Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Interiér domu se nezměnil dlouhá desetiletí

Info ikona
Dům plný vzpomínek

Dům postavený v padesátých letech minulého století si dodnes uchoval dobovou atmosféru. Dodnes zde najdeme nábytek z těchto let a je to ideální místo pro milovníky retra a hledače vzpomínek.

Terezie Benoni | 7. 02. 2021

Pojďte si s námi zavzpomínat na bydlení našich babiček. Jeden švédský dům se od padesátých let vůbec nezměnil, a tak můžeme porovnat, kam se od té doby bytový design posunul. Některé kousky hravě obstojí i v dnešních moderních interiérech, jiné už mají svou slávu za sebou. Nestárnou kvalitní materiály a řemeslná práce. Dvoupatrový domek má díky zachovaným dobovým detailům stále domácí atmosféru a při jeho návštěvě vyvolá nejednu vzpomínku.

Galerie: Dům plný vzpomínek
Mohlo by se vám líbit

Klasická řadovka

Rodinný důmobytnou plochu přes dvě stě metrů čtverečních a jedná se klasický řadový dům postavený na přelomu 40. a 50. let. Interiér je řešený klasicky. V prvním patře jsou společné prostory, kde je obývací pokoj s krbem, oddělená kuchyň a jídelna. V patře jsou pak tři ložnice. Jednotlivá patra domu propojuje zakřivené dřevěné schodiště. Mezi hlavní poklady tohoto domu patří dubové parkety a mramorová dlažba. Současní majitelé nabídli dům k prodeji v tomto nezměněném stavu a je otázka, zda se ti současní rozhodnou něco z jeho minulého kouzla zachovat, nebo ho přebudují v současný moderní domov. Rekonstrukce tohoto domu bude každopádně velkou výzvou.

Mohlo by se vám líbit