Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Přeplněné a tmavé místnosti jsou minulostí, po rekonstrukci se tento byt může pochlubit hravostí a elegancí

Info ikona
Brooke Holm, MKCA//Michael K Chen Architecture

Velkorysý apartmán nebyl vždy tak reprezentativní, jak můžeme nyní na fotkách obdivovat. Řada místností dřív sloužila jako skladiště nepotřebných věcí, po zásahu architektů se znovu proměnili na funkční obytné zóny.

Terezie Benoni | 19. 07. 2023

Předválečný apartmán najdeme na bulváru Park Avenue na Manhattanu v New Yorku. Majitelé ke spolupráci vyzvali architekty ze studia MKCA// Michael K Chen Architecture. „Rekonstrukce se soustředila na maximalizaci již tak dobře dimenzovaných formálních prostor, včetně velkorysé vstupní galerie, formálního obývacího pokoje a jídelny. Zásadní bylo přeměnit tmavé a přeplněné skladovací a servisní prostory na funkční místnosti,“ vysvětlují autoři projektu. Vzhledem k tomu, že historické uspořádání bylo poměrně členité, MKCA se rozhodli propojit některé místnosti. Výběr nábytku a jedinečných uměleckých a designových předmětů sehrál velkou roli při maximalizaci přirozeného světla a pomohl vizuálně interiér sjednotit a dodal mu potřebnou hravost.

 

Galerie: Apartmán na Park Avenue
Mohlo by se vám líbit

Čarování se světlem

V obývacím pokoji a jídelně byl dveřní otvor velmi malý. Architekti se rozhodli pro zvětšení a vyplnili ho černou kovovou a skleněnou posuvnou přepážkou vytvářející velkorysý portál mezi oběma prostory. Naproti dveřím je krbová římsa z šedého onyxu a bronzu s tyrkysovými skleněnými svícny a vintage zrcadlem Fontana Arte. Dominantním kusem nábytku je modrá masivní pohovka navržená interiéru na míru. Stěny jídelny se nově nesou v růžovém odstínu, se kterým kontrastují černé, ocelové a zlaté prvky. Stůl od losangeleských designérů Alexe Drewa a No One je obklopen vintage jídelními židlemi Joe Colombo. Problém nastal v kuchyni, kde je pouze jedno okno vedoucí do dvora a trpěla nedostatkem světla. Architekti se rozhodli sáhnout po kontrastních materiálech a linku z ebonizovaného dubu doplňuje světlý trojrozměrný obklad od Ann Sacks. Zadní stěna kuchyně byla odstraněna a nahrazena posuvnou skleněnou přepážkou z leptaného skla, která zachycuje okolní světlo.

 

Mohlo by se vám líbit

Zdroj informací: Archdaily (archdaily.com), MKCA//Michael K Chen Architecture

Zdroj článku