Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Idylická dřevostavba ve velikosti mini

Info ikona
Idylická dřevostavba ve velikosti mini

Dřív umělecký ateliér a dílny byly přestavěny na dokonalý prázdninový domek. Repasované cihlové stěny doplňuje petrolejově modrá výmalba, v horkých dnech je možné domek zcela otevřít a propojit interiér s okolní zahradou.

Terezie Benoni | 16. 05. 2023

V Hampshire, v hrabství na jižním pobřeží Anglie, stojí tato jednoduchá dřevostavba s jedinečným rustikálním interiérem. Kromě dokonale pohodlného obytného prostoru, je domek obehnaný velkou terasou s posezením, nechybí zde vířivka, ohniště i venkovní sprcha, kterou majitelé ocení především v horkých dnech. Chata nazvaná The Sanctuary v sobě spojuje styl anglického venkova s pohodlím amerických srubů. Je ideálním místem, kde může pár trávit vysněnou dovolenou. Je zde totiž pouze jedna ložnice a jedna koupelna s měděnou vanou.

Galerie: Chata v Hampshire
Mohlo by se vám líbit

Retro i industriální prvky

Před rozsáhlou rekonstrukcí stavba sloužila jako umělecký ateliér a pracovní dílna. Z tohoto období zbyly v interiéru některé industriální prvky. Hlavní obytný prostor má otevřené krovy a odhalené cihlové zdi. Ty doplňují stěny vymalované v petrolejovém odstínu. Vše dokonale ladí s tmavě namořeným masivním dřevem, útulnou atmosféru pomáhá vytvářet vhodně vybraný textil. Kuchyň propojená s jídelnou a obývacím pokojem je možné zcela otevřít a propojit ji s venkovní terasou. Také ložnici je možné pomocí posuvných dveří zcela otevřít a přímo na ni navazuje útulné posezení u mobilního ohniště v zadní části terasy. Za zmínku také stojí luxusně zrenovovaná koupelna s volně stojící vanou z mědi s vnitřním a vnějším povrchem z bílého železa. Tento kousek v retro stylu v sobě kombinuje krásu a eleganci a skvěle se doplňuje s černobílými dlaždicemi, měděným koupelnovým žebříkem a nábytkem z masivu. Také zde je dominantním prvkem odhalená cihlová zeď. Tento prázdninový domek je útulný celoročně, a kromě podlahového topení si mohou majitelé přitopit v klasických kamnech na dřevo v obývací části.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku