlení s Kate Moss na stěně

Info ikona
Moderní skandinávské bydlení

V dokonalé rovnováze mezi ruchem města a potřebným soukromím stojí rohový dům s bytem ve druhém patře. S třímetrovými stropy a dobovými detaily vytváří dokonalé kulisy pro tolik potřebný odpočinek.

Terezie Benoni | 24. 11. 2022

Secesní bytový dům postavený na přelomu minulého je plný dobových detailů, zároveň poskytuje moderní bydlení, kde se staré citlivě potkává s novým. Osmdesátimetrový byt, který dnes navštívíme, má výšku stropů úctyhodných 3,4 metru. Původní světlé dřevěné podlahy, dobové štuky, stropní rozety, dvoukřídlé dveře, kachlová kamna. To všechno zde zůstalo jako vzpomínka na časy minulé, na jejíchž eleganci lze jen máloco měnit k lepšímu. Přesto nezůstal interiér zakonzervovaný v minulosti, ale byl doplněný o moderní a současné prvky. V kuchyni například najdeme ikonické plastové židle od Kartellu a v obývacím pokoji na vás vyzývavě hledí portrét módní ikony Kate Moss.

Galerie: Moderní skandinávské bydlení
Mohlo by se vám líbit

Pečlivě vybrané dekorace i nábytek

Na ploše osmdesáti metrů najdeme moderní kuchyň, prostorný obývací pokoj s jídelnou, ložnici a šatnu v jejím výklenku. Prostor je na metry velkorysý, tak by bylo možné v případě nutnosti některou z místností přepažit a vytvořit z druhé části dětský pokoj. Úložné prostory najdeme už v uvítací hale. V celém bytě je stará dřevěná podlaha natřená na bílo, kterou doplňují stěny v šedozeleném tónu. V této barevné kombinaci vynikají kovové dekorace, designové vázy a černobílé obrazy.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku