Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Brad Pitt si pořídil dům na útesu s fascinujícím interiérem a zbavuje se domu, kde žil s Angelinou Jolie

Jedinečná stavba ve středomořském stylu z pískovce a žuly se doslova tyčí na vrcholu útesu. Dům navržený slavným architektem Charlesem Greenem má po letech chátrání nového majitele, kterým není nikdo menší než slavný hollywoodský herec.

Fotograf Alexander Vertikoff, který pořídil v roce 1997 exkluzivní snímky této slavné stavby, nedávno řekl deníku Daily Mail: „Když jsem ho fotografoval, byl dům již delší dobu neobydlený. Už padesát let je ve stavu věčného dokončování a bylo těžké říct, co jsou všechny místnosti zač a jaký s nimi měl původní majitel záměr. Interiér není zase tak velký, ale poskytuje dokonalé soukromí. Pozemek, na kterém je umístěný, je zkrátka dokonalý.“ Dům navrhl Charles Sumner Greene, slavný kalifornský architekt, který patřil společně se svým mladším bratrem Henry Greenem mezi hlavní představitele amerického hnutí Arts&Crafts. V roce 1922 se Charles Greene přestěhoval se svojí rodinou právě do Carmelu na severu Kalifornie. Do tohoto místa se zamiloval už v roce 1918, kdy ho oslovil spisovatel Daniel Lewis James, autor románu Famous All Over Town. Jeho rodina zde koupila pozemek na útesu a oslovila firmu Greene and Greene, aby jim navrhla kamenný dům s výhledem na moře. Green dohlížel na realizaci stavby dlouhých pět let. Dům, který byl později pojmenovaný "Seaward", se následně stal domovem spisovatelovy rodiny na dalších 20 let. Poslední roky byl dům neobydlený, ale to se nyní změní. Do tohoto místa se zamiloval hollywoodský herec Brad Pitt, který ho letos pořídil za 40 milionů dolarů. Na co se bude moct on a jeho děti těšit?

Galerie: Dům Brada Pitta
Mohlo by se vám líbit

Jiří Langmajer nás exkluzivně pozval na návštěvu svého kutlochu

Místo, kde se učí divadelní role, odpočívá, poslouchá jazz, nebo řádí s čtyřletým vnukem. Takový je výsledek radikální proměny zahradního domku, který po deseti letech konečně plní svůj účel.
marianne.cz

Místo zná jak své boty

Není úplná náhoda, že si Brad Pitt vybral právě toto místo. V nedaleké kalifornské Goletě má dům na pláži, který pořizoval v době, kdy byl ženatý s Jennifer Aniston. A není zdaleka sám, kdo si divoké pobřeží zamiloval. V roce 1986 se stal starostou města Carmel-by-the-Sea herec a režisér Clint Eastwood, který zde dodnes žije. Dům Brada Pitta se nachází jen pár desítek metrů od pláže a je postavený z místního pískovce a žuly. Střecha je z tašek typických pro Středomoří, podobně jako klenutá okna a cihly. Interiér zdobí eklektický nábytek a zajímavé obrazy. Dominantou prostorných mísností jsou krby, které dokonale ladí s dřevěnými obklady. Greene se snažil dům navrhnout tak, aby vypadal, že doslova vyrůstá z okolních útesů. Pitt je údajně milovníkem rustikálního stylu bydlení a hledal místo, kde bude dobře jak jemu, tak dětem, které má s bývalou ženou Angelinou Jolie.

Loučení po třiceti letech

Vedle toho se Brad Pitt rozhodl prodat sídlo v Los Feliz, které vlastní téměř 30 let, které koupil v roce 1994 od Cassandry Peterson (známé z filmu Elvíra: Paní temnot), za údajných 1,7 milionu dolarů. Od té doby proměnil sídlo v jeden z nejluxusnějších domů na světě. Přikoupil okolní pozemky, kde nechal postavit bazén, tenisový kurt a kluziště. S Angelinou Jolie a jejich pěti dětmi zde žili společně až do roku 2016. Právě mezi stěnami tohoto domu také chvíli žil slavný kytarista Jimi Hendrix, který údajně právě zde složil píseň May This Be Love. Kromě již zmiňovaného domu v Carmelu herec vlastní ještě nějaké rezidence v Hollywoodu, na jihu Francie, na Mallorce a v New Yorku.

 

Mohlo by se vám líbit

To jsme si zas vymysleli hovadinu, říká o probíhající rekonstrukci herečka Veronika Arichteva

Bude tomu téměř rok, co se rozhodli režisér Biser Arichtev se svou ženou herečkou Veronikou Arichtevou pořídit dům. Jak sami říkají, zřejmě by bylo jednodušší stavbu z roku 1870 srovnat se zemí, ale to by se do ní nesměli bezmezně zamilovat a rozhodnout se, že této vilce navrátí její zašlou krásu. Jak je celý proces náročný, co se všechno pokazilo a kdy už se budou stěhovat?
marianne.cz

Zdroj informací: www.dailymail.co.uk, Variety, People, www.homesandgardens.com

Zdroj článku
Marianne je i na socialních sítích: Rozhovory s osobnostmi

Související články

Zábava
Pilotka, která naučila ženy létat: Amelia Earhart se narodila před 127 lety. Její zmizení je dodnes záhadou

Pilotka, která naučila ženy létat: Amelia Earhart se narodila před 127 lety. Její zmizení je dodnes záhadou

Zábava
Kvíz: Představitel Harryho Pottera Daniel Radcliffe slaví narozeniny. Jak dobře znáte postavu mladého čaroděje?

Kvíz: Představitel Harryho Pottera Daniel Radcliffe slaví narozeniny. Jak dobře znáte postavu mladého čaroděje?

Zábava
Kvíz: Princ George slaví narozeniny! Co víte o budoucím britském královi? Otestujte se

Kvíz: Princ George slaví narozeniny! Co víte o budoucím britském královi? Otestujte se

Zábava
Horoskop od 22. července 2024: Býci by si měli ověřovat informace, Blíženci se soustředit na úspěch

Horoskop od 22. července 2024: Býci by si měli ověřovat informace, Blíženci se soustředit na úspěch