Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Pohodlné bydlení na méně než 35 m² ? Přesvědčte se sami, jde to!

Info ikona
Sabrina Thullmann

Najít malý a cenově přijatelný byt v Mnichově je obrovská výzva. Sabrina nás pozvala na návštěvu krátce po nastěhování. Jak svůj mini byt zařídila?

Terezie Benoni | 9. 09. 2023

Sabrina Thullmann využila potenciál svého mini bytu na maximum. Pozvala nás na návštěvu krátce po nastěhování. V Mnichově dokázala vytvořit krásný prostor spojující tři základní prvky v jeden kompaktní celek. Základními určujícími ingrediencemi tohoto malého bytu totiž je život, jídlo a spánek. Díky jasně zvýrazněným zónám, specifickému barevnému schématu a skrytým úložným prostorům byla vytvořena perfektní oáza. Vítejte v domě Sabriny, v mnichovské čtvrti Maxvorstadt! Vcházíte přímo do světlé kuchyně, kde Sabrina sloučila funkční a dekorativní kuchyňské doplňky od skandinávských značek Stelton a Menu, při zařizování se často inspirovala na stránkách Westwing, kde sama pracuje. Jídelna byla doplněna ozdobnými polštáři ve zvířecích vzorech. Tento dekorativní vzor vychází z její inspirace Juanem Montoy - konkrétně jeho mottem: „V místnosti by se oko nemělo zastavit na jednom místě. Pokoj by se na vás měl usmívat a měl by stimulovat fantazii.“ Celý byt na toto motto navazuje atraktivními designovými prvky, jako jsou dekorativní polštáře, stylové vázy, vonné svíčky nebo konferenční stolek s mramorovým vzorem.

Galerie: Elegantní mini byt
Mohlo by se vám líbit

KVÍZ: Otestujte si své znalosti a zjistěte, zda jste připraveni být členem bytového družstva!

Zjistěte, zda máte všechny potřebné znalosti o základních pojmech, které by měl znát každý člen bytového družstva. Jste připraveni proniknout do světa správy bytů?
marianne.cz

Perfektní design

Použila jsem paletu jemných barev, tj. bílou, béžovou a jiné krémové odstíny, abych byt opticky zvětšila a přidala mu pocitově několik metrů,“ říká Sabrina. Tento trik ponechává velký prostor také pro výběr dekorací. Díky lampě, fotografiím a koberci je obývací část místnosti jasně oddělena od ložnice. Pohovka je z módní plyšové tkaniny  a opticky rozšiřuje místnost. Pufy vyrobené z plyšových tkanin, buklé a vzory Missoni jsou skvělým místem k posezení pro rodinu a přátele.  „Do ložnice jsem schválně vybrala postel s úložným prostorem, který se v malém bytě vždy hodí ať už na ložní prádlo či oblečení.  Noční stolky jsou pro změnu ideální pro ukládání knih, šperkovnic a dekorací,“ pochvaluje si hrdá majitelka.  V bytě bylo použito také velké množství nepřímého světla, které ve večerních hodiných dodává potřebnou domácí atmosféru. Denní efekt „Glam” navozují lesklé materiály – sametové záclony, zlaté a mramorové akcenty.

Bydlete jako Sabrina
Mohlo by se vám líbit

Pražská prvorepubliková vila s jedinečnou atmosférou

Pro Grétu byla s domovem od malička spojená vůně zkaramelizovaného cukru a ovocných šťáv, která se prolínala odérem čerstvě zalitých květin v zimní zahradě, kde se také ovocné koláče servírovaly. V neposlední řadě byla součástí vůně domova zatuchlina starého papíru průvodcovských knížek snad z celého světa. Ty tiše a bez hnutí snad desítky let spočívaly v knihovně v obýváku a připomínaly cesty tehdy ještě mladých rodičů do dnes již neexistujících států. A přesnětuhle vůni se podařilo vrátit do jedné pražské vilky.
marianne.cz
Zdroj článku