Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

funerální design – do hrobu stylově

Vymezit se proti neatraktivní produkci uren, které vládne plast a kýč, se rozhodl Sebastian Sticzay. Urna Family Chapel má elegantní styl a je vyrobena z kovu a skla.

Když někdo celý život miluje krásné věci, těžko si představí, že svět opustí v kýčovité urně nebo nevkusné rakvi. Právě design těchto předmětů zažívá velký boom. Podívejte se do naší galerie, jak vypadá stylový odchod podle českých i zahraničních designérů.

Anna Černotová | 3. 11. 2018

Věděli jste, že v občanském zákoníku je zakotvena formule o tom, že člověk má právo rozhodnout, jaký bude mít pohřeb? A tak jako existují lidé, pro které je tato věc naprosto nepodstatná, je stále více těch, kteří se chtějí se světem rozloučit v souladu se svým celoživotním přesvědčením.

Válku proti cirkusáckým urnám, ale i nevkusným náhrobkům a hnusným svíčkám, které každý rok na podzim zaplaví regály supermarketů, je třeba vést systematicky! Proto i my přispíváme s listopadovou nostalgií se svojí troškou do domu smutku a přinášíme vám galerii fotek zdařilého funerálního designu. Tak co, vybrali byste si, nebo vás tohle téma spíš děsí?