Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Do nové kuchyně nechtěli investovat, stačilo jen pořídit pracovní desku a přetřít skříňky

Info ikona
Do nové kuchyně nechtěli investovat, stačilo jen pořídit pracovní desku a přetřít skříňky

Dvoupokojový byt oslavuje nestárnoucí klasiku. Poděděný nábytek a poklady z antikvariátů za pár korun doplňuje současný design, který vypovídá o nápaditosti zdejších obyvatel.

Terezie Benoni | 6. 08. 2023

Ve třetím patře, vysoko nad ruchem okolního města, najdeme tento skoro osmdesátimetrový byt. Jeho současná dispozice mladému páru dokonale stačí, díky potřebným metrům by ale nebyl problém, vytvořit zde pokoj navíc. Okna současné ložnice směřují do klidného dvora, zatímco ostatní jsou situovaná do ulice. K bytu náleží suchý sklep, výhodou je také prádelna společná pro všechny obyvatelé bytového domu. Byt prošel pouze kosmetickými úpravami, protože nic radikálnějšího nebylo nutné. Dřevěné podlahy stačilo lehce repasovat, nebo natřít. Největší problém byl v kuchyni. Pracovní deska byla poničená, a tak současní majitelé pořídili novou z mramoru. Skříňky pouze přetřeli a opatřili novým kováním a úchytkami. Podařilo se jim tak výrazně ušetřit. Cihlová zeď byla natřená bílou barvou, stejně jako ostatní stěny. V kuchyni je menší jídelní stůl umístěný pod oknem.

 

Galerie: Byt oslavující klasiku

Dřevo, pokojovky a otevřený oheň

Dlouhá chodba vás přivede až do jídelny, která je v samotném středu bytu. Je zde velký jídelní stůl a police, které slouží jako knihovna i úložný prostor pro všechny důležité dokumenty. Odtud můžete pokračovat do oddělené ložnice. Celou jednu stěnu tvoří veliké šatní skříně. Stěny jsou v modrošedém tónu, a tak působí interiér uklidňujícím dojmem. Obývací pokoj je volně spojený s jídelnou. Na podlaze jsou naolejované parkety ve tvaru rybí kosti. Na dvou sedačkách si můžete hovět u otevřeného krbu. Stěny zdobí zajímavé obrazy a dekorace, nechybí nízké knihovny plné zajímavých knih a časopisů a také pokojovky, které z každého interiéru udělají pravý domov.

 

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku