Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Omezený rozpočet nebyl překážkou pro stylové a hravé zařízení mezonetového bytu

Info ikona
Módní vloger a ředitel reklamní agentury Sergio Ines si interiér svého bytu navrhl úplně sám. Návody našel na internetu a rady hledal u přátel. Jak proměna jeho mezonetu dopadla?

Módní vloger a ředitel reklamní agentury Sergio Ines si interiér svého bytu navrhl úplně sám. Návody našel na internetu a rady hledal u přátel. Jak proměna jeho mezonetu dopadla?

Terezie Benoni | 20. 01. 2024

Možná máte pocit, že jste toho fešného chlapíka už někde viděli. Jeho variace na stylovou pánskou módu, o níž bloguje na webu Whatmyboyfriendwore.com, totiž budí pozornost napříč internetem. A klidnými vás nenechá ani jeho nevšedně zařízený mezonet, o který se dělí s přítelkyní Elzaan. Svůj budoucí domov hledal dlouho, a tak si rekonstrukci vysněných 68 metrů čtverečních užíval. Protože se nechtěl obejít bez několika svých rozměrných spotřebičů, začal poněkud netradičně. Využil každé zákoutí i výklenek a navrhl kuchyň právě jim na míru, musely se ale na své místo vejít na milimetr přesně. O zádrhely tak nebyla nouze. Třeba při instalaci pračky zjistil, že v propočtech nedomyslel prostor pro zásuvku a přístroj se mu do vymezené niky nevejde – zásuvka se musela z boku posunout na zadní stěnu. „Trochu boj byl také najít lidi. Všichni totiž chtějí dělat věci jen standardně, jen jak se to obvykle dělá. Mají tisíce důvodů, proč to nejde tak, jak chcete vy,“ říká Sergio. Během zařizování se často ptal přátel a hledal informace na internetu. A nakonec zvládl najít i skvělého stavaře a šikovné řemeslníky.

Galerie: Proměna mezonetového bytu

Zvdládl to i s omezeným rozpočtem

Protože měl velmi omezený rozpočet, vytvářel sám přesné plány, vybíral dveře, madla i zásuvky. Spřízněný materiál našel v překližce, z níž nechal vyrobit většinu úložných prostor. Její lehkost vyvažuje betonová podlaha ze surového materiálu. „Cementová stěrka je komfortnější, ale násobně dražší,“ popisuje Sergio. Surový beton nakonec udělal na podlaze mapy, což ještě zvyšuje estetický dojem. Úsporu přinesl i beze zbytku využitý materiál: například odřezky z kuchyňských dvířek posloužily na výrobu skříňky v menší ze dvou koupelen. Ta se nachází v patře spolu s ložnicí a šatnou. „Patro rozděluje byt na dvě části, což poskytuje soukromí i hostům – a to je věc, kterou jsem chtěl.“ Industriální prvek dodávají bytu kromě podlahy i ocelové nosníky u oken, pracně vysvobozené z pod vrstvy sádrokartonu. „I když pracuji v oblasti designu, bylo to poprvé, co jsem se věnoval interiéru. A hodně jsem se naučil. Říkám si, že když to zvládnu na malé ploše svého bytu, můžu později zkusit něco většího,“ dodává Sergio.

 

Mohlo by se vám líbit

ZDROJ INFORMACÍ: IRI NOVAK, DOMINIQUE HERMAN, BUREAUX.CO.ZA

Zdroj článku