Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Vánoce v anglickém stylu s pohádkovou atmosférou

Info ikona
Vánoce v anglickém stylu

Domov spisovatelky Amandy Brooks je splněným snem každého milovníka romantického a rustikálního stylu bydlení.

Terezie Benoni | 14. 11. 2023

Spisovatelka a majitelka obchodu Amanda Brooks se přestěhovala z rušného New Yorku za klidnějším životním stylem na anglický venkov. Zařídila si tu pravý domov v rustikálním stylu, který je pohodlný, útulný a elegantní. Je hrdou majitelkou obchodu nazvaného Cutter Brooks, kde prodává dekorace, nábytek i oblečení od nezávislých tvůrců, v jejím sortimentu je ale také spousta starožitných kousků. V tomto duchu je zařízený také její domov.

Galerie: Rustikální Vánoce na anglickém venkově
Mohlo by se vám líbit

Po třech letech hledání objevili svou chaloupku snů na severu Čech

Když Klára se svým přítelem hledali ideální místo, kde trávit čas s rodinou i přáteli, trvalo jim to dlouhé tři roky. Už to téměř vzdali, ale osud jim do cesty poslal Vejminek. Chaloupku, která splňovala veškeré nároky.
mariannebydleni.cz

Rustikální dekorace starému domu sluší

Dům typický pro anglický venkov zde stojí už dlouhá staletí. Zdivo i střecha zůstaly původní, bylo nutné nechat vyrobit nové dveře a okna. Ctí ale původní styl, stejně jako vybavení interiéru. Ten je plný knih, starožitného nábytku a příjemného kvalitního textilu. Nyní se celý dům převlékl do vánočního kabátku a je ještě útulnější. Stromek našel své místo v hlavní obytné místnosti v přízemí, která slouží jako obývací pokoj. Kraluje mu veliká knihovna a masivní pohovky. Přes chodbu s obývacím pokojem sousedí prostorná kuchyně a jídelna. V patře jsou pak soukromé ložnice. Nejen interiér je přichystaný na Vánoce, ale také zahrada nezůstala ladem a najdeme tu nazdobené stromky i příjemné posezení.
 

Zdroj článku