Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Recyklované umění z naplaveného dřeva a starých hřebíků

Info ikona
Kirsten Elson

Na výrobu kouzelných dekorací nekupuje Kirsten Elson nic. Inspiruje se předměty a přírodními materiály, které jí náhodou přijdou pod ruku.

Terezie Benoni | 15. 05. 2023

„První věcí, kterou jsem vyrobila, byly lodičky z dříví, které jsem našla na pobřeží,“ vzpomíná Kristen Elson, která žije v Cornwallu na jihozápadě Anglie. „Pak jsem našla dřevěný blok, který byl v horní části sešikmený a vyloženě si říkal o to, aby z něj vznikl první rustikální domeček. Doma jsem nařezala kousky břidlice, připevnila je na střechu a ze dvou starých hřebíků udělala komín.“ Je to už 12 let, co se Kirsten výrobě jednoduchých dekorací z přírodních materiálů naplno věnuje.

Info ikona
Je to už 12 let, co Kirsten vyrobila první domečky. 

Je to už 10 let, co Kirsten vyrobila první domečky. Britská umělkyně si nejvíc cení dřeva, které má na sobě vrstvy starých barevných nátěrů.

Nenajdete dva stejné kousky

Na výrobu používá Kirsten pouze naplavené dříví a staré předměty. Nechává se inspirovat tím, co jí moře přinese. Nevymýšlí si předem, co vyrobí, protože jak sama říká, nikdy nenajde to, co si předem naplánuje. Díky tomu nejsou nikdy žádné dva kousky dekorace stejné. Žádný jiný materiál kromě barev a lepidel nekupuje. „Naplavené dřevo má úžasný povrch. Patinu, kterou vyčaruje moře, zkrátka doma nevyrobíte. Většinou dřevo nijak neupravuji, občas ho pouze seříznu, nebo namaluji. Nejoblíbenější jsou pro mě kousky již nabarveného dřeva, které má na sobě staré vrstvy barev. Občas mě inspirují i nějaké staré předměty, na které narazím. Ať už je to zrezlé zahradní náčiní, staré kartáče, nebo kousky drátů a koleček.“

Info ikona
Dřevo autorku inspiruje k dalšímu tvoření a předem si nic neplánuje. 

Dřevo autorku inspiruje k dalšímu tvoření a předem si nic neplánuje. 
 

Zdroj informací: Kirsten Elson, www.kirstyelson.etsy.com

Galerie: Dekorace z naplaveného dřeva

Zdroj informací: Kirsten Elson, www.kirstyelson.etsy.com

Zdroj článku