Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Ikonický dům ze Sexuální výchovy je na prodej

Info ikona
Kultovní dům ze Sexuální výchovy je na prodej

Jeden z největších seriálových hitů posledních let své fanoušky nenadchl pouze dokonale vykreslenými postavami a vztahovými dramaty, ale také prostředím, kde se děj odehrává. Nezapomenutelným se stal dům hlavního protagonisty, který se nyní dostal na realitní trh a rozhodně je o co stát.

Terezie Benoni | 11. 10. 2023

Britský kultovní seriál Sex Education (Sexuální výchova) patří mezi jeden z nejvýraznějších seriálů streamovací platformy Netflix. Ačkoli tvůrci ohlásili, že čtvrtá řada je už skutečně tou poslední, skalní fanoušci mohou v seriálu žít třeba do konce života. Právě se totiž dostal do prodeje ikonický dům, kde bydlel hlavní hrdina seriálu Otis Milburn žije se svou matkou Jean. A interiér domu je stejně fascinující jako jeho exteriér! Ačkoli puberťácký pokojíček Otise je přeci jen trochu uklizenější. Dům se nachází v údolí Wye na anglicko-velšské hranici a byl příhodně nazvaný The Chalet. Zájemce si pořídí dům s opravdovou historií, protože byl postaven už v roce 1912, kdy sloužil jako zázemí pro lovce lososů. Dočkal se nové střechy i elektroinstalace, kuchyně a koupelny byly modernizovány, nově byla zbudovaná jídelna, nově postavená zimní zahrada i venkovní kuchyně. Současní majitelé jej koupili v roce 2002. V tu dobu bylo nutné provést kompletní rekonstrukci. Když majitelé přestali budovu využívat, poskytovali ji k pronájmu. Majitelé nedávno prozradili, že dům prodávají přes Instagram. „Po 21 letech vlastnictví jsme se rozhodli dát naši krásnou chatu k prodeji," napsali v popisku. Unikátně se tedy objevila na trhu za 1,5 milionu liber (asi 1,83 milionu dolarů).

Galerie: Dům ze Sexuální výchovy
Mohlo by se vám líbit

Fanoušci touží dům navštívit

„Skutečnost, že je tato nemovitost tak známá, jí přidává na přitažlivosti. Hlavní ale je, že kupce pořídí velkolepý dům s výjimečným výhledem na řeku Wye v krásném lese,“ potvrdil James Toogood, vedoucí kanceláře Knight Frank v Bristolu, jak napsal magazín House Beautiful. Dům s pěti ložnicemi a třemi koupelnami je třípatrový. V interiéru nechybí klenuté stropy a dřevěné stěny, které jen umocňují celkové kouzlo. Na zahradě je hned několik teras, které nabízí úchvatné výhledy. Kromě krásné zahrady je tu také švédská horká lázeň a kamenná pec na pizzu. Na Instagramu se pod příspěvkem, který oznamuje prodej, rozhořela diskuse mezi fanoušky seriálu, kteří doufají, že i budoucí majitel bude nemovitost pronajímat a ačkoli nemají na koupi finanční prostředky, aspoň na pár dní se zde ubytují. Nechybí ani komentáře, kdy lidé vzpomínají na chvíle, kdy si dům pronajali. Tak či tak, nám ostatním zůstává jistota, že si interiér i exteriér můžeme užít kdykoli, kdy zapneme náš oblíbený seriál.

Mohlo by se vám líbit

Zdroj: www.architecturaldigest.com, www.housebeautiful.com

Zdroj článku