Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Bydlení s Kate Moss na stěně

Info ikona
Moderní skandinávské bydlení

V dokonalé rovnováze mezi ruchem města a potřebným soukromím stojí rohový dům s bytem ve druhém patře. S třímetrovými stropy a dobovými detaily vytváří dokonalé kulisy pro tolik potřebný odpočinek.

Terezie Benoni | 30. 03. 2024

Secesní bytový dům postavený na přelomu minulého je plný dobových detailů, zároveň poskytuje moderní bydlení, kde se staré citlivě potkává s novým. Osmdesátimetrový byt, který dnes navštívíme, má výšku stropů úctyhodných 3,4 metru. Původní světlé dřevěné podlahy, dobové štuky, stropní rozety, dvoukřídlé dveře, kachlová kamna. To všechno zde zůstalo jako vzpomínka na časy minulé, na jejíchž eleganci lze jen máloco měnit k lepšímu. Přesto nezůstal interiér zakonzervovaný v minulosti, ale byl doplněný o moderní a současné prvky. V kuchyni například najdeme ikonické plastové židle od Kartellu a v obývacím pokoji na vás vyzývavě hledí portrét módní ikony Kate Moss.

Galerie: Moderní skandinávské bydlení
Mohlo by se vám líbit

Dvorek venkovského statku se proměnil k nepoznání: Trávník kompletně nahradily plochy divoce rostoucích trvalek a suchomilných bylinek

Původní statek se nachází na okraji menší vesnice u Litomyšle. Renovace se dotkla všech částí pozemku, nejvýraznější proměnou ale prošel dvůr, který je ze tří stran lemovaný budovami a z poslední se otevírá do sadu s původními i novými stromy.  Novou dominantou se stal přírodní biotop, který svou délkou uspokojí nejednoho plavce.
marianne.cz

Pečlivě vybrané dekorace i nábytek

Na ploše osmdesáti metrů najdeme moderní kuchyň, prostorný obývací pokoj s jídelnou, ložnici a šatnu v jejím výklenku. Prostor je na metry velkorysý, tak by bylo možné v případě nutnosti některou z místností přepažit a vytvořit z druhé části dětský pokoj. Úložné prostory najdeme už v uvítací hale. V celém bytě je stará dřevěná podlaha natřená na bílo, kterou doplňují stěny v šedozeleném tónu. V této barevné kombinaci vynikají kovové dekorace, designové vázy a černobílé obrazy.

Mohlo by se vám líbit

Milovnice skandinávského stylu přestavěla byt z 80. let

Zveme vás do severního Rakouska, kde najdeme byt, který dokonale splňuje skandinávské hygge. Představu o životě v pohodlí a harmonii, za použití přírodních materiálů.
marianne.cz
Zdroj článku