Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Inspirace

Světlý byt v novostavbě zařízený podle současných trendů skandinávského designu

Info ikona
Světlý byt v novostavbě zařízený podle současný trendů skandinávského designu

Dvoupokojový padesátimetrový byt je plný denního světla. Minimalisticky zařízený interiér nepůsobí chladným dojmem díky vhodně zvoleným materiálům a barvám.

Terezie Benoni | 12. 02. 2023

Novostavbě současný design bezesporu sluší. Jak ale vybrat vhodný nábytek v minimalistickém stylu, ale zároveň vytvořit útulný interiér s domácí atmosférou? Tento byt v Göteborgu nám může být inspirací. Byt o ploše 55 m² je v druhém patře nově postaveného bytového domu nedaleko parku. Interiér je rozdělený na vstupní halu, odkud vedou dveře do koupelny. Z ní volně pokračujete do hlavního obytného prostoru, který slouží jako jídelna s kuchyňským koutem a obývací pokoj. Roh lemuje balkon orientovaný na západ. Z obývací části se vchází do oddělené ložnice.

Galerie: Skandinávský byt v novostavbě
Mohlo by se vám líbit

Dřevo a textil

Majitelé tohoto bytu si vystačili s minimem nábytku. Díky komoře umístěné v suterénu a vestavěným skříním v ložnici, nemuseli přemýšlet nad dalšími úložnými prostory. Byt vypadá mnohem větší než ve skutečnosti je. Vděčí za to subtilním kusům nábytku a tomu, že větší nábytkové kusy jsou v nenápadném bílém dekoru. Dubové parkety pomáhají zútulnit interiér. Stěny mají lehce našedlý tón. Zásadní pro vytvoření potřebné atmosféry je v tomto interiéru použití textilu- bílé lněné závěsy, tlusté koberce, sametová nízká pohovka a huňatý přehoz. Podobně fungují i veliké vázy v obývací části, přírodní dekorace a pokojovky. Těch by mohlo být v budoucnosti víc. Stěnám výrazně prospěly černobílé fotky a zajímavé grafiky.

Zdroj článku