Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Domek, kterému kraluje beton, je neskutečně útulný

Info ikona
Betonový domek

Beton si často spojujeme s chladným a neútulným interiérem. To ale zdaleka nemusí být pravda. Zveme vás na návštěvu do domku, kde beton dokonale ladí s přírodními materiály.

Terezie Benoni | 2. 04. 2023

Minimalistický design, sklo a beton jsou hlavní materiály, které se obejvují v malém domku poblíž Perranporth v britském Cornwallu. Domek je dokonale zapuštěný do okolní přírody. Malá stavba je navržená velmi jednoduše v klasickém obdélníkovém tvaru s plochou střechou. Veliká skleněná okna jsou výklopná, prosklená stěna vedoucí do zahrady se dá zcela otevřít. Interiér je tak dokonale propojený s exteriérem. Na zahradě je útulné minimalistické posezení s otevřeným ohněm, nechybí tu vířivka ani venkovní kuchyně. Také zahradní nábytek je kompletně vyrobený z betonu. Vše si tak drží jednotný styl a design plný harmonie

Galerie: Betonový domek
Mohlo by se vám líbit

Se špetkou Japonska

Jednoduše zařízený interiér svým stylem připomíná klasický japonský styl wabi sabi. Každý detail zde byl pečlivě vybraný. Dominantní přesto zůstává pohled do okolní přírody. Výhledy do zeleně nahrazují obrazy na zdech a rámují jinak velmi minimalistický interiér. Betonové stěny doplňuje kuchyňská linka ze stejného materiálu, betonový jídelní stůl, vana v koupelně, nebo lavice v obývacím pokoji. Chladný materiál odlehčuje dřevo, proutí, kožešiny a textil. Ačkoli jste obklopeni tvrdým betonem, díky otevřenému ohni a příjemnému posezení zde rychle získáte pocit pravého domova.  
 

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku