Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Inspirace

Světlý byt v novostavbě zařízený podle současných trendů skandinávského designu

Info ikona
Světlý byt v novostavbě zařízený podle současný trendů skandinávského designu

Dvoupokojový padesátimetrový byt je plný denního světla. Minimalisticky zařízený interiér nepůsobí chladným dojmem díky vhodně zvoleným materiálům a barvám.

Terezie Benoni | 12. 02. 2023

Novostavbě současný design bezesporu sluší. Jak ale vybrat vhodný nábytek v minimalistickém stylu, ale zároveň vytvořit útulný interiér s domácí atmosférou? Tento byt v Göteborgu nám může být inspirací. Byt o ploše 55 m² je v druhém patře nově postaveného bytového domu nedaleko parku. Interiér je rozdělený na vstupní halu, odkud vedou dveře do koupelny. Z ní volně pokračujete do hlavního obytného prostoru, který slouží jako jídelna s kuchyňským koutem a obývací pokoj. Roh lemuje balkon orientovaný na západ. Z obývací části se vchází do oddělené ložnice.

Galerie: Skandinávský byt v novostavbě
Mohlo by se vám líbit

Útulný vejminek pro rodiče vypadá jako klasický vesnický dům

Rodiče se rozhodli uvolnit svůj domov mladé generaci, ale nechtěli odejít daleko. Na stejném pozemku tak vyrostl domek s dostatečným soukromím, ale natolik blízko, aby babička mohla nosit čerstvé buchty vnoučatům.
marianne.cz

Dřevo a textil

Majitelé tohoto bytu si vystačili s minimem nábytku. Díky komoře umístěné v suterénu a vestavěným skříním v ložnici, nemuseli přemýšlet nad dalšími úložnými prostory. Byt vypadá mnohem větší než ve skutečnosti je. Vděčí za to subtilním kusům nábytku a tomu, že větší nábytkové kusy jsou v nenápadném bílém dekoru. Dubové parkety pomáhají zútulnit interiér. Stěny mají lehce našedlý tón. Zásadní pro vytvoření potřebné atmosféry je v tomto interiéru použití textilu- bílé lněné závěsy, tlusté koberce, sametová nízká pohovka a huňatý přehoz. Podobně fungují i veliké vázy v obývací části, přírodní dekorace a pokojovky. Těch by mohlo být v budoucnosti víc. Stěnám výrazně prospěly černobílé fotky a zajímavé grafiky.

Zdroj článku