Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Malý byt v industriálním stylu zdobí růžové stěny

Info ikona
Malý byt v industriálním stylu zdobí růžové stěny

Industriálně laděné interiéry často působí chladně a neosobně. To rozhodně není případ toho třicetimetrového bytu, který je velmi elegantní.

Terezie Benoni | 1. 02. 2022

Pouhých 38 metrů čtverečních má tento byt ve švédském Göteborgu, přesto vám jeho interiér na dlouho utkví v paměti a může stát také inspirací pro vaše vlastní bydlení. Zcela atypický interiér si zajímavým způsobem pohrává s prostorem a jeho využitím. Dvoupokojový byt má netradiční dispozici. Místnosti jsou v jakýchsi výklencích, hlavní dominantou jsou šikmé stěny. To ale vůbec nevadí. Díky velkoformátovým oknům po celé stěně je interiér plný denního světla a proto nebyl problém vymalovat stěny bytu šedou betonovou stěrkou. Tu doplňují růžové stěny, které dodávají bytu na potřebné hravosti. Aby nepůsobil interiér tak chladným dojmem, zvolili majitelé jako podlahovou krytinu dubové dřevo (Pergo Grey Vintage Oak). Spolu s bytovým textil tak vytváří pravou domácí atmosféru.

Galerie: Byt s růžovými stěnami
Mohlo by se vám líbit

Život na malé ploše

Ačkoli je byt vskutku malý, je maximálně pohodlný. Z praktického zádveří vejdete do hlavní obytné místnosti, která slouží jako obývací pokoj, jídelna i kuchyně. Linka je v dekoru černého dubu a skvěle ladí s dalšími tmavými kusy nábytku jako je pohovka, černý jídelní stůl, nebo odkládací stolek. Většina nábytku včetně linky je z obchodního domu Ikea. Jídelní stůl je situovaný u okna s krásným výhledem, v zadní části bytu je za posuvnými dveřmi ukrytá koupelna. Na opačné straně bytu je za růžovými stěnami malá ložnice, kam se tak akorát vešlo klasické dvoulůžko a šatní skříně.

 

Mohlo by se vám líbit