Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Bydlení plné emocí: Ukrajinský architekt vytvořil interiér s duší

Info ikona
Byt pro milovníky knih a umění je plný emocí

Ukrajinský architekt Sergey Makhno před pěti lety navrhl v Kyjevě byt, který ctí minimalismus a klade důraz na maximální funkčnost interiéru. Do hlavních rolí byly obsazeny umělecké předměty, které majitelé sbírají.

Terezie Benoni | 24. 01. 2024

Prostor tohoto moderního kyjevského bytu definuje jednoduchost interpretovaná smyslem pro detail s důrazem na textury jednotlivých povrchů a jejich taktilnost. Tým známého ukrajinského architekta Sergeye Makhna se rozhodl v tomto multifunkčním interiéru nedělat přísné hranice mezi jednotlivými funkčními zónami. Vyhnuli se přemýšlení nad zbytečnými detaily a místo toho se zaměřili na základní potřeby. Všechny úložné prostory byly navrženy tak, aby byla zachována vizuální přehlednost.

Galerie: Jedinečný byt v Kyjevě
Mohlo by se vám líbit

Byt plný umění a dřeva

Navzdory minimalistickému vyznění víc než dvousetmetrového bytu jsou v interiéru dominantní předměty, které pro jeho majitele hodně znamenají a vycházejí z jejich vkusu. „Pracovali jsme s osobnostmi obyvatel bytu a s jejich životním kontextem. On má rád knihy, ona zase současné umění. Obývací pokoj tak díky obřímu regálu s knihami funguje jako knihovna, zatímco další prostory slouží jako minigalerie,“ říká autor projektu Sergey Makhno. Jako primární pozadí je použit surový beton, který doplňuje čistě bílá barva v kuchyni a dekorativní měděná stěna v hlavní místnosti. Světlý jasan na podlaze dodává hřejivý pocit. Dřevěná kuchyňská linka a nábytek mají podobné odstíny a ladí s podlahou. Umělecké předměty byly stejně důležitým stavebním materiálem jako všudypřítomné dřevo. Tato souhra byla pro projekt důležitá, protože díky ní působí prostor sofistikovaně a zprostředkovává potřebné emoce.

 

 

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku