Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Čtyřčlenná rodina nepořádek nezná

Info ikona
Čtyřčlenná rodina nepořádek nezná

Ačkoli se může zdát, že zařízení novostavby může být jednoduché, ne vždycky to tak je. Promyšlený funkční nábytek na míru dokáže výrazně pomoci s chybějícími metry.

Terezie Benoni | 11. 12. 2023

Čtyrčlenná rodina potřebovala především dostatek úložného prostoru. Jejich šikovné zakomponování do interiéru, tak aby zůstal harmonický v jednoduchém designu, bylo hlavním úkolem pro studio Ti architekti. Dispozice bytu je 4+KK a nachází se v novostavbě developerského projektu. Rozložení bytu je vcelku jasně dané. Chodbou vejdete do hlavní společných prostor, kde je kuchyň spojená s jídelnou a obývacím prostorem. Místnost je po většinu dne zalitá slunce, protože odtud můžete francouzskými okny vejít na  terasu. Interiér společných prostor byl navržený tak, aby působil jednotně a přitom byly jednotlivé funkční zóny jasně stanovené

 

Galerie: Čtyřčlenná rodina nepořádek nezná
Mohlo by se vám líbit

Jasně dané funkce bytu

Dominantní je veliký dřevěný monolyt na jedné stěně. V barvě ořechu je v této nábytkové stěně schovaná potravinová skříň, lednice, mraznička i dvě trouby. V jídelní části se proměňuje na knihovnu. Celý tento multifunkční blok je kompkatní díky horním skříňkam, které jsou po celé délce stejné a končí až u stropu. „Špinavá“ část kuchyně s umyvadlem a pracovní deskou je zcela nenápadná v bílém dekoru a nad pracovní deskou je zeď ošetřena stěrkou. Masivní kuchyňský ostrůvek s varnou deskou pak odděluje kuchyň od jídelní části místnosti. Za prostorným jídelním stolem je jednoduchá sedačka. Z obývací část vejdete do soukromé části bytu, kde je hlavní ložnice rodičů s pracovním koutem a dva dětské pokoje. Také v těchto místnostech byly vyrobené prostorné nábytkové stěny, které v sobě schovávají šikovně navržené úložné prostory. V tomto bytě se pořádek udržuje velmi snadno právě díky tomu, že má rodina dost místa, kam vše uklidit.

 

 

Mohlo by se vám líbit

Zdroj informací: Ti architekti, www.tiarchitekti.cz

Zdroj článku