Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Veronika Arichteva vytvořila dokonalý pokojíček pro svého malého syna: Měla strach, že se v novém pokoji bude bát, proto nenechala nic náhodě

Info ikona
Veronika Arichteva měla strach, že se její malý syn bude v novém pokoji bát, proto nenechala nic náhodě a vznikl dokonalý interiér

Konečně se dočkala! Po letech bourání a následného budování přišla chvíle na zařizování vysněného domu. Kvůli protahující se rekonstrukci měla oblíbená herečka čas promyslet, jak interiér vybavit a na jejím elegantním a nadčasovém domovu je to skutečně znát. Nechte se inspirovat!

Terezie Benoni | 22. 01. 2024

„Bála jsem se, že až se nastěhujeme, bude se Luka nového prostředí bát a nebude tu chtít být. Ale naštěstí jsem se pletla a chtěl zde spát sám hned od prvního dne,“ pochvaluje si Veronika Arichteva, která nám ukázala zbrusu nový pokojík pro svého syna Luku (3,5). Před Vánoci se po tříleté rekonstrukci konečně přestěhovali do svého vysněného domu. Ten byl postavený už v roce 1870 a vyžádal si rozsáhlou rekonstrukci. Manželé se spolu s architekty rozhodli zachovat řadu původních prvků. Pak přišlo na řadu zařizování, kterého se Veronika nemohla dočkat a předem měla o vybavení přesnou představu.
 „Skoro všechny hračky jsou uloženy do různých košů, kufrů a bedýnek. Často pak hledáme, kam jsem to uklidila, takže každý den objevíme novou hračku s pocitem, že je nová,“ směje se. „Chtěli jsme aby měl syn pokoj hned vedle centrální místnosti, že až bude starší a bude se zavírat kamkoliv, hlavně ať tam nejsou rodiče, tak aby byl alespoň na stejném patře. To se naštěstí povedlo. Taky jsem se bála, že bude tahat hračky do obýváku, jak byl zvyklý v našem předchozím bydlení na Slivenci. To jsem se bála správně,“ podotýká Veronika a potvrzuje, že je to u nich jako v každé jiné domácnosti s malými dětmi.

Galerie: Pokoj pro Luku
Mohlo by se vám líbit

Elegantní a nadčasový pokoj, který roste spolu s dítětem

„Hodně věcí má Luka ze svého původního pokojíčku jako třeba rostou postýlku Sebra z Westwing, kde Veronika kupovala i houpací křeslo,“ popisuje. Řada menších kousků nábytků a dekorací je z běžných obchodních řetězců. Stůl a židle pořídila v H&M Home, lampa je z Bonami, keramické balónky na stěně najdeme v obchodě Lavly a výrazné stropní svítidlo je značky George Store. Řada dekorací, které dodávají interiéru ten pravý pocit útulnosti, je z obchodu Zara Home. Ozdobou interiéru jsou vypínače značky vypínače KATY PATY. Dalším výrazným prvkem je baldachýn nad postelí značky Kitchenette Home. Domeček z Pink or blue byl původně plánovaný jako takové místo, kam se večer nahrnou hračky a bude raz dva uklizeno. Kvůli polštáři značky Gathre z obchodu Made for Moms je ale úkryt tak pohodlný, že se z domečku stala dokonalá zašívárna. „Polštáře využíváme i během našich filmových večerů, nebo si na něj ráda sednu, když večer čtu pohádky. Výhodou je taky omyvatelný materiál, který stačí otřít hadříkem.“ Pokoj je vzdušný a dokonale nadčasový. Hlavním úložným prostorem je veliká skříň na míru, která zaujímá celou jednu stěnu pokoje. Navrhla ji architektka Anna Vaculíková ze studia Ti Architekti, kteří měli na starosti celou rekonstrukci domu.

Zajímají vás detaily rekonstrukce domu Veroniky Arichtevy? Více se dozvíte zde

Mohlo by se vám líbit
Galerie: Pokoj pro staršího syna Tea
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku