Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Dům v Černošicích jako by vypadl z amerického filmu o blízké budoucnosti: Fascinující interiér plný moderního komfortu je splněným snem

Rodinný dům, ve kterém není nic tak, jak se běžně dělá. Téměř vše, na co se v interiéru podíváte, je jedinečný originál a naopak věci, které se dají běžně koupit je pouze tolik, že by se daly spočítat na prstech jedné ruky.

Terezie Benoni | 9. 07. 2024

„Je to dům, ve kterém jsou všechny i ty nejmenší detaily součástí jednoho celku, jedné skvělé vize. Vize, kde se neskutečná technologie, komfort, krása, láska a štěstí spojilo de.fakto v jedno skutečné umělecké dílo... Dům byl navržen tak, aby vytěžil maximum z daného místa jeho světové orientace, tvaru pozemku i terénu,“ vysvětluje autor projektu architekt Martin Sladký ze studia de.fakto design. V tomto domě jsou všechny místnosti s velkolepým výhledem, který se v daném místě nabízí. Zároveň zde všechny místnosti mají zajištěné neméně nutné soukromí. Nejen z domu, také ze všech částí zahrady zůstává tento výhled zajištěn. Výhled tady má i parkovací terasa, garáž, garáž pro obytné auto, venkovní tělocvična, sauna i koupelny, prostě všechny místnosti... protože výhledy jsou tu impozantní a nejde je nevyužít.

Galerie: The Gallery Of Human Creativity

Čtěte také: Zchátralá prkna a odvážné barvy: Dům, který slaví nedokonalost, je dokonalý

Představujeme vám dům, který odmítá konvenční normy a oslavuje individualitu a styl svého majitele. Živé barvy a repasované kousky vytvářejí jedinečné bydlení inspirované filozofií wabi-sabi. Podívejte se, jak architekti svým přátelům proměnili sny v realitu.

Umění i ryze praktické záležitosti

Dům má světově jedinečný způsob velmi výkonného a zcela umělecky pojatého topení a chlazení s bleskovým nástupem a schopností okamžité reakce na změnu slunečních podmínek. Jedná se o skulptury, které jsou v různých podobách pod stropem v každé místnosti. Hned ve vstupní hale vás tak ohromí skulptura dvou levitujících panen, které se přetahují o deku. Vedle v jídelně je pod stropem spirálovité mračno zakomponováno do originálního digestoře nad jídelním ostrovem se skrytým tepan-yaki grilem. V obývacím prostoru vás zase zaujme velký lustr. „Absolutní unikátností domu je prototyp rekuperace, která vyměňuje vzduch pouze ve fasádě dané místnosti a nikde po domě tak nejdou žádné její rozvody. Tok přívodu vzduchu rekuperací je pouze vertikální, takže eliminuje možnosti usazování nečistot v potrubí.  Na zahradě vás určitě zaujme ohniště tvarované ve stylu domu, které vás nepopálí. Je usazené do trávníku jako by bylo jeho nedílnou součástí a nebrání zavlažování ani robotické sekačce, která kolem něj trávník perfektně dosekává. Stejně jako vícero věcí ve vile je jeho design chráněný průmyslovým vzorem,“ uzavírá architekt.

Čtěte také: Jak rodina s láskou proměnila poděděný dům v místo plné francouzského šarmu

Pozdně viktoriánský dům byl postavený už v roce 1898. Rodinu stálo velké úsilí vrátit mu zašlou krásu. Většina starého nábytku pochází z francouzského venkova, ale s tradičním anglickým stylem dokonale ladí.

Soutěž Interiér roku

Soutěž Interiér roku, kterou pořádá Institut bytového designu, každoročně oceňuje výjimečné soukromé i veřejné interiéry navržené českými a slovenskými architekty.   Do devátého ročníku soutěže designéři a architekti přihlašovali své nově realizované projekty za rok 2023. V tomto ročníku soutěžilo rekordních 233 interiérů. Vyhlášení ocenění proběhlo 14.května 2024 v Doxu. Mediálním partnerem soutěže je Marianne Bydlení. Více se dozvíte na  www.interierroku.cz.

Čtěte také: Léčivá příroda voní interiérem: V krušnohorských Abertamech vyrostl bytový dům, který je inspirovaný okolními loukami

V krušnohorských Abertamech vznikl apartmánový dům, který nese poetický název Dům sedmnácti bylin. Za jeho návrhem stojí architektonický ateliér boq architekti. Majitelé apartmánů se mohou svobodně rozhodnout, zdali sem budou pravidelně přijíždět za rekreací, nebo budou prostory pronajímat. Architekti mysleli při návrhu na obě varianty.
Zdroj článku

Související články

Byt
Nevyužitá bazénová hala v Bratislavě se proměnila v jeden z nejkrásnějších interiérů loňského roku a nyní slouží jako vícegenerační bydlení

Nevyužitá bazénová hala v Bratislavě se proměnila v jeden z nejkrásnějších interiérů loňského roku a nyní slouží jako vícegenerační bydlení

Byt
V srdci Brna zrekonstruovali byt, který je promyšlený do posledního detailu a každému jeho elegance vyrazí dech

V srdci Brna zrekonstruovali byt, který je promyšlený do posledního detailu a každému jeho elegance vyrazí dech

Poradna
Čím ochránit balkon či terasu proti slunci: Poradíme, zda pořídit plachtu, slunečník nebo markýzu

Čím ochránit balkon či terasu proti slunci: Poradíme, zda pořídit plachtu, slunečník nebo markýzu

Lidé a místa
Za zdmi se skrývá klenot: Ukrajinský byt v průmyslové budově ukrývá starobylé poklady i moderní technologie

Za zdmi se skrývá klenot: Ukrajinský byt v průmyslové budově ukrývá starobylé poklady i moderní technologie