Přejít k hlavnímu obsahu
Inspirace

Jak vybrat houpací síť? Plus 15 nejkrásnějších, které jsme objevili

Houpací síť s dřevěnou konstrukcí Treviso, bavlna a modřínové dřevo, 200 x 125 cm, nosnost 150 kg, Beliani.cz, 8590 Kč

Jestli ji ještě nemáte, neměli byste nechat uplynout další léto bez ní! Houpací síť nebo závěsné křeslo patří na každou terasu, ale vejde se i na balkon nebo do bytu. Ale pro některé vydrží sotva jednu sezónu? Máme pro vás pár tipů, na co si dát pozor při výběru, a také vám pomůžeme najít tu nejkrásnější!

Anna Černotová | 30. 04. 2019

Houpání v síti je blaho, na které se těšíme celou zimu. Jakmile totiž ležíte v síti, slyšíte zpívat ptáky a vánek vámi lehoučce pohupuje ze strany na stranu, všechny problémy se rozplývají. Žijete prostě tady a teď a užíváte si sladké nicnedělání. Ještě, než ale uděláte unáhlený nákup v prvním supermarketu, je potřeba si k výběru sítě říct dvě hlavní věci:

Správná velikost

Sítě pro jednoho mají většinou nosnost do 120 kg a vejdou se i do menších prostor. Jestli si ale chcete užít opravdu slastné lenošení, z vlastní zkušenosti doporučujeme spíš síť pro dva. Můžete se v ní díky šířce kolem 160 cm krásně rozvalit a když se k vám přidá i partner vejde se také. Nosnost sítí pro dva bývá okolo 160 kg. A pokud jste opravdová, nefalšovaná rodina profesionálních povalečů, jděte rovnou do rodinné sítě, která unese 200 Kg a nabídne prostor velikosti standartního dvojlůžka, tedy 180 x 200 cm.  

Upevnění a bezpečnost

Jde hlavně o to, jak pevná jsou všechna lana a jak je vyřešen systém uchycení. Většina sítí má tyto prvky dobře ošetřeny, ale problém nastává při nesprávném zacházení! Síť nebo hamaku je potřeba přivázat dobře a na opravdu pevné body, ne na mrtvou větev, která se může každou chvíli zlomit! A teď pozor: pro single sítě potbudete potřebovat dva závěsné body vzdálené minimálně 270 cm a umístěné minimálně 120 cm nad zemí, k zavěšení double sítě budete potřebovat dva závěsné body vzdálené minimálně 310 cm a umístěné ve výšce minimálně 140 cm nad zemí a na rodinnou síť to chce prostor s minimálními rozměry 360 cm a výškou 160 cm. Co se může stát, když tyhle rozměry nedodržíte? Třeba to, že síť bude hodně prověšená, a tutíž budete drhnout pozadím o zem, a nebo bude naopak hodně napnutá, síť se s vámi snadno přetočí a o zem budete drhnout pro změnu obličejem. A to nechcete!

A tady už je patnáct nejkrásnějších kousků, které se u nás dají sehnat. Tak co, vyberete si?