Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Toužíte po chatce s dokonalým výhledem do přírody? Nechte se inspirovat moderním víkendovým domkem

Info ikona
Toužíte po chatce s dokonalým výhledem do přírody? Nechte se inspirovat moderním víkendovým domkem

Domek inspirovaný klasickým přepravním kontejnerem se nejen velmi snadno postaví, ale ještě rychleji rozloží, takže můžete jednoduše místo uvést do původního stavu. Kompaktní prostor je ideální místo pro ničím nerušený odpočinek.

Terezie Benoni | 12. 04. 2023

"MM01" je malý víkendový domek z pera rakouského architekta Christiana Tonka. Obytná plocha chatky je 20 metrů čtverečních a je tak ideálním útočištěm pro dvě osoby. Stavba má sloužit jako jednoduché zázemí, odku se dá vyrážet do přírody, za sportem, ale také po náročném dni odpočívat. Kompaktní prostor je rozdělen na 4 stejně velké části: ložnici, obývací / pracovní prostor, kuchyň a koupelnu. Navzdory prostorovým omezením jsou koupelna a kuchyň plně vybaveny a obsahují moderní vymoženosti, jako je myčka a pračka. Pro maximální využití dostupného prostoru lze zpod postele vysunout psací stůl včetně skládacího paravánu. Obývací modul je doplněn velkou terasou s výhledem na okolní stromy.

Galerie: Víkendový domek v Rakousku
Mohlo by se vám líbit

Příroda místo klimatizace

Díky skvělé orientaci poskytuje terasa soukromí a v horkých letních dnech je stíněna, zatímco les funguje jako přirozená klimatizace. Chatka "MM01" je pojmenována po Malcolmu McLeanovi, vynálezci přepravního kontejneru, z jehož návrhů moduly vycházejí, pokud jde o standardní rozměry a rámy. Jeho kontejnery mohou být přepravovány standardními nákladními automobily po silnici. Celou konstrukci včetně šroubových základů lze zcela odstranit a místo snadno uvést do původního stavu.

archdaily.com, Christian Tonko

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku