Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

V chatařské oblasti postavili ve dvou lidech mini domek s výhledem na nedalekou Šumavu

Info ikona
V chatařské oblasti postavili ve dvou lidech mini domek s výhledem na nedalekou Šumavu

Jak může vypadat chatka hodná 21. století? My už to víme! Může být červená s rafinovanou křivkou, otevřenou dispozicí a nemusí být drahá.

Terezie Benoni | 5. 05. 2023

Domek stojí na konci úvozové cesty, na úzkém a svažitém pozemku, na rozhraní města a krajiny... „Chata si pečlivě chrání své soukromí a zároveň nabízí výhledy směrem do zahrady, na město i nedalekou Šumavu. Její křivka kopíruje horizont a stává se abstraktním motivem na úpatí Svatoboru,“ vysvětlují autoři projektu z ateliéru BYRÓ architekti Jan Holub a Tomáš Hanus. Navrhli chatu o obytné ploše 35 metrů čtverečních, která kontrastuje s fádními zahradními chatkami a může být dobrým příkladem, jak může chataření vypadat ve 21. století.

Galerie: Chata nad Sušicí
Mohlo by se vám líbit

Ideální trucovna

Dům je určen pro jednoho obyvatele, pracuje tak s otevřenou dispozicí a částečně převýšeným prostorem určeným na spaní. Jeho leitmotivem je křivka, která kopíruje horizont a stává se abstraktním motivem na úpatí Svatoboru. „Malý dům a jedinečná zkušenost. Podíleli jsme se jako architekti kromě návrhu a kompletního projektu také na samotné stavbě, kterou jsme kromě nosných konstrukcí realizovali celou vlastními silami ve dvou lidech,“ popisují architekti.

Autor projekt:

Architekt BYRÓ architekti
Autor: Ing. arch. Jan Holub, Ing. arch. Tomáš Hanus
Web: www.byro.cz
Velikost: 35 m2
Investiční náklady: 1 200 000 Kč

 

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku