Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Brloh starého námořníka skrývá netušené poklady

Info ikona
Polorozpadlou chatrč její nynější majitelka objevila úplnou náhodou na internetu.

Polorozpadlou chatrč její nynější majitelka objevila úplnou náhodou na internetu. Místo na pobřeží ji učarovalo natolik, že se rozhodla malý domek zachránit.

Terezie Benoni | 13. 04. 2024

Sarah Andrews se zamilovala do tohoto úkrytu v Lettes Bay na pobřeží Tasmánie a rozhodla se vrátit mu zašlé kouzlo. Interiéru dominuje dřevo. Stěny nechala zbrousit a znovu je nalakovala bílým lakem. Díky tomu je interiér světlý a útulný, zároveň dává vyniknout uměleckým předmětům. Podlahu bylo také nutné zbrousit, tu ale nechala namořit do tmavého dekoru. Díky lesklému laku působí téměř luxusním dojmem. 

Poklady z bazarů a vetešnictví

Interiéru lichotí nábytek, který byl vyrobený na míru a působí, jako by tu stál odjakživa. To vše doplňují zajímavé obrazy a dekorace z místních vetešnictví a bazarů. Jednoduchá kuchyňská linka má bílé skříňky s pracovní deskou z tmavého dřeva a díky tomu dokonale ladí jak s podlahou tak s dřevěným obkladem stěn. Tyto odstíny prostupují celým domkem. Neutrální tóny oživuje kvalitní textil v tmavě zelených a hořčicových odstínech. Dobrou zprávou je, že když Sarah nemůže v tomto kouzelném místě trávit čas, nabízí ubytování přes Airbnb
 

Galerie: Kapitánova chata
Zdroj článku